Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Podivná přistání I.

V kurzu paraglidingu se mimo jiné dovíme jak přistát na přistávačku, jak do vody a jak třeba do lesa. Jeden z dalších nestandartních postupů byl předveden na letošní Paradelta Show. Anděl střážný mněl v tomto případě plné ruce práce a až na totální destrukci vrchlíku to pilot přestál bez úhony. Přítomné televizní štáby tak museli vzít za vděk rozhovorem s pilotem na živo.

Hned po zavěšení pilot hodíl záložku, ta se však začla nafukovat a tahala pilota k drátům, tak ji zase rychle zmuchlal do náruče. Pod pilotem byl roztažen padák pro případ že by zbytek šňur nevydržel. Začínalo se stmívat a plošina stále nikde.

Zhodnocení tohoto výkonu ponechám na kompletentnějších. Již teď se informace na různých místech značně rozcházejí. Dokonce jsem se dočetl že celá akce probíhalá pod proudem a že se jednalo o příliš utaženou spirálu. Proud byl vypnut a spirála nebyla zdaleka utažená. Případné zájemce o tento kousek bych jen upozornil že celá záchraná akce se docela protáhla. A to asfaltová silnice vedla skoro až na místo. První přijeli hasiči (bez plošiny), pak následovala policie (ta jezdila po okolí s houkačkou a na plný plyn i když už byl pilot na zemi), chvíli na to se objevil první televizní štáb, sanitka, druhý televizní štáb a až nakonec hasiči s plošinou. Přesto jim patří dík!

Konečně se plošina dostala až k pilotovy, hasiči mu ze zemně radí jak se do toho leze. Pilot, hasičí, doktoři a i televizní štáby září radostí nad happy endem. Interviev

Zpět