Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Let na SLET

Sobota 22. dubna 2006

Na sobotu bylo hlášeno až podezřele super počasí a tak už jsme s předstihem plánovali že něco podniknem. Původní záměr byl vyrazit nkam nad vysočinu, ale nakonec jsme změnili plány po té co jsme se dozvěděli že kamarádi pořádají takový malý slet na ploše u Olbramovic.

Naše stroje Při plánování tratě jsme si užili spoustu legrace Mechy čekající na závan Padáci Zenza

Dopoledne jsme nažhavili všechny linky a po vzájemné domluvě bylo rozhodnuto na slet letět, vždyť je to tady za rohem, tak proč riskovat jízdu autem. Kolem čtvrté odpolední jsme se sešli na louce u Říčan v sestavě já, Condom, ViDo, TomCat a jako nelétající podpora a řídící létání přijel Marchello. Mára se omluvil, že slíbil vyvézt rodinu, a dojede tam autem. Alespoň sebou vezme benzín kdyby někdo potřeboval dotankovat před cestou zpět.

Moravské a Nové Bránice, vzadu Dolní Dounice Sláva nazdar výLETu, neklaplo to už jsme tu! ViDo brzdí čím se dá :o) Léto je tady, holky už schovali ušanky a vytáhli klobouky! Tomáš okukuje novou krosnu, až na ten kanystr je fajn...

Na sobotu měli volnomyšlenkáři domluvenou slušnou termiku a tak to ještě teď odpoledne docela chodilo, Chvíli bylo bezvětří, chvílemi se celkem rozfoukalo a to pokaždé z jiného směru, kde se to zrovna utrhlo... No ale čas nás tlačil a pokud to chceme stihnout budem muset startovat. Domluvili jsme se že na sebe nebudeme čekat, a kdo neodstartuje jede s Marchellem který ochotně počkal než budem všichni ve vzduchu.

... a celkem slušně to tlačí! V Pilotovi měli pravdu, Romana je vidět na každém sletu! Pilot zoufale pozoruje jak mu to tam ti tři šmodrchají :o) Tak teď si tě vyfotíme... ...a zkus jak to poletí.

První do toho hupsl TomCat, kterému jsme dvakrát otočili padák o 90 stupňů než se nám povedlo vystihnou od kud zrovna bude foukat. Za ním vyrazil Condomovič a pak se vítr otočil do úplně jiného směru. Po chvilce vyčkávání jsme to z Víťem přetáhli na vedlejší louku která je pro tento směr ideální, no samo že začalo foukat zase s druhé strany. Sedíme navlečení v kombinézách a helmách a pečeme se. První to nevydržel ViDo a šíleným úprkem s větrem v zádech startuje. No tak tohle já rozhodně neuběhnu...

Je to na draka... Dvoumístnou tříkolku stihli kamarádi polámat dřív než jsme přiletěli Marchello nám dělal pozemní doprovod a řídícího létání Jarek Sura startující... ... a letící

Mám ale štěstí a za chvíli přichází závan na komoru. Rychle nahazuji motor a za chvíli už jsem taky vzduchem chlazený, krásně letěný! ViDo na mě chvíli počkal a tak letíme spolu, zatímco kamarádi už zmizeli někde nad obzorem. Termika pořád slušně funguje a tak je to jako na houpačce. Zatímco já jsem tažen na volnoběh dvouma metrama kamsi vzhůru, ViDo kousek vedle mne na plný plyn mizí někam dolů a za chvíli naopak. No moc fotek jsem neudělal :o)

Speedy MaraPara Luční koník Ten strom byl tak vhodně uprostřed pole že jsem se divil že to na něho nikdo za celý den nepověsil :o) Jarek Sura Zdenál Andrlík

Po přeletu údolí řeky Jihlavy se dostáváme do rovin a celé se to krásně zklidňuje. Nalétávám nad pole a posledních 10 km beru jako volnomyšlenkářský přelet s motorem na volnoběh. ViDo letí vedle mne nad lesem a celou cestu tomu musel topit :o) Ve vysílačce slyšíme že kluci už jsou na ploše a naproti nám vyráží Mára, který mezitím dorazil autem s rodinkou. Za chvíli už vidím jeho Speedyho, jak se proti nám řítí a konečně jsem si jist že letím dobře. Předtím mě totiž začal po vysílačce navádět TomCat a nutil mě zatočit někam k Pálavě než pochopil že ten padák nejsem já...
Od Marchella dostáváme informaci že na ploše fouká stejně jako na Říčanech ze všech stran a každý že startuje jinam a tak ať si nějak vybereme. Já jsem to trefil zrovna proti větru ale ViDo chudák musel brzdit vším co má, nicméně ostudu jsme si neudělali. Děkuji Trendíkovi, který celou cestu radostí plácal ušima že zůstal jen u těch uší, dávám krosnu na stranu, sundávám kombinézu a jdu se pozdravit s kamarády. A že jich tady je, nebudu jmenovat nebo bych na někoho zapomněl a on by se zlobil!

Krásná plocha u obce Olbramovice Nefoukalo a tak start nebyl zadarmo ViDo TomCat Lom, vzadu Vedrovice

Klábosíme, koukáme jak to komu létá, co si kdo přes zimu postavil, obdivuji velice pohodlné sedadlo v krásné žlutočervené tříkole (jen ten modrý padák k tomu neladí, s mým Trendíkem by ladila :o) Jara Sura nám ukazuje novou krosnu, je to horká španělská krev, vysokootáčkový motor, volnoběžná spojka a prý to skoro nežere, takže ten kanystr, co já mám doma na vodu pro rybičky, tomu vydrží na celý den!

Konečně vím jak se staví taková halda To by mě zajímalo s čeho mají v lomu takovýho sajrajtu? Moravský Krumlov KAPLE SV. FLORIÁNA - FLORIÁNEK nad Morvaským Krumlovem Národní přírodní rezervace Krumlovsko-rokytenské slepence

Čas kvapí a tak sháním hejno dohromady s tím že by jsme měli vyrazit pokud to máme stihnout do západu slunce. Paliva máme všichni dost a tak se zase rozlézáme po ploše a jak jinak než že každý zase jiným směrem startujeme. Jen Condomovi se nějak nedaří a kazí starty. Kroužíme nad plochou a čekám, ale po 15 minutách už nás začíná tlačit čas a i palivo a tak já s Vítěm vyrážíme na trať. Jsme domluveni že zpět to vezmeme vedlejším údolím, aby jsme se nevraceli po stejné trase.

Národní přírodní rezervace Krumlovsko-rokytenské slepence Národní přírodní rezervace Krumlovsko-rokytenské slepence Kostel sv. Bartoloměje - Moravský Krumlov  Moravský Krumlov Ivančice

Koukáme na krásný historický střed Moravského Krumlova, dole u řeky jsou ještě znatelné stopy po záplavách, kocháme se pohledem na krásné údolí řeky Rokytné, která za Krumlovem protéká mezi skálami slepence. V tom se ozývá TomCat ať na něj počkáme že je za náma. Dělám 360tku a beru ho pod své křídlo aby se nám tady v tom našem kraji neztratil. On jak chudák opustí ten jejich tišnovský vzdušný prostor tak je celý nesvůj :o). Sluníčko už se rychle schovává za mraky nad obzorem a tak uháníme přímým kurzem k domovu.

TomCat a vzadu za ním moje maličkost hřející si ruce v klíně Mechy Vyhodnocení dnešních přistání - musím se pochválit, já jsem na kolena dnes nepřistával :o) Vyhodnocení dnešních přistání - druhé místo ViDo Vyhodnocení dnešních přistání - a nejšpinavější kolena patří TomCatovi :o)

Na přístávačce koukám na fléru která splihlé vysí rovnou dolů a jen občas se někam pohne. No nic, omotávám řidičky dvakrát kolem ruky a nakonec jsem to opět zdatně ubrzdil - dneska se musím pochválit když to za mne neudělá nikdo jiný :o)
Nakonec se nad loukou objevuje i Condom a tak jsme se všichni vrátili na místo startu. Maximálně spokojení klábosíme při skládání našich miláčků a už po tmě se rozjíždíme k domu. Dobré to bylo, jen houšť!

Foto: ViDo a Mechy

<- zpět