Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Česká liga motorového paraglidingu
3. kolo - Rojetín

Pátek 19. května 2006

Na třetí květnový víkend naplánovali tišnováci, Tomáš Berka a Marek Schulz, třetí kolo motorové ligy. Jako místo konání vybrali letiště Borovník (Rojetín), které leží na střeše českomoravské vrchoviny, uprostřed krásných lesů, mezi údolími, no prostě je tady hezky a sám sem od nás moc rád létám...

Vítejte na závodech a dejte si třeba žebra! A nezapomeňte si polepit mapy! Honza Macháček vytváří plastickou mapu - zdejší kopečky mu nedělají sebemenší problém :o) Ředitel Zdeněk Andrlík zahájil první briefing Kde že to jsme?

Od nás to mám coby kamenem dohodil a zbytek došel a tak jsem vyrazil na cestu až v pátek večer. Kousek to mám po dálnici a pak už odbočka na Bíteš a hurá po zastrčených silničkách III. třídy. Mapu co jsem si připravil jsem ani nepotřeboval, kluci si dali záležet a na všech možných i nemožných místech byli šipky - to by našel snad i Debil :o) Za Níhov jsem dorazil už po západu slunce a tak jsem vynechal šipku na letiště a jel jsem rovnou na ranč "U mořského orla" kde byla základna.

Reportérka X-sajtová A zatímco se Mára baví u mapy, manželka v pozadí popíjí kávičku - no není to idylka? Špionážní pohled do ředitelských lejster - jsou tam vidět i znaky :o) Proksík: Kružnice? Poloměr? Znak H? Si děláte prdel ne?! :o) Dědečku ty neznáte, ti jsou z Prahy :o)

Na ranči už sedělo pár kamarádů a brzy dorazili i další. Nakonec se počet závodníků ustálil na hezkém čísle 10. Rozdali se mapy, mohlo se začít s polepování a už u toho začal pomalu Zdenál Andrlík, který se ujal ředitelování, s výkladem navigačni disciplíny. Zadání se probralo ještě několikrát až si to nakonec všichni úspěšně zakreslili. Dopředu se nabrífovalo i pár technických disciplín a pak se mohlo nezávazně klábosit třeba o tom jak onu navigačku nejlépe letět.

Mára zvážněl Proksíku nezoufej, ono se to probere ještě jednou a pomalu, a kdo to nepochopí může si to nechat vysvětlit potřetí... Podívej na Tomáše jakou má krásnou křivku No vždyť je to jednoduché - hlavně si napsat telefon kam volat až se ztratím! :o) Mára Schulz

Počasí venku moc letově nevypadalo, ale naděje umírá poslední a tak se šlo po půlnoci spát ať ráno vstanem.

<- zpět | sobota ->