Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Krosnění na Veveří, aneb jak jsem si jediný nezalétal...

Sobota nás uvítala mrazivým, ale slunečným počasím. Po páteční předběžné domluvě jsem sloužil jako taková ústředna mezi rosickou klikou a kolegy s Tišnova. Nakonec jsme se dohodli na kompromisu a setkali se uprostřed cesty, na zasněženém políčku u hradu Veveří. Účast byla slušná, za Rosice 3ks, s Tišnova 2 kousky a nakonec se přiřítil i jeden velký kousek z Nové Vsi. bylo brzy po poledni, obloha se vyčistila, vítr po té co jsem vytáhl draka zeslábl a tak jsme se začali chystat k letu...

Startovačka - v pozadí Kostelík nanebevzetí Pany Marie na Veveří Má to tah jako bejk!!! První aviatik strartuje... ... pohodlně se usadit - v pozadí hrad Veveří Azurová!

Krosnu jsem vybaloval s černým svědomí že jsem ji trochu zanedbal. Každému jsem radil, že pokud má krosnu uskladněnou v chladné místnosti, je lepší když uhodí mrazy baterku vyndat a nechat ji v teple (vždyť je to jen jeden suchý zip a jeden konektor). Sám jsem se na to ale letos nějak vykašlal a to krosna ležela celý prosinec a leden (buď foukalo a nebo bylo bláto). Složil jsem stroj, nacepoval a ťuk, ono to chytlo na první cinknutí! Trošku jsem to prohřál a pak jsem si šel rychle udělat pár fotek prvních strartujících.

Víťa jako vždy narozdíl od ostatních startuje do leva... Karel Duduj který tvrdil že se přijel jenom podívat, protože má horečku... Kolem Veveří Tomovi bylo teplo a tak odhazoval výstroj - vlevo pod ním rukavice :o) Jirka Hlavinka, jediný s tříkolkou, jediný s trabantem, jediný s padákem od Šikeca, jediný bez Nirvany, je prostě nějaký jiný :o)

Když všichni odstartovali, roztáhl jsem si padák, navlékl kombinézu, zapojil všechny ty drátky od rukavic atd. a připravil se na start. Krosna mezitím zcela vychladla a navíc jsem nechal chvíli zaplé rukavice - než mě začali pálit. Není divu že když jsem chtěl použít startér našlo se energie jen na zacvakání pastorkem... Přihrnul se nějaký kolemjdoucí a snažil se mi pomoci nastartovat krosnu splachovadlem ale nějak se nedařilo, neb jsem to asi trochu uchlastal a klíč na svíčku nikde... Padlo mnoho sprostých slov...

Tom a jeho pokus o přesnost přistání zkombinovaná se slalomem mezi korunami stromu co se mu připletli do cesty... ... a ještě zatáčka kolem jedné větve... .. podvozek vysunut, zajištěn... Baba jedna, rukavici mi sebrala!!! Jelikož je Tomáš slušný člověk, upravil si přilbu tak, aby jeho soupeři které nechá za sebou neměli pocit že jim ukázal záda! A nebo je to jen na pozorovaní bejků?

Kamarádi si mezitím udělali krásný výlet nad zamrzlou přehradou plnou bruslařů, někteří učinili mezipřistání na občerstvení a ze dvě hoďky se pomalu začali trousit zpět plní zážitků. Mě mezitím krásně zmrzl pot na zádech, nožičky mě taky zábly a sluníčko už vůbec krásně nehřálo. Na zapůjčenou baterku samozřejmě krosna hned chytla a po krátkém zahřátí bez problému naskočila i na moji vybitou. Nechal jsem krosnu 15 minut brblat opřenou o strom, ale nakonec jsem ji svěřil kamarádovi, který se nabídl že mě ji nabije na své modelářské nabíječce.
Teď už je baterka se mnou tady v pokojíčku, kde máme krásných 16 nad nulou a těší se na víkendnoví výlet na Živohošť (kde bude stejně jako vždycky hnusně že bys ani Macháčka nevyhnal :o).

Starejte se trochu o svoje miláčky, oni se vám za to odmění!

<- zpět