Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Babí léto kolem Rosic

V pondělí jsem celý den sledoval počasí, ale nějak mě to nepřesvědčilo. Měl jsem pocit že nahoře bude foukat a tak jsem z večerním létáním ani nepočítal. Naštěstí jsem se nechal nakazit Víťovým optimismem, který by jako nováček nejraději létal pořád a tak nedalo manželce zase tolik práce mě vykopnout z baráku směrem k nejbližšímu strništi.

Start přes překážku - hromada hnoje je dostatečnou motivací :o) A je poklizeno :o) Na samém vršíčku stojí obec Kratochvilka Krátochvilka - náves Kolega Laďa

Času nebylo nazbyt a tak jsme vybrali doopravdy to nejbližší strniště. Hromadu hnoje ve směru vzletu jsem brali jako dobrou přípravu pro nácvik vzletu přes překážku :o)

Neslovice - východní část obce Rozpadající se bouřka Tetčice - Křiby Rosice - zámek Rosice - koupaliště

Na zemi jsme se domluvili že pokud to půjde vyrazíme na výlet velkým okruhem po okolí. Startoval jsem vyjímečně první a při vyčkávání na Víťu jsem zjišťoval že to ani ve 100 metrech moc nefouká - hurá tedy na výLET!!!

Rosice - koupaliště Rosice - koupaliště Rosice Rosice - Jiráskova Tetčice

Kousek od Rosic jsme ve vzduchu potkali kamaráda s trojkolkou - přidal se a už jsme tedy letěli tři. Oklikou jsme se dostali ke Zbraslavi, kde létá náš další kamarád. Na louce kterou nazývá Šeremetěvo měl auto, bude tedy asi někde poblíž. Zahlédl jsem nad obzorem na severu a tak jsem namířil přímo k němu.

Důlní halda - Zbýšov Zbýšov Zakřany Chatky u obce Příbram Další rybníček co má tvar šlápoty

Všichni čtyři jsme se potkali na rybníčkem v Říčkách. Do západu slunce ještě nějaká ta minuta zbývala a tak jsme koukli nad Šmelcovnu, která je schovaná v údolí hned za vesničkou Javůrek.

Rudka Naše vzdušná Rojnice Copak se to buduje u Zbraslavi? Říčky Javůrek

Bohužel den se rychle krátí a tak jsme si to museli namířit všichni domů. První se odpojil Radim a zmizel směrem ke Zbraslavi, u Říčan se odpojil Laďa a namířil si to zpět na "svoje" strniště a k Rosicím jsme se vrátili zase jen ve dvou s Víťěm. V nádrži ještě něco málo šplouchalo a tak jsem dal nad místem přistání plný plyn aby se motor trochu protáhl. Přesně v předpisových třech stovkách (výš je TMA Tuřany) to chcíplo a já si užil několik minut bezmotorového letu - no něco na tom bezmotorovým létání je :o)

<- zpět