Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Létání, létání, všechny chmury zahání...

Úterý 8. listopadu 2005

Dnes po ránu jsem neměl zrovna dobrou náladu, bylo mě spíš smutno s toho co se děje na některých diskuzích, ale pak vykouklo sluníčko, nefoukal vítr, práci jsme hodili do kouta a šli si z Vítěm zalétat...

Účastníci dnešního zájezdu, nebo záletu? - foceno pro Michaela Startovačka Říčany Říčanský rybník Víťa po startu Vyrážíme na trať

Foukal variálbl severních směrů a tak jsme se vypravily na louku u Říčan, já jsem tady letos ještě nestartoval a tak bylo na čase to v listopadu napravit.

Veverské Knínice Veverské Knínice - západ Veverské Knínice Hvozdec Hrad Veveří - Brněnská přehrada

Po příjezdu na louku se vítr otočil na jižní což tady naštěstí není problém, jediný nevyhovující je zde západ. Složili jsme stroje, domluvili jsme se kam poletíme a hurá do vzduchu.

Brněnská přehrada - Mačkov Veverská Bitýšká - jih Veverská Bitýšká Lažánky - lom Proti slunci toho moc vidět nebylo

Foukal metřík a tak byl start zadarmo, po dvou krocích šlapu do prázdna a schovávám se do sedačky. Rychle otáčím abych se nedostal nad vesnici a v pohodlí sedačky čekám až odstartuje Víťa.

Noha přes nohu, za chvíli se bude podávat káva... Nad Maršovem Maršov Na výsluní Svatoslav

I on startuje na jedničku, srovnáváme se do formace a vyrážíme na vyhlídkovou jízdu - tedy LET. Nevzal jsem si mapu ani GPSko a tak je vedoucím Víťa. Já se jen vozím podle něho a kochám se krajinou. Dovolená jak má být!

Kosmickej kerchov Spálený mlýn Křečochata - sem jezdíme občas s kamarády na relax Přibyslavice- restaurace Salajka- tu jsem za mlada propil několik krosen :-) Vypuštěný rybník mezi obcemi Ludvíkov a Košíkov

Minuly jsme Veveří jehož prohlídku si necháváme na jindy a přes Veverskou Bytýšku to lámeme na zapád podél Bílého potoka. Malé vesničky se koupou v zapadajícím slunci a tak je na co koukat. Nahoře skoro vůbec nefouká a vzduch je jako olej. Nevzal jsem si vyhřívané rukavice a tak schovávám ruce do klína a řídím jen náklonem. je opar a na focení to moc není ale občas něco blejsknu.

Ludvíkov Někdo autobusem, někdo na padáku... Hájenka Příčnice Zbraslav KYNOLOGICKÝ KLUB Zbraslav u Brna

U Velké Bíteše otáčíme a vracíme se přes Zbraslav zpět domů. Se západem slunce po hodině a půl letu přistáváme zpět na louce u Říčan, trochu zmrzlí, ale oba nadmíru spokojení.

Domouš není doma :o( Kamenolom V Mariánském údolí Hájenka V Mariánském údolí Zastávka u Brna Zastávka u Brna

Dnešní výlet nebyl nic extra, prostě výLET za humna, ale byl pohodový a té pohody mám teď tolik že bych mohl rozdávat, snad i tomu Dešťovkovi bych dal pusu :) No tak už se na sebe nemračte a pojďte létat, vždyť do konce týdne má být letovo!

<- zpět