Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

FunFly při přiblížení na Kebule Airport

Víkend u Kebuleho

Celý týden jsem pečlivě sledoval předpovědi počasí a doufal že to tento víkend vyjde. Naplánoval jsem si práci tak, abych měl ve čtvrtek hotovo a mohl v pátek během dopoledne vyrazit na Slapy. Ještě lépe se situace rýsovala, když přišel nápad letět na Živohošt z Točné. Bohužel věci vzaly trošku jiný spád a já ve čtvrtek místo práce řešil problémy s autem, které si postavilo hlavu a nechtělo mě vozit. Sháněl jsem někoho z velkým kladivem, kdo by mně Popolušku opravil, ale nikoho jsem nesehnal. Nakonec si ale dala říct a v pátek krátce popoledni jsme vyrazili po dálnici ku Praze. Machajdi mezitím přemístili místo startu z Točné na Cukrák a mně bylo jasné, že to nemůžu stihnout. Namířil jsem si to tedy rovnou na Živohošť s tím, že odstartuji tam a poletím jim naproti. Na louce nesoucí hrdý název Kebule Airport, jsem se potkal z Ňoumenem a tak jsme na to byli dva. Během chystání nádobíčka se na obzoru objevil první padák pilotovaný Funflákem. Po nějké době se objevil i Machajda a nakonec i Machajda II. s autem. Sluníčko začlo vyhrožovat západem, a tak byl nejvyšší čas na start. Na druhý pokus se zadařilo a já se konečně poprvé vznesl na Živohošti za slunečného počasí. Při mých předchozích návštěvách bylo vždy hnusně až neletovo. Tentokrát tomu ale bylo jinak a já jsem se mohl v slunečních paprscích kochat svým novým padákem a samozřejmně krásnou krajinou slapské přehrady.

Po krásném leteckém zážitku jsme pozvolna přešli k zážitků gurmánským. V útulné hospůdce "U vodníka Kebuleho" jsem si pro začátek objednal opravdu skvělý gulášek a k němu nezbytnou plnotučnou Plzeň. Mňam, mňam!
Zbytek večera jsme strávili klábosením a konzumací tekutin všeho druhu. Jen Funflák se vymlouval na antibiotika, která údajně baští na svůj napuchlý ksicht.

V sobotu ráno to ze začátku vypadalo velice slibně a dokonce se ukázalo i sluníčko. Ale než jsme se vyhrabali s pelíšků, posnídali a přesunuli se do nedalekých Křečovic na fotbalové hřiště, tak se to pokazilo. Zatáhlo se, chvílemi sněžilo a bylo docela zima. Nabažen včerejším sluníčkem jsem ani neměl chuť vytahovat padák do takového marastu. Během dne se na hřišti sjela docela slušná partička lidí a podnikali většinou krátké výlety po blízkém okolí. Víc jak 15. minut se tam vydržet nedalo. Pak následoval opět přesun na základnu, kde už na nás čekaly dvě krásně vypečené krůty. Móc dobrý!
Večírek byl tentokrát ještě divočejší a doplněný i hudebním doprovodem.

Neděle už nestála za nic, a tak jsem se kolem poledne rozloučil s kamarády a vydal se k domovu. Akcička to byla vydařená a už se těším na příště. Teď už snad bude jen tepleji a tepleji, a tak je to správné, a tak to má být!

Fotky s této akce si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Zpět