Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

RODEO nad Zbraslaví

Ať se nám to líbí nebo ne, pokrok jde nezadržitelně dopředu. Letos na jaře se na trhu objevil nový paramotor Nirvána RODEO a já začal uvažovat o změně. Né že bych byl se SÓLEM nespokojen, ale přeci jenom dostat můj metrák živé váhy do vzduchu byl někdy za bezvětří trochu problém a docela jsem se u toho zapotil. A co by pro sebe člověk neudělal že? :o)

Plný knedlík a odezva na váriu Zbraslav Zbraslav Zbraslav - Březina Domašov

Včera počasí moc nepřálo a tak jsem se jen dostal k tomu abych motor nechal přesně dle příručky povrčet na zemi s olejem v poměru 1:25, ale dnes už to vypadalo konečně jinak. Nikde na blízku žádná bouřka, vítr do jednoho metru a tak hurá na to. Na poli u Zbraslavi jsem zjistil že jsem zapomněl karabinky k pultíku a že ještě musím navázat speed. Karabinky jsem nahradil špagátem a speed jsem nějak navázal - jak jsem po startu zjistil špatně...

Domašov Domašov Širé rodné lány... Moje nová krosnička Nirvana RODEO Moje nová krosnička Nirvana RODEO

Start proběhl dle očekávání hladce - sedmadvacet koníků zařechtalo a mrštilo mě do vzduchu. Při usazování do sedačky jsem zvyklý používat hrazdu speedu, ale šlápl jsem do prázdna neb jsem ho navázal moc na dlouho. Ale i sedačka zaznamenala krok kupředu a tak jsem se do sedačky dostal i bez této berličky...
Dávám na chvíli plný plyn (stroj je v záběhu a tak ho šetřím) a koukám spokojeně na vário. Moc pěkný čisílka :o)

Po přistání... Laďa Pánek a jeho trojkolý Trabant - přiletěl se na nás podívat od Babic Laďa Pánek a jeho trojkolý Trabant Laďa Pánek a jeho trojkolý Trabant Laďa Pánek a jeho trojkolý Trabant - po přistání zjistil že má problém na reduktoru a tak už nikam neletěl - ještě že má dobře vycvičené svozové vozidlo :o)

Po chvilce dovádění nahoru - dolů, koukám že i Radim odstartoval a míří někam na výlet. Ženu se za ním a zjišťuji že se budu muset znova učit lítat v horizontu. Se SOLEM už jsem ty otáčky odhadl nějak tak po sluchu, ale s novým motorem jsem pořád stoupal i když jsem měl pocit že jsem jen kousek nad volnoběhem. Díky tomu i předběžná spotřeba vypadá velice slibně - zatím jen hrubý odhad ale je to těsně přes 3.5 l/h. Motor je zatím v některých režimech celkem tvrdý, ale po záběhu se to dozajista zlepší.

Už se těším na další "seznamovací" let, však to znáte když máte novou hračku :o)

Zpět