Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Prvomájové krosnění

Už při odpolední procházce pod rozkvětlou třešeň, kde jsem oslintl celou rodinku, bylo znát že vítr konečně slábne. Volám Radimovi a je dohodnuto že to půjdeme večer zkusit na Bajkonur - maličká louka poblíž Zbraslavi zkloněná jížním směrem.
Vítr doopravdy rychle slabné a tak rychle zkládám aparát, abych nedopadl jako minule, kdy jsem díky taktickému vyčkávání nakonec startoval s větrem v zádech.

Vesnička Litostrov Dálnice D1 klikatící se směrem k Brnu Rybníček u obce Říčky - v mapě jsem název nenašel ale zhora připomíná obří Šlápotu

Nahodit, zahřát, zkontrolovat a honem do vzduchu. Po startu pomalů stoupám a dlouhou zatáčkou se otáčím po větru směrem kterým jsem se domluvili že poletíme. Díky větrnnému počasí minulých dnů je obrovská dohlednost a ve vzduchu se mísí vůně kvetoucí květeny.

Krásná dohlednost - to v dálce je Pálava (50km) a ze 300 metrů byla vidět i hladina Mušovského jezera Uprostřed kouří zemědělec pálící trávu v Litostrově, zcela vpravo jaderná elektrárna Dukovany V Litostrově značně zvedají celostátní průměr v počtu vozidel na jednoho obyvatele :o)

Po větru to hezky šupajdí a tak je za chvíli čas otočit a začít se vracet. Šlapu do speedu aby se krajina podemnou dala do pohybu správným směrem a po hodince krásného polítání spokojeně přistávám na Bajkonuru. Co víc si přát :o)

Zpět