Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Pálavské krosnění aneb inspekce po vinicích

Ve čtvrtek mě zavolal Jarek Sura jestli si nechceme o víkendu přijet zalétat na práškařské letiště do Popic, poblíž Pálavy. Předpověď počasí vypadala optimisticky a tak jsem hned rozeslal SMSky kamarádům kdo se přidá.

Honza Šedivka... ... krotí DESIRE ... a nakonec letí!!!! Jarek Sura Šedivák gumuje....

Přidal se Víťa, Radim a Karel. Počasí se sice v sobotu nevyvíjelo tak jak mělo, ale po obědě jsme na etapy vyrazili. První jel Radim (těšíc se na termiku), pak jsme vyrazil já a přibral jsem do mojí fordky Víťu a poslední Rosice opustil Karel. Celkem slušné zastoupení naší sekce Brno-západa.
Celkem slušně dunělo (jako že foukal silný vítr) a tak nebylo kam spěchat. Stavili jsme se po cestě v klidu pro vínko, natankovali jsme kanysty a lážo plážo jsme se vlekli v koloně na D1 směrem na Hustopeče. Když jsme dorazili do Popic tak už tam bylo celkem živo.

Zástupce naší skupiny Brno-západ - Radim Na výlet to nebylo, tak se blblo kolem letiště Nad slunečnicí Vinařům krosny nad vinicemi nevadí, naopak jsme pomáhali plašit špačky... Sluníčko se rychle sunulo k obzoru

S neformálního setkání kamarádů se vyklubal malý slet, jen to počasí se chovalo spíše jako na závodech... Do celkem svižného větru si večer troufli jen ti nejotrlješí a tak si tak balonovali kolem letiště. Těsně před západem slunce vítr zeslábl a tak do toho na 15 minut naskákali i ostatní - tedy já jsem dal přednost ochutnávce Modrého Portugala který ve vinici s výhledem na Pálavu chutná ještě lépe než obvykle :o)

Řídící svolává ovečky k domovu - sluníčko zapadá... Roman Drobek Pavlík Ještě chvilku... Maják Poslední ovečka...

Po setmění jsme poseděli, poklábosili, pojedli něco grilovaných klobásku a po půlnoci jsme se odebrali do spacáků aby jsme byli ráno čerství - podle předpovědí by nemělo foukat, i když prý bude zataženo.

Večírek Strachotín, za vodou Dolní Věstonice, Horní Věstonice Vodní nádrž Nové Mlýny II. a III. Umělé ostrůvky pro ptáky na vodní nádrži Nové Mlýny II. Stavidla mezi nádrží II. a III. - nádrže Nové Mlýny

Ráno mě probudilo bouchání na auto ačkoliv jsem si buzení rozhodně neobjedna - není nad kamarády :o) Protřel jsem oči a koukám ono fakt nefouká - že by pomohlo několik našich přání co jsme v duchu vyslovili při pozorování padájících hvězd? To se teda Palec možná dočká i toho Simona :o)

Dívčí Hrady Děvín - Pálava Zřícenina Dívčí Hrady od východu Na tento balon mám celkem štěstí - nedávno jsem ho fotil z letadla Marina u vesničky Pavlov

Dokonce i obloha nebyla zatažená a sluníčko se pomalu prokousávalo přes nízkou oblačnost na východě. Rychle jsem na sebe naházel oblečení (první natěšenci už startovali), do sebe jednu Siestu, do krosny pětku benzínu a už jsem rozhazoval padák vedle asfaltové dráhy. Těm co vstávali za včasu foukala na startu příjemná jednička na komoru, nám co se loudáme už nefoukalo nic. Dobře nám tak :o)

Nádrž Nové Mlýny III je obsypána rybáři. Začíná pofukovat Zátiší s balonem a Pálavou Houští já mám rád :o) Popice

Po startu jsem rychle nabíral výšku, přeci jenom mě čekalo něco přes 2 kilometry vody. Začátek výletu jsem volil stejně jako před dvěma roky, ovšem po prohlídce "Dívčích hradů" jsem se pustil na východ, kde jsem zaměřil horkovzdušný balon. Byl to ten stejný co jsme nedávno fotil s Dynamica.

Farma Popice Nalinkováno Kostel sv. Ondřeje - Popice Areál jezdeckého oddílu TJ Pálava Popice Popice - na zahradách spousta bazénů ...

Držel jsem si odstup abych nerušil jejich ranní rozjímání (předpokládám že se na ně byly už podívat všichni moji kamarádi co startovali předemnou) a po pár kroužcích jsem zamířil dál na východ. Původně jsem se chtěl kouknout až do Lednice, ale nikde jsem neviděl nikoho s podobným záměrem a samotnému se mě nechtělo. Oblétl jsem celé spodní jezero a pak jsem se jen tak poflakoval po okolí.

... že by se tady někde vyráběli? Práškařská plocha Popice Práškařská plocha Popice Vinohrady Víťa Doubek

Ranní létání má něco do sebe - škoda jen že se kvůli tomu musí tak násilně vstávat. Vzduch krásně voněl, sluníčko už celkem hřálo, vítr nefoukal, slušná dohlednost, no balzám na duši. Zkuošel jsem nastoupat tak abych dostal do objektivu celou vodní plochu přímo z nadhledu, ale v 500 metrech jsem to vzdal, na to bych si musel vzít širokáč a nebo stoupat do kilometru...

Nějakej Krokodýl Nirvana - ročník 2004 - výborná sklizeň :o) Dešťovka tak jsme si polétali a je čas na snídani... Ptal jsem se Jary, jestli to tam nechává i za letu, říkal že ano, za chvíli šel do vzduchu a tak jsem se šel kouknout, a co myslíte? Měl ho tam! :o)

Kolem deváte jsme se zase sletěli na letišti. Všichni si pochvalovali parádní polétáníčko, kdo měl co tak snídal, kdo neměl co, tak pamalu balil aby dostal doma alespoň oběd - můj případ :o)

No hezké to bylo, neplánované akce mají vždy něco do sebe. tak jen více, jen houšť, letos mám co dohánět!

<- zpět