Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Tož nám zamrzl Prygl a tak se tam dá letět!

Sobota 28. ledna 2006

V duchu tradic jsme i letos vyrazili na přelomu ledna a února na výlet nad Brněnskou přehradu. Je to krásný kout, ale v létě se zde nedá létat protože postrádá jakékoliv místo pro případné nouzové přistání.

Přípravy před startem Tomáš, Mára a Marchello Moc nefoukalo... Startovačka u hradu Veveří Hrad Veveří

To v zimě supluje zamrzlá hladina s dostatečně pevným ledem. Sešli jsme se po sobotním obídku za ideálních podmínek, bezvětří, slunečno, jen –5 stupňů dávalo tušit že dnes to nebude pro milovníky tepla :o). Na místo činu se kromě mě dostavil i Marcello, Tom-kondom z Náměště a Tišnovští kluci Tom a Mára. Start za bezvětří a v 20 cm hlubokém sněhu prověřil kdo má svoje éro v ruce.

Zamrzlá Brněnská přehrada U hráze Hospůdka u Kotvy Po ledě se špacíruje spousta bruslařů Hráz Brněnské přehrady - v pozadí je patrní pilíř mostu nedostavěné Hitlerovi dálnice

Nicméně jsme se všichni dostali šťastně nahoru a už nic nám nestálo v cestě abychom letěli oblažit davy bruslařů z celého okolí. Díky absolutnímu bezvětří jsme se mohli zaříznout od počátku hluboko do údolí a vychutnávat si pohodový let. Při průletu kolem Veveří mě napadlo že by se asi hradní pán nestačil divit při pohledu z okna.

Hrad Veveří Hrad Veveří Brněnská přehrada Tomáš Berka ViDo nad přehradou

Avšak to už jsme nad zamrzlou hladinou a lidičky z nás mají očividně radost neboť foťáky blýskaly a ručičkama mávají až je musejí bolet :o). Tom s Márem neodolali a přistáli u restaurace na čaj. Samozřejmě je hned obklopilo plno zvědavců a otázky nebraly konce.

Nad přehradou Stojánka u Kotvy Mára se těší na teplý čajíček Tomáš Condom Mrňa Tišnováci při přestávce na čaj

Já s kondomem jsme se zatím podívali i po okolí a po hodince letu jsme se všichni prokřehlí vrátili na základnu u kapličky s hřbitůvkem.

A hurá zpět do vzduchu Zamávat na rozloučenou... ... a hurá zpět na Veveří Mára a jeho nový SPEEDY Po létání na sněhu je dobré padák řádně vysušit :o)

Text: ViDo
Foto: ViDo, Tomáš a Miroslav Slaný

<- zpět