Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

MČR v motorovém paraglidingu - Toužim 2006

Úterý 4. července 2006

Ráno jsme vstávali již tradičně před pátou hodinou. Brrrrrr!!!!! Krátce po páté tak už první závodníci nalétávali do včera neodlétaného slalomu.

5:00 Startuje Petr Matoušek Ráno Petr Matoušek na slalomu Jožka Káčer

Vzduch byl krásně narovnaný, foukalo nula nula nic a tak měli závodníci ideální podmínky, což je taky vidět na výsledcích. Za hodinku bylo hladce odlétáno.

Osvícená Eda Holánek Zbyňda Valach Kaďous lítá slalom poslepu :o) Kaďous

V údolích kolem letiště se válela mlha, sluníčko nízko nad obzorem poskytovalo krásně světlo, co víc si přát pro natočení záběrů pro připravovaný dokument o motorovém paraglidingu.

Hugo Haberman si točí slalom Michal Křivánek nalétává do slalomu Jožka Káčer nalétává do slalomu - zleva ho pozoruje Vrána, zprava Vorel Stoupa Stoupa

Za chvílí už se Bříza na tandemu s kameramanem Hugo Habermanem vznášel kolem letiště a kolem nich poletoval vysílačkou řízený houf padáků.

Míša Machartová Míša Machartová na slalomu Michal Křivánek se připravuje ke strartu Zbyňda Valach... ...a leho padák - mokrej jak držka

No vypadalo to hezky, už se těším až to projde střižnou a bude to k vidění. Pár dokumentů už jsem od Huga viděl a tak vím že to bude na hodně vysoké úrovni.

Hra na schovku - koho ředitel do večera neuvidí má 1000 bodů :o) Siluetka Hugo Haberman v akci Vrána Tandem přistává

Před půl osmou už byli kluci na zemi a mohla se podávat snídaně, opět stylem kdo si co sehnal, protože hospoda tady na jídlo nefunguje. To je asi jediný, i když relativně výrazný nedostatek :o(

Skupinovka To je hejno Kameraman pro dobrý záběr udělá nemožné :o) Další skupinovka Rojnice

Další briefing proběhl před chvílí v poledne. Stroje se vyvrčeli do sucha a momentálně probíhá tankování 1.5l benzínu. Poletí se ekonomika.

Hon na Kaďouse Hugo točí kolečko Hugo točí kolečko Snídaně Vrána s Jožkem si vyměnili pozici v žebříčku a tak musí Jožka mazat rohlíky Vránovi - včera to bylo naopak :o)

Tak nakonec celý den foukalo natolik že se létat nedalo, dokonce ani na závodění to nebylo.

Naše ležení Vylévání benzínu před ekonomikou Vylévání benzínu před ekonomikou Vylévání benzínu před ekonomikou Vylévání benzínu před ekonomikou

Místo startu do termiky byla disciplína přebrífována na let kolem pylonů. Na každé straně letiště byl jeden, uprostřed letiště deck. Úkolem pilota je obletět co nejvíce okruhů, ale přistání musí provést do decku. Přistaní mimo deck=0 bodů.

Vylévání benzínu před ekonomikou Vylévání benzínu před ekonomikou Tankování a pečetění strojů Tankování a pečetění strojů Tankování a pečetění strojů

Pilot tedy musí vždy pečlivě zvážit zda li se vydá do dalšího okruhu. Po otevření okna se do vzduchu nikdo nehrnul, pořád dost foukalo. První do toho skočil Pavel Štěpán a ukázal ostatním že to letět jde. Pak už startoval jeden padák za druhým a brzy byla celá dráha plná pestrobarevných hadýrků.

Otočka kolem pylonu Do závodů se přidal Tomáš Berka Proti větru se piloti tlačili hodně při zemi Na trati po vštru to frčelo Na trati po vštru to frčelo

Bohužel tato disciplína byla poznamenána nepříjemným incidentem, ale počkáme až jak dopadne podaná šetření. (odkaz na zápis předsednictva k tomuto problému naleznete na konci nedělní reportáže)

Zítra ráno se poletí navigační disciplína zaměřená na precizní navigaci v předem daných koridorech.

Pořadí po čtvrté závodním dni zde->

<- předchozí den | následující den ->