Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Láska na první pohled
aneb jak jsem testoval tříkolku

Sobota 18. února 2006

Volal mě Michal Voženílek, jestli by jsme na jejich sobotní akci Snowkiting day Brno 2006 nepřijeli ukázat motorový paragliding. Proč ne, na Brněnskou přehradu to máme kousek a pan prezident na valné hromadě říkal že máme propagovat naše malé létání.
Rosničkáři strašili že po obědě by se mělo rozfoukat, a tak jsme raději moc neváhali a s Rosic jsme s Vítěm vyrazili hned po deváté. Počasí vypadalo všelijak, u nás svítilo sluníčko, cestou jsme jeli v husté mlze, aby se nakonec nad přehradou zase ukázalo sluníčko. Po příjezdu na místo jsme to okoukli, a když jsme naznali že to půjde rychle jsme začali skládat stroje.

Skládali jsme stroje za značné pozornosti-tak hlavně na něco nezapomenout... Organizace byla výborná a na start nám pořadatelé udělali vždy dostatek místa Hráz Brněnské přehrady Kníničky Zamrzlá přehrada je veliké kluziště

No mě to tedy zase tak rychle nešlo. Konečně se mě totiž povedlo z Břízem domluvit zapůjčení tříkolky s lyžemi po které toužím od té doby, co jsem ji poprvé ve Zlíně na prodejně zahlédl. A vzhledem k tomu že mě ji předával kolem půlnoci na temném parkovišti kousek za Brnem, tak jsem k tomu moc instrukcí nedostal. Ale byl jsem uklidněn, prý to složí i blbec :o)

Moje maličkost ve vzduchu Tříkolka Cruise s lyžemi Mechy stíhaný Tomášem Berkou Setkání ve vzduchu ViDo

Tříkolka je naštěstí opravdu blbuvzdorná a tak se mě ji za asistence Michala Voženílka povedlo vcelku hladce složit. Prvně jsem si dal testovací kolečko po přehradě a když jsem zjistil že na zemi to bezvadně poslouchá připnul jsem padák. Kamarádi mezitím odstartovali s krosnami a díky bezvětří se oba hezky proběhli. No já dnes nepoběžím, já se povezu :o)
Zkontroloval jsem co se dalo, sedl jsem si pohodlně do sedačky, pozapínal co se má zapnout, nasadil jsem si helmu a můžem startovat - první rozdíl proti krosně - člověk se nemusí zvedat ze země :o)

Báječní muži u báječného stroje :o) Okukovatel Na létání už to není, ale během chvíle jsme vymysleli další využití - tahání lyžařů :o) A už to frčí! Vlečná na stojánce

Tak jdeme na to! Dávám plyn, padák krásně vystřelil nad hlavu a po pár metrech se lyže zvedají ze sněhu. Žádná sedání si do sedačky s pocitem že už to neuběhnu a s přáním že už to snad poletí :o) Kontroluji jestli je všechno jak má být, a až na to že jsem zapomněl natankovat to vypadá v pohodě. Zkouším si co to dělá v zatáčkách a ono je to stejné jako na krosně. Letím kousek po přehradě, máváme na sebe s kamarády a jsem s trojkolky čím dál tím nadšenější. No benzínu tam vážně moc nemám a tak se vracím na místo startu.

Mára přijel pozdě a tak alespoň prohnal lyže Náš maskot :o) Krátce po poledni se přesně dle předpovědi rozfoukalo a byl čas na draky Krasavice Holkám se tříkolka taky moc líbila :o)

Vybírám si volnou plochu kde se nikdo nemotá a vzhledem k slabému proměnlivému větru je mě celkem jedno kterým to bude směrem. Zamrzlá zasněžená přehrada je krásně rovná a tak je možností habaděj. Padák přeci jenom dalších pár kilo cití a řítí se k zemi o poznání rychleji, ale vzhledem k tomu že to za mě vezmou lyže je mi to jedno. Těsně než se lyže dotkli sněhu to podrovnávám jak v eroplánu a ono si to krásně měkce sedá. Přidávám si plyn a roluji s padákem nad hlavou ke "stojánce". Parádá!

Sluníčko už příjemně hřálo :o) A udržel bych ten kelímek i za letu? Výstavka Jaro se nezadržitelně blíží - už se dělají kaluže Naše ležení

Za chvíli přistávají i kamarádi a přesně podle předpovědi pomalu začíná foukat. Výborně naplánovaná akce! Zatímco my máme odlétáno a vyhříváme se na sluníčku, kolegové kajtaři vytahují draky a začínají se vozit oni. Chvíli tak koukáme na tříkolku a na kajtaře s lyžema a hned je tu nápad. Sežeňte si lano a lyže, budu vás vozit! Za chvíli už se proháním po přehradě s lyžařkou ve vleku a oceňuji palivohled, který využívá k tomu abych občas kouknul jestli tam za mnou ještě vysí :o)

Sluníčko se schovává za mraky, tak pomalu balíme a vyrážíme k domovu na opožděný oběd. Na únor jsme si bezva zalétali (už jsem ani neměl vyhřívané rukavice) a mě je jasné že mám zase na co šetřit. Však Zuzle už se ptá kdy ji svezu a ve dvou by jsme to určitě neuběhli - to musí mamka pochopit! :o)

Text: Mechy
Foto: Mechy, ViDo

<- zpět