Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Zimní radovánky

Pondělí 28. listopadu 2005

Už od rána mě sluníčko přes okno přemlouvalo na létání. Teploměr měl ale opačný názor, až kolem poledne i on souhlasil a tak končím s prací a vyrážím.

Slunečno, teplota těsně pod nulou, co víc si přát! Vše je připraveno, jen nám někdo vypnul vítr... Rosické koupaliště, teď tedy kluziště. Areál rosické sokolovny Rosice - střed města

Rozhoduji se pro vzlet z políčka které jsme otestovali s Mechym pro zimní start už vloni. Po příjezdu mě překvapuje celkem svižný větřík, který ke zpestření ještě mění směr.

Rosice - dolní část náměstí Rosice - náměstí, zámek Rosická sklárna Rosice Údolí říčky Bobrava od Rosic k Tetčicím

Nakonec se trošku mírní a tak jdu do akce. Že jsem se ještě dvakrát vyšměrovával z krosny (poprvé kvůli zhasnutí motoru, podruhé kvůli změně směru větru) se nakonec ukázalo jako dobré cvičení na zahřátí před startem.

Zhruba uprostřed snímku je otevřené oknu a z něho smutně kouká teleobjektivem Mechy Tohle fotil Mechy s postele, je to ve chvíli kdy Víťa fotí fotku co je tu pod číslem 11 Rosice - Husova čtvrt Rosice - Brněnská, Husova, Jiráskova Rosice - Fugnerova, Mrštíkova

Teplota byla totiž stále stupeň, dva pod nulou. Start jak říká kamarád Závin byl na surovce – éro neklidný, tak jsem kličkoval jak zajíc.

Rosice - Brněnská, Husova, Jiráskova Rosice - Husova čtvrt Výstavba kanalizace pod Husovou čtvrtí Říčka Bobrava - no spíš potok Kaple Nejsvětější Trojice

Po startu jsem se vydal nad rodný městys kopnout Mechymu obrazně do komínu – byli jsme na spojení vysílačkou do doby než mě zamrzla.

Remízky Kaple Nejsvětější Trojice Kaple Nejsvětější Trojice Zamrzlý rybníček v rosické oboře Mateřská školka Zámecká

Ještě jsem obhlídl kapličku, rybníček v oboře a výstavbu nových domků pod sídlištěm kde jsem vyrostl. I přes neustále zapnuté vyhřívané rukavice mě celkem mrznou ruce a se po 60 minutách vracím na základnu a přistávám.

Místo startu, ze stop lze vyčíst mnohé :) Rozmrznout, zabalit a hurá do tepla! Romantika I. Romantika II. Je to fajn mít doma velkou dílnu

V klidu balím a kochám se nádherným západem slunce. No tak ještě usušit padák, vytáhnout do komplu údaje z GPS a pak dvojku Vavřince a vše si v duchu znovu přehrát.

N Á D H E R A ! ! !

- Vyfotil a sepsal ViDo -

<- zpět