Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

SÓLO nad Miroslaví

Včerejší posezení s kamarádem u krbu a vínka vyústilo v domluvu, že se v sobotu, pokud počasí dovolí, vypravíme na letiště. Víťa je prozatím letcem teoretikem, ale díky jeho nadšení pro létání se to zajisté brzy změní :o)
Po příjezdu jsme si prohlédli hangáry a hlavně eroplány v nich. Bohužel na lítání s letadlem jsme museli zapomenout. Ani sto koníků pod kapotou Koaly nezvládlo urvat ze sněhu samotného Leoše, natož naši dvojčlennou posádku.

Letiště AirCon Miroslav Autoportrét Letiště AirCon Miroslav

V autě jsem měl pro každý případ krosnu, ale do startu za bezvětří, v hlubokém mokrém sněhu a s pořádným šniclem v bříšku se mě moc nechtělo. Jelikož jsem byl ale jediným možným zpestřením, našlo se hned několik ochotných "pomocníků" kteří mě krosnu ochotně vypakovali s auta.

Podivné obrazce na dráze Stopy po mém startu - nezasvěcený člověk by se mohl zděsit že zde mizí lidi... Pohled přes Fitinu

Start jsem kupodivu zvládl úplně hravě a po pár krocích jsem si s úlevou mohl oklepat sníh z bot, zasunout podvozek a pohodlně se usadit v sedačce. Ve vzduchu bylo celkem teploučko, rozhled taky celkem ušel a nad tmavými remízky se dokonce dali potkat nesmělé náznaky termiky. Prostě pohoda na palubě :o)

Můj oblíbený rabníček :o) A ještě jednou... Na stojánce před hangárem

Po půlhodince mě levé ruka začala vyčítat proč že jsem si nevzal vyhřívané rukavice a tak jsem si to namířil zpět na letiště. Ještě pár průletů pro diváky a hladké přistání na zasněžené ploše. Celkem pohodová sobota :o)

Zpět