Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Další fáze zateplení pilota

Montáž zásuvky na rukavice se trochu protáhla a tak jsme se na letiště ve Slušovicích dostali až kolem třetí hodiny odpolední. Na místě už nás čekal Studený Luděk z Loučky, ale jen jako čumil, neboť krosnu nechal nevím kde. Bříza si přivezl krosnu už složenou a tak se vrhl rychle do chystání padáků co potřeboval otestovat. Já jsem tak zůstal sám na pospas všem těm drátkům, neboť Luďu Bříza využil coby časoměřiče.

Letiště Slušovice Zateplený pilot :o) Hostýnsko

No naštěstí na to stačila průměrná inteligence a vše se mě povedlo zapojit tak že to hřálo a nikde se to nemotalo. Na hlavu jsem si narazil helmu se zabudovanou vysílačkou co jsme chtěli testovat s Břízou ve vzduchu a značne navlečen jsem se pokusil odstartovat. Více než měsíční abstinence se projevila prvním zkaženým startem, ale second servis už byl na jedničku. Hned po startu jsem zapnul topení a čekal. Během chvilky začali rukavice příjemně hřát, a během několika chvilek už hřáli až moc. Ještě že mají vypínač.

Vodní nádrž Slušovice Vodní nádrž Slušovice Zapadající sluníčko

Vário ukazovalo -1 stupeň pod nulou a tak stačilo si jednou za čas trochu přitopit a byla pohodička. Bylo by to i na výlet, ale sluníčko se rychle sunulo k obzoru a tak jsem musel po půlhodince dolů na zem. Vysílačku jsem ozkoušel pouze jako posluchač, protože jsme před startem nezkontrolovali baterečku pro mikrofon a tak to nepremávalo. Tak až příště. Po měsíci abstinence to bylo příjemné polítání a z rukavicemi které jsou tenké a přitom hřejivé to půjde určitě častěji :o)

Zpět