Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Vraní slet vol. VII.

Letos jsou snad všechny akce ve znamení šibování s termíny. I Vrána slet na poslední chvíli přesunul a tak jsem se k němu dostal až v sobotu. Bohužel jsem si tak nemohl připsat s tohoto víkendu nic do letového deníčku, protože létat se dalo jen v pátek krátce před západem slunce.

Vítejte u Vrány! Ono na tom nic není... Machajda se do toho vrhl jako vždy po hlavě' Není nad kamarády - takový igelit s vodou před obličejem to jsem si vždy přál :o) ... no i přes to jsem hladce přistál :)

Ale na slety jezdím hlavně za kamarády, navíc jsem koukal zpět do zápisků a mám pocit že létat se mě daří jen na sudých ročnících, takže zase za rok.

Tomáš Drozd - už je ve vzduchu jako doma :o) Staeky hovězí, vepřové, na co kdo má chuť... Krásná tříkolka, s celým Trabantem a 50 kilama - móc hezká, bezva se v ní sedí! Alenka pečlivě ustrojuje děti před tím než je zvrhne do hlubin... ... naštěstí na laně :o)

Hned po příjezdu každého, jako již tradičně, čekala vstupní disciplína. Letos nás Vrána nenutil nikam šplhat, dokonce jsme ani nemuseli vrhat žádné těžké věci, ale čekala nás příjemná atrakce.

Lanovka nadchla snad každého! ... a každá povinná vstupní jízda byla hodnocena porotou za umělecký dojem. Někdo jel hned, někdo se chvíli odhodlával... A nejčastěji asi jezdi sám autor této atrakce - Vrána! Průlet křovím!

Vrána natáhl přes potok ocelové lano, zrobil dvě kladky, někde vyštrachal dvě staré sedačky, cele to vyladil tak aby to jelo, a přitom aby se nikdo nerozmázl na konci lana o strom. Každý absolvoval minimálně dvě jízdy - jednu po předu a druhou pozadu.

Klapřík si to okořenil dýmovnicí K vidění byli i tandemy! Dolů jezdí všichni, s krosnou to musí jít i nahoru! Bohužel část vrtule zůstala na trati, sviňa křoví, ale zkusit se to muselo! Za svitu pochodní to bylo ještě zajímavější!

O atrakci byl značný zájem a většina účastníků si dala ochotně nášup. Zvláště v noci za světel pochodní byla jízda velmi působivá.

Mistr barmann Pohoda ve stolárně Mechyto! Videoprojekce Pohoda ve stolárně

Letos rotující prasátka vystřídali výborné steaky - vepřové i hovězí, každému dle libosti. Za barem nechyběl už loňskými ročníky prověřený profesionální baraman. Mohli jsme tak ochutnat celou řadu vynikajících míchaných nápojů.

Stoupa - ten jediný se dnes doskal do vzduchu - holt paragánům zas ten vítr tak nevadí Pohoda v Baru u Katru Jožkovi drinky móc chutnali :o) Výborný coctail ze slivovive se slivovicí Květnaté přípitky

Videoprojekci v průběhu večera vystřídala kytara, zpívalo se a klábosilo dlouho do noci, nebylo kam zpěchat, šance na raní létání byli mizivé, foukalo celou noc.

Vrána je labužník! To je ale kláda! Další drink vypadal jako lodička a člověk se po vypití i tak trochu houpal jako na lodičce. Muzika hrála břinkala! Muzika hrála břinkala!

Ráno jsem si krásně přispal, už dlouho jsem se takhle nevyhajal do růžova. Sluníčko svítilo, ale vítr zuřivě lomcoval i mojí fordkou v které jsem nocoval.

Dejmová show made in Klapr Podle síly větru je potřeba vybrat správnou velikost křídla :o) Byl to divokej večírek a Machajda po ránu nevypadal dobře :o) ... a Felix dělal rovnou že tady není :o) No po polévce ke snídaní, výborné buchtě se podepsat a hajdy domů!

K snídani se podávala polevká, já jsem si po včerejším množtví masa vystačil s koláčem. Před obědem jsem se rozloučil s kamarády a společně s Machajdou jsme vyrazili k domovu. Bylo to fajn a už se zase těším na příští ročník kdy bych to měl mít dle statistik opět i s létáním!

<- zpět