Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

European Microlight Championship
Castelo Branco Portugal 2oo4


3. 8. 2004 - den osmý - čtvrtý den závodů

Po včerejším putování se nakonec všichni šťastně vrátili zpět do tábora. Uff! Teplota v noci klesla na 20 stupňů a tak jsme všichni začali hledat teplé prádlo.
Ráno probíhalo skoro podle plánu. Trojkolky se po vytankování a opětovném natankování vydali na včerejší trať a naši zvolili stejnou taktiku jako krosnaři včera. Letět co nejdál po větru a tam posbírat co nejvíce otočných bodů bez šance na návrat proti větru. Za přistání na trati se jen penalizace a ne nula jak tomu bývá v českých soutěžích (třeba se někdo bude inspirovat).

Klimatizovaná budka pro pořadatele na startovačce, piloti se musí potit na slunci... Opět naivně nachystané stroje... Naše hnízdo... Další s pohledů na Castelo Branco Krajina z boku

Briefing pro krosny je stále odkládán a odkládán... Nakonec se Jana vrací s alespoň částečným zadáním a piloti rychle v polních podmínkách kreslí mapy. V zadání je ale nakonec tolik nejasností že je disciplína zrušena za což je Mike (ředitel závodů) odměněn potleskem. V půl jedenácté už totiž dost foukalo a do toho se pletla termika. Podmínky do kterých se nikomu s pilotů rozhodně moc nechtělo.

Briefing - Mike v obležení našich teamleaderů Kreslení map v polních podmínkách Na návštěvě u ultralajťáků Startuje Honza Lukeš Bilboadr - reklama na řidiče hovada :o)

Je tedy na čase se postarat o svoz trojkolek a jít načerpat sil před odpoledním briefingem který je naplánován na 17:00. Na koupání to asi taky dnes nebude neb je jen zataženo a jen 29 stupňů :o)

Večerní briefing je tradičně o ničem. Dozvěděli jsme se pouze že by se zítra měli létat technické disciplíny, ale upřesnění prý proběhne večer. Dostali jsme dokonce jakési výsledky PPG a MPG z první disciplíny podle kterých si nevedeme špatně...
Docela nás pobavil "kulturní referent" který přišel s tím že zítra je neletový den a že máme možnost jet se všemi na výlet po okolí. Koukali jsme na něho s otevřenou pusou, ale nakonec se zjistilo že se to týká jen ultralajtistů, kteří mají narozdíl od nás odlétáno 7 disciplín... Opět asi nějaký informační šum :o(
Před setměním se jedeme podívat na letiště kde by měl být postaven slalom. Postaveno samozřejmě není nic a až kolem půlnoci se tam začíná něco dít... Uvidíme ráno co se vlastně bude létat.

<- zpět na 7. den | 9. den ->