Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Metelko párty v Jehnicích

Je pátek krátce před setměním a já krokem projíždím obcí Jehnice, hledaje nějaké známky o větším seskupení vrtulářů. A už vidím dvě zlomené skřížené vrtule.

Kýty už pečou se, v ohni si lebedí :o) Nejlepší Břízův přítel na tři... Květina může potěšit i muže, když je vhodně nakombinovaná

Odbočuji tedy do něčeho, co připomíná rozpadající se továrnu z amerických filmů, kde nakonec hlavní hrdina svede vítězný boj se zlem.

Live music Trochu začuzeno Oslavenci dostali hobla jak se patří

Až později se dozvídám, že jde o starý pivovar. Uprostřed toho všeho nalézám vstup do příjemného podzemního sklípku, kde už je docela rušno.

Labutě a Vrány Zdenál to prožíval jako vždy Foukalo na komoru...

Na rožni se pečou velmi chutné kýty, u baru lze objednat co je libo, a tak si tady tak nějak spokojeně slavíme. Reprodukovaná hudba se střídá s live music, oslavenci se dočkávají nezbytného hobla.

Bar & barmann Je libo kousek masa? Ale dá to fušku zdolat toliko pochutin

Chutné kýty už jsou zcela hotové, takže jsou odtaženy z plamenů, aby se na ně vrhlo hejno supů, divoce se ohánějících nabroušenými kudličkami.
Někdy v pozdních hodinách se s plným bříškem zoufale soukám do mojí milé Popolušky a snažím se seskládat na předních sedačkách Favorita.

A po masu je na řadě sladký zákusek - výborné trubičky! FIAM Stůl obtěžkaný dary

Ráno díky značnému nepohodlí vstávám docela brzo a vyhlížím odkud asi vylezou ostatní. Někdo spal taky v autě, někdo - nevím kde - vzal střízlivého řidiče a odjel a někdo se trousí z okolních budov. Jen velmi neochotně snídáme a hrstka nejvěrnějších se vydává s krosnami na Slávkovo startoviště kousek za Jehnice. Vítr fouká kolem metru, obloha je zamžená a dohlednost stojí za houby, ale proč nevyužít příležitost, zalétat si v novém prostředí.

Příjemná plocha se sklonem na většinu stran. Za povšimnutí stojí postavičky zcela v pravo. Kde se vzal, tu se vzal Machajda s dcerou. Bříza a můj padák. Nejen že s ním dělal ve vduchu věcí na které není ode mne zvyklý, ale nakonec s ním při přistání surově mrskl náběžkou o zem! Alespoň že ho nakonec pochválil. Lelekovice

Po půlhodinovém polítání zneužívám Břízovu přítomnost a nechávám si trochu poladit krosnu. Čekám až motor schladne, balím svých pět švestek, loučím se a odjíždím k domovu.
Máme začátek března a letos už mám za sebou třetí vydařenou kulturní akci - no jestli to takhle půjde dál...

Zpět