Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Stíhači na start aneb manévry nad Knínicemi

Pátek 7. dubna 2006

Neberte ten nadpis doslovně, nejsme ani trochu militantní a o náš vzdušný prostor se vždycky rádi s kamarády podělíme a každý kdo v dobrém přichází je u nás vždy vítán!

V pátek se nám udělalo krásně letovo a tak jsme v Víťem vyrazili na loučku nad Říčany která už kupodivu krásně oschla.

Mechy startuje... ... a letí ViDo připraven na start - základna Říčany A tady je máme kluky tišnovský TomCat zaměřen

Složili jsme stroje, natankovali palivo a domluvili jsme se, že se po startu domluvíme kam poletíme, úžasná věc ty vysílačky :o) Před startem nasazuji helmu, zapínám rádio a už je mě jasné že je ve vzduchu celkem živo. Po hlasu poznávám tišnováky a brzy z jejich komunikace zjišťuji že vyšťourali s díry, kde trávil zimu zimním spánkem, kamaráda Proksíka!.

Á tady máme dalšího - Mara se snaží zmizen nad Veverské Knínice No a třetí narušitel - Proksík - se snažil schovat pod mrak :o) Veverské Knínice už má ViDo pod kontrolou Proksík prchá na sever Padáky kam se podíváš...

Mezitím jsem odstartoval a už je nejen slyším, ale i vidím severně od naší základny. Dělám okruh a čekám na Viťe aby jsme na ně byli dva. Po té co odstartoval míříme rovnou na ně a setkáváme se v prostoru nad obcí Veverské Knínice. Hoši ve vysílačkách laškují na téma kdo si koho vezme, ale to netuší že už je dávno všechny zaměřil můj kanon - tedy Canon 20D co teď vozím na palubě :o)

Hejno nad Veverskou Bitýškou Nácvik slétanosti Zleva: TomCat Berxx, Proksík, ViDo, Mara - a kdo vyfotí mě! Mara a Speedy TomCat prchá do tišnovského vzdušného prostoru

Chvíli se navzájem honíme na Knínicemi než hoši pochopili že jsou v oslabení, protože jsou tři a my dva a dva je přeci víc než tři, a dávají se na ústup. K velké radosti Proksíka prosím kamarády aby se mě hezky kolem něho semkli neb zrobíme skupinové foto :o)

Proksíku počkej! Proksík a TomCat Pod náma Veverská Bitýška Mára, pod ním hrad Veveří Začátek brněnské přehrady

Kluci krásně pózují a já si fotím. Jak jim to sluší můžete sami posoudit na fotografiích. Na úrovni Chudčic jim dávám rozchod a zase si každý letí jak chce. Zvláště Proksíkovi se znatelně ulevilo neb není na tolik padáků kolem sebe zvyklý :o)

Chudčice Mára nad Chudčicemi Blížíme se k Čebínu, všude samé dráty... Základna Sentice Proksík už sedí na zemi a taje, jó ještě to není na létání bez rukavic

Přelétáme Chudčice a už vidím na jedné louce volně pohozená tři auta. Tak to bude asi ta jejich startovačka u obce Sentice. Jen nechápu co je to tam všude po louce rozsypané, to je snad nějaké hnojivo!

Kluci bez obav tady přistaňte, to hnojivo je úplně neškodný, podívej klidně si to nasaju do nosu... ViDo Hádej kde jsem? :o) TomCat s nadhledu Hele vláček panťáček

Tomáš se nás sice snaží přesvědčit, že to tam nechali udělat schválně aby trefili zpět a že je to jen nějaký neškodný vápenec, ale pro jistotu nepřistáváme a okruhem přes Tišnov kde vítězně defilujeme na Berkovic haciendou to bereme zpět k domovu.

Tady maj ty dráty hnizdo! ViDo Západ sluníčka nad vysočinou - nádhera! Tady by to na nouzák nebylo dobrý! Tišnov

Konečně je kolem trochu klidu a tak zkouším novou vychytávku na krosně - aretaci plynu. Plyn lze aretovat v jakékoliv poloze, což je příjemné nejen pro mne, jako pro fotografa, ale snad pro každého při delších výletech kdy člověk nemusí konečky prstů držet plyn a muže si pohodlně protáhnout prsty. Do plynové páčky pak stačí jen lehce strčit a už zase mám plyn zpět pod kontrolou. Příjemná věcička :o)

Tišnov Rozhledna na kopci Klucanina se ve výši 401 m.n.m. No ale padák je stejně místo z nejheči vyhlídkou jak pravil klasik :o) Tišnov - část Berkov Tišnov

Zpět letíme trochu západněji kde je krajina přeci jenom malebnější než "zadrátovaná" boskovická brázda. Na úrovni Šmelcovny přeskakujeme údolí Bílého potoka a už máme na dohled loučku u Říčan.

Mávejte, paní Berková se kouká! Ješte jednou pohled na rozhlednu Nová vychytávka - aretace plynu, vhodné nejen pro fotografy, ale i pro delší výlety Otáčíme zpět k domovu Cestou zpět to celkem upalovalo

Po větru to hezky upaluje, a navíc už nemusím při letu s Vítěm brzdit. Po té co upgradoval padák na model Desire máme stejnou cestovní rychlost, což je pro nás oba když spolu letíme příjemné.
Oba dva vypínáme motory vysoko nad přistávačkou a dáváme si nácvik přesnosti přistání zakončený zábavnou figurou. Louku trefujeme oba, já zakončuji efektním dosednutím na zatažený podvozek, ViDo volí figuru s přehozením padáku přes auto, což se vzhledem k počtu psích exkrementů zdá být i praktické.

Rybníček Říčky, za chvíli jsme doma Nejvyšší čas na návrat, za chvíli nám ta nádhera zapadne Mechy se sluní Soutěž o nejzábavnější přistání - Mechy předvedl přistáni se zataženým podvozkem... ... zatímco ViDo zvolil figuru přehození padáku přes auto - prý jsou v trávě samé psí hovna :o)

No byl to fajn výLET a není nad to mít kamarády s kterými si člověk může společně zalétat. Teď díky vysílačkám ani nemusíme startovat ze stejné louky, jen si řekneme že jdeme létat, každý si odstartuje za barákem a ve vzduchu se slétneme.

Foto: Mechy a ViDo

<- zpět