Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Sobotní trocha paraglidingu a hodně krosnění na Vysočině

Na víkend hlásili rosničkáři přechod fronty a hovna s hákem... Nenechali jsme se ale odradit a v páteční hospůdce jsme domluvili, že pokud to vydrží něco podnikneme. Volnomyšlenkářská sekce plánovala navijákování na ploše Nové Sady a my motořáři jsme se domluvili, že se na ně pojedeme podívat a pak si tam večer zalétámé také.

Parawaiting Předletový briefing Start! ... a už je vlečen ... ... vzhůru!

Volnomyšlenkáři vyrazili už na jedenáctou, já s Víťem jsme se vypravili v klidu až po obídku. Však nám nic neuteče. Kluci si mezitím střihli jedno stěhování z NS do Jabloňova a zase zpět, když zjistili že i tam fouká z boku a vleky stojí za starou bačkoru.

Jak ten Jirka krásně letí... Našponovat lano! ... a šup do vzduchu ... ... pořád za padáčkem ... ... rovnou nahoru a pak zase dolů ...

Nakonec jsme se všichni potkali opět na Nových Sadech. Oba dva volnomyšlenkáři (Závin a Jirka Švestků) se připravilili ke startu a když nakonec dorazil i Mrňous s lanama mohlo se začít vlekat. Jirka se chytil hned na poprvé, Závinovi se bohužel tolik nedařilo ale zase má víc fotek co jsem mu během jeho tří startů nadělal :o)

Nebyl jsem si jist jestli fotky vyšli a tak mě Závin udělal ještě jeden start... ... krátce zakroužil ... ... a už se naám chystá na přistání. Do šestice všeho dobrého ... Připnout foťák (2X), GPSko, vário a pak celý superpultí to je nějakého šmodrchání... Foto: Jirka Švestka

O sedmý vlek už Závin neprojevil zájem a tak mohl Tomáš sbalit naviják a začít s náma skládat krosny. V půl sedmé jsme pěkně jeden po druhém hladce odstartovali. Zakroužili jsme kamarádům volnomyšlenkářům na pozdrav a hurá na výLET!

Já po startu Foto: Jirka Švestka Fabrika, myslím že 1. brněnská na periferii Velká Bíteš Velká Bíteš - západ Velká Bíteš - východ - pro FunFlyho :o) Condom se mě pověsil na paty!

Na zemi jsme se domluvili že se poletíme na severovýchod směrem na letiště Borovník kam občas chodí kamarádi z Tišnova a pak se uvidí... Já zatím nemám na fotopultíku vyřešeno umístění mapy, Tom měl jen nějakou pochybnou a tak jsme zvolili Víťu za vedoucího zájezdu neb má krásnou mapovou GPSku.

Pekárna u Jeřábků - výborný chleba!!!! Střelnice u Velké Bíteše Střelnice Velká Bíteš Křoví Křižínkov

Po startu jsem si vzpoměl, že jsem slíbil nafotit jeden objekt kousek od Bíteše, a tak jsem se odpojil s tím že pak kluky doženu. Víťa se tentokrát nenechal zmást a držel trať. Odfotil jsem "otočňák", šlápl do speedu a začal jsem stíhat kolegu který mezitím urazil slušný kus cesty. Ve vzduchu byl naprostý klid a tak cesta krásně ubíhala a mohli jsme se v klidu kochat krásami vysočiny.

Katov Železnice Brno-Žďár nad Sázavou vykoukla z kopce aby se do něho o kousek dál zase schovala... Počin zdatného modeláře nebo realita? Železniční viadukty před Řikonínem ŽS Řikonín

I bez mapy jsem celkem tušil kde jsme, však jsem krajinu pod náma celkem podrobně pročundroval a teď jsem si ji mohl prohládnout z výšky. Tunely mezi stanicemi Říkonín - Níhov na železniční trati Brno - Žďár nad Sázavou vypadali takhle z vrchu jako práce nějakého precizního modeláře. Fantastické!

Tišnovská Nová Ves Tomáš Mrňa alias Condom nad Vysočinou Nad vysočinou je krásně ... Klokočí Boj o poslední zrno

Na políčcích pod náma se hemžili kombajny, vesničky se s třídali s lesíky, no prostě krásná Vysočina. Mám to tady moc rád! Najednou kde se vzal, tu se vzal v údolí pod náma se vyloupl krásný hrad, který jsem okamžitě identifikoval jako Pernštejn. Tak vida, konečně jsem se sem dostal!

Pernštejn Nedvědice Pernštejn Pernštejn Pernštejn

Zkontrolivali jsme fung novou střechu na vyhořelém křídlé hradu a pak už bylo na čase myslet na návrat. Byli jsme už skoro hodinu ve vzduchu a kouř s ohýnků pod námi stále naznačoval že nám cestou se foukalo do zad. Kupodivu i po otočce o 180 cesta svižně ubíhala.

Pernštejn Tak hezky seřadit se a šup šup domů ... Letiště Borovník - Rojetín - tak krásně a nikde ani noha ... Práškařská plocha Březí Březské

Vraceli jsme se trochu víc východně než když jsme letěli sem a tak se nám povedlo najít i letiště Borovník-Rojetín. Bylo ale zcela opuštěné, nikde ani noha. Škoda.

Vodní tvrz Březské Galerie CEREAL To su já! Foto: Tomáš Mrňa Moje maličkost nad Velkou Bíteší Foto: Tomáš Mrňa Návrat na základnu Foto: Jirka Švestka

Odsud už je to jen co by kamenem dohodil přes plochu u Březí kde taky volnomyšlenkáři provozují naviják, zpět na Nové Sady. Příletli jsme akorát se západem slunce jak to má být a všichni tři jsme více méně hladce přistáli. Byl to krásný výlet, tepločko, olej, no prostě paráda!

<- zpět