Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

P O K L A D   P I R Á T S K Ý

Úterý 21. listopadu 2006

Autor: Tomáš Klaper alias Klaprton
Scénář: Zdeněk Andrlík alias Devítiprstý

Termín: Rok 2007, duben–srpen

Lokace: Čerská republika

Působnost: zaregistrovaní letečtí piráti

Slovní představení: zavírání oblohy Prostějov 15.-17. 12. 2006

Vyhodnocení: Slet chroustů Červený Potok 2007

Mediální partner a umístění vyhodnocení: Mechy.cz

Toto je celoroční, navigačně, orientační a společensko soutěžní hra. Potenciální letecko-pirátští prospektoři by pro zaregistrování měli podniknout tyto kroky:

 • vymyslet si svoje pirátské jméno
 • upřesnit kontaktní mejl
 • uhradit správní poplatek ve výši 500 Kč
 • toto vše zaslat na info mejl zandrlík@seznam.cz

  Po provedení těchto základních úkonů se zaregistrovaný pirát dostane do ohraničené databáze účastníku této hry.

  Všichni hráči budou v internetovém vyhodnocení zaznamenáni a uvedeni pod přezdívkou kterou si navrhnou. Pokud si nenavrhnou bude jim přiřazena.

  Organizátor vypíše cca 20 bodů po celé republice. Tato místa budou vypsána podle souřadnic GPS. Všichni registrovaní piráti jej obdrží mejlem. Taktéž bude vypsán datum spuštění a datum ukončení platnosti. Každé z uvedených míst bude označeno písmenem abecedy o velikosti min 70cm a barvě červené. Znaky budou umístěny tak aby byly rozeznat pouze při průletu kolem a ne z pozemních cílů. Pirát proletí, rozezná značku a hlavně zapamatuje si ji. V nejbližším možném termínu pošle SMSkovou informaci na tel. (ještě bude upřesněno). Na této bráně bude zaznamenána jeho SMSka, která bude obsahovat jeho přezdívku, číslo objeveného bodu a znak který byl nalezen. V nejbližším možném termínu odešle fotku tohoto bodu na mejl zandrlik@seznam.cz. Po odsouhlasení skutečně odletěného bodu se bod objeví ne vebové stránce a bude mu započítán.

  Termín vypsání bodů bude pro všechny stejný. Po tuto celé akce bude mít všech dvacet znaků nějakou textovou smysluplnost. Ten z pilotů který se za určený vyměřený čas dostane nejblíže k stanovené hodnotě toho textu bude nejlepší.

  Počet uznaných bodů a nakonec jejich součet bude tvořit pořadí jednotlivých pirátů. Všechny informace a změny dostanou zúčastnění a registrovaní piráti vždy s předstihem mejlem.

  Pokud dojde k stejnému bodovému hodnocení u několika pirátů na konci sezóny, mohou rozhodnout takové veličiny jako je například rychlost v hledání bodů, bodové hodnocení při hledání závěrečného bodu na Červeném Potoce. Také Náčelníkova pakárna je dostatečný impuls pro získání závěrečných rozhodujících bodů.

  Pro tento moment očekáváme registrování zájemců o celoroční hro na mejl zandrlík@seznam.cz

  Podle počtu pirátů bude zvolena taktika hry.

  Podle počtu přihlášených a zaregistrovaných se bude vytvářet další postup.

  Za organizátory Devítiprstý.

  Zpět