Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

MČR v motorovém paraglidingu - Toužim 2006

Neděle 2. července 2006

Sotva Zdenál přestál chrápat a já jsem na chvíli usnul ozvalo se zvonění budíku a za chvíli vrčení první krosny. Rychle jsem na sebe hodil oblečení, popadl jsem foťák a hurá do decku lovit snímky závodníků strartujících do ranní disciplíny.

Eda Holánek se připravuje před startem V údolích se válely ranní mlhy Trojkolkov Pavel Bříza Březina Stoupa

Letěla se navigační disciplína která se nabrífovala včera večer. Každý závodník si vybral s portfolia otočných bodů takovou trasu aby za hodinu proletěl co nejvíc za dodržení podmínky střídání bodů s levé a pravé strany mapy.

Míša Machartová Po startu Míra Kadečka Vrána Martin Lexa

Už včera díky předpovědi počasí většina závodníků počítala se sílícím větrem a proto si volili trasu tak aby se hlavně proti letěli v rovinatém terénu.

Jožka Káčer se vrací jako první Zdenál Andrlík Zdenál Andrlík přistává Stoupa přistává Petr Matoušek

Na zemi nefoukalo vůbec nic a tak se většina závodníku hezky proběhla, smůlu si vybral Zbyňa Valach, který má můj obdiv protože to vzdal až asi po desátém pokus kdy už prostě nacucaný padák neměl šanci nad hlavu dostat.

Bříza Bříza přistává Míša Machartová se vrací Michal Křivánek na přistání Poletový rozbor

Ovšem hned po nastoupání do vyšší hladiny závodníci zjistili že nahoře už celkem fouká. Přesto díky dobře zvolené taktice většina závodníků uletěla to co si nadeklarovali i když některým to vyšlo opravdu na vteřiny.

Míra Kadečka přistál Bříza Eda Holánek přistává Vrána se vrací - bez rukavice :o) Vrána přistává

Po návratu všech závodníků na zemi ještě panovalo bezvětří a tak se udělal rychlý briefing na technickou disciplínu - mini/maxi.

Martin Lexa klouže na přistání Zátiší s kafíčkem Na přistání v decku Petr Matoušek na MINI/maxi Petr Matoušek na mini/MAXI

Bohužel po startu prvních závodníků začalo foukat i u země a disciplína byla zrušena.

Eda Holánek při minimálce Edovi to na maximálce trošinku poklapalo Martin Lexa - po něm bylo kolo zrušeno... A Zbyňa Valach se tak těšil... Sušení padáků

Výsledky ranní disciplíny naleznete zde->

Další briefing bude večer, ale teď (16:30) zatím docela fouká.


Příprava na večerní disciplínu Startovní deck Dokumentarista Hugo Habrman Povinné úkony před startem :o) Stoupa na minimálce

Hodinu před západem se vítr konečně utichl a tak se natěšení závodníci mohli vrhnout na ráno nepovedenou disciplínu mini/maxi.

Jožka Káčer - bacha na patník Pavel Březina na minimálce Michal Křivánek Zdanál Andrlík Vrána

Prvním závodníků ještě trochu foukalo a tak znát na časech kdo musel honit padák aby se udržel v koridoru, zatímco ti na konci to frčeli jako po kolejích - ale tokové jsou závody.

Vrána Míra Kadečka Míra Kadečka Zbyňa Valach Martin Lexa

Po dokončení disciplíny a uložení strojů do hangáru proběhl večerní briefing na kterém závodníci obdrželi zadání ranní navigačky. Poletí přes určené otočné body a před startem musí deklarovat čas ve který na jednotlivých otočnácích budou. Při letu nesmí opustit 400 metrový koridor, nesmí kličkovat nebo točit. Čas jim bude vyhodnocen pomocí tajných časových branek někde na každém rameni. Příprava tak závodníků trvá dlouho do noci, protože spočítat rychlost padáků v různých směrech letu na vítr je docela oříšek.

Martin Lexa Eda Holánek Eda Holánek v plném trysku Peťa Matoušek A to nejlepší/nejhezčí nakonec - Míša Machartová

Pořadí po druhém závodním dni zde->

<- předchozí den | následující den ->