Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet PPG na letišti Prostějov - Stichovice

Víkend 7.-8. října 2006

Na víkend svolali kluci prostějovští všechny svoje kamarády na letiště do Stichovic, na letiště kousek od Plumlovské přehrady nedaleko Prostějova.

Jede labuť na kole, jede labuť pryč... No teď by to snad na chvíli i šlo ne? Stará dobrá vojenská technika - Praga V3S a polní kuchyně První se do vzduchu vnutily Jihlaváci, ostatní zatím sledovali co to s nima provede. Bratři Macháčkovi se mezitím snažili uvést do provozu polní kuchyni - chvíli to hořelo, chvíli ne...

Já s Víťem jsme vyrazili fordkou krátce po obědě a už nebylo skoro kde zaparkovat. Na letišti přibyla další budka, dokonce i kadibudka, foukalo jako vždy a tak byl čas se hezky přivítat a rozkoukat.

Dorazili i Mladí Orli Modeláři už objevily i motorový padák :o) Tandem tříkolka s Palcova Zajímavá fléra :o) Honza Pavlíček - trochu to tam houpe, ale šlo to :o)

Bratři Macháčci dorazily od Prahy s expediční Vejdou a předvedli všem přítomným v praxi jak je to praktické vozidlo. Nebýt jich tak se asi gulášek nekonal.

Konečně se to povedlo roztopit, hoří to sice všude kolem, kouří to jako parní lokomotiva, ale bude to vařit :o) To se to létá s takovou asistentkou :o) Machajda hledal v čem by se mohl dál vrtal když opravil kuchyni, no tahle krosna šlapala jako hodinky a tak šel o dům dál :o) Letiště Stichovice Letiště Stichovice

Několikrát rozmontovali a zase smontovali polní kuchyni až se ji nakonec povedlo podpálit - málem i s přilehlou buňkou :o) Vše tak bylo připraveno na večerní gulášobranní.

Letiště Stichovice Vodní nádrž Plumlov Zámek Plumlov a stejnojmená vesnice Zámek Plumlov Zámek Plumlov a stejnojmená vesnice

Před západem slunce vítr polevil a ti nejnatěšenější se vrhli do vzduchu. Ve vzduchu na sebe halekali a předávali si informace kde prší a kde ne. Na letiště naštěstí dopadlo jen pár kapek.

Vodní nádrž Plumlov Prostějov Prostějov Prostějov Prostějov

Nakonec se všichni vrátili v pohodě a suší na letiště a mohlo se začít s přípravou guláše.

Prostějov Prostějov Letiště Stichovice Letiště Stichovice Rozmazlování pilota před startem :o)

Nevím jak se to děvčatům povedlo, ale během chvíle už seděla kolem stolu tlupa chlapů a ochotně loupali cibuli a česnek - jestli se to prý proflákne doma tak jich má většina problém :o)

Roman roluje na start... ... a startuje A odměna po přistání :o) Západovka Loupání cibule

Po celém letišti se brzy linula štiplavá vůně čerstvě oloupané cibule a česneku, ve Vejdě Tomík porcoval maso do guláše, občas kolem proplula láhev slivovice...

Loupání cibule Loupání cibule Loupání cibule Příprava masa Marchello též přiložil ruku k dílu

Všechny tyto ingredience se postupně pod Machajdím dohledem přestěhovali do kotle a po nějaké té době bublání a vonění se podával skvělý guláš.

ViDo a jeho prkénko A tady se pro změnu loupe česnek Labuť chodila kolem a rozdělovala úkoly :o) Mediálně profláklý xicht - Proxík Po práci legraci!

Sakra už to tady zase vypadá jak na expedici "kolem Ukrajiny" :o)

Roman a Karel laškující :o) Báječná sešlost - všiměte si Karla - zase s ženskou! :o) Kluci! Nelezte na tu střechu! Karel něco zmerčil... ... a tentokrát se vrhl na Michala, ale mě tím nezmátl a zůstal jsem ve střehu :o)

Po tomto kulinářském zážitku se popíjelo a klábosilo dlouho do noci, viz. fotky :o)

Prý je kuchař a přišel poradit, ale nechybělo moc a nacpal ho Tomík do toho volného kotle :o) Co nám to tady roste? A zase Karel v akci :o) Cibulka už je akorát a tak šup tam z masem! Honzík Machajdů se umí obložit :o)

Hele Karel :o) A je to tady - podává se gulášek! Proxík to do sebe hrnul pod tlakem... Holčičko chceš gulášek? :o) To byla baštá!

Bufet Vejda I ViDo si pošmákl a to má radši šumčičku a sýr :o) Roman a Jarek Radim Trabant Frank Šiky který si hledá novou přezdívku :o)

Ti co šli brzo spát a ráno brzo vstali si stihli zalétat v krásném podzimním ránu - já na to koukal ze spacáku :o)
Dopoledne se ještě zformoval skupinka pilotů, kteří se vydali vzduchem na farmu Bolka Polívky, my ostatní jsme pomalu pobalily věci a vydali jsme se domů na nědělní oběd.

Kam Machajdi kam jdete? Kde nechali Tomíka? Teď nevím jestli to byl zpěv a nebo náběh na spánek? Za boudou... Karel - Holky jsou tady na morávě báječný!

Labutě říkaly, že nakonec mám napsat že moc děkují Machajdům, a že je příště zase pozvou a že prý jestli nechtějí k nám na moravu, že by jsme jim tam do čech na oplátku taky někoho poslaly, třeba jednoho co všechno zná a všechno umí a určitě by byl plnohodnotnou náhradou :o)

Nedělní ráno Hejno odlétá do Olšan Roman

Foto: Věra, ViDo a Mechy

<- zpět