Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet motorových padáků - Chabeřice 2007

Pátek 18. května 2007

Celý týden jsem netrpělivě sledoval předpověď počasí, která byla na víkend až podezřele optimistická. Po propršeném sletu v Kroměříží se tomu ani nechtělo věřit, ale ono snad bude letovo, a taky že bylo – po celé tře dny – to už se dneska jen tak nevidí. Možná to bude tím že Mladí Orli s průměrným věkem 53,24 už mají nějakou to životní zkušenost za sebou a vědí co kde kdy a jak :o)

Pohoda, konečně na letišti... Pátek po šesté odpolední už bylo celkem narváno A hurá do vzduchu! Letiště Chabeřice Malebné okolí letiště

Krátce po obědě se mě povedlo odehnat všechny co mě něco chtěli, naházel jsem věci do Fordky a vyrazil jsem směr Chabeřice. Cesta rychle ubíhala, neb to mám od baráku skoro až do Chabeřic po dálnici, a je pravdou že jsem tentokrát občas i tu maximální povolenou rychlost překročil, ale to snad musí každý pochopit – bylo letovo a já to chtěl ještě večer stihnout…

Zruč nad Sázavou Vodní nádrž Želivka - Švihov - dáma mezi přehradami Kruháč Domahoř Vodní nádrž Želivka - Švihov - zdroj pitné vody pro Prahu

Na letiště jsem dorazil krátce před šestou a kolem už to bzučelo jako v úlu. Na to že je pátek slušná účast – kde ti lidi ten čas berou… Dlouho jsem neuokouněl, pozdravil jsem se jen s těmi co byli okolo a honem skládat krosnu. Večer bude na klábosení čas, teď je třeba letět!

Onšovec Čejtice Vodní nádrž Želivka - Švihov Radíkovice, Všebořice Vodní nádrž Želivka - Švihov

Krásné travnaté letiště, větřík metřík na komoru, bylo to na jedničku. Kousek od letiště se v údolí klikatí řeka Sázava a tak ani není třeba moc nastoupat. Kamarádi ViDo a Marchello odstartovali asi půl hodiny předemnou a letěli na východ, tak jsem se rozhodl pro stejný směr, třeba se někde potkáme.

Všebořice Vodní nádrž Želivka - Švihov Vodní nádrž Želivka - Švihov Kamenolom Bernartice Borovsko

Pohodlně jsem se usadil do sedačky, odjistil jsem foťák, vypnul vysílačku, neb tam někdo plácal páté přes devété, a představení mohlo začít.

Borovsko - Kostel Dálnice D1 - most přes Želivku Poloostrov Nikdy nedokončený most původní dálnice Praha-Brno 1939-1950 Borovsko - vesnička obklopená vodou

Kousek od letiště je vodní nádrž Švihov – známá spíše jako Želivka. Je to zásobárna pitné vody pro Prahu a tak se sem moc lidí nepodívá. O to větší kochajda je to ze vzduchu.

Onšovec Další část chatrájící staré dálnice Dálnice D1 Dálnice D1 - most přes Želivku Kravičky a BTS u obce Sedlice

V minulých dnech bylo větrno a tak jsme si v pátek mohli užívat krásné dohlednosti a čistého vzduchu. Dole všechno krásně zelené, zalité sluníčkem co už se válelo nízko nad obzorem, přesně to světlo co dává krajině ještě malebnější nádech.

Želivka a kamenolom Sedlice Vodní nádrž Němčice Němčice Skandinávie :o)

Pomalu jsem si to brouzdal mezi roztroušenými vesničkami a často jsem sám sebe napomínal, že bych se měl občas kouknout kolem, abych náhodou nevrazil do podobně se kochajícího kolegy :o)

Želivka se klikátící Sedlice Co mě to proletělo kolem padáku? Sedmpány VOR DMA VLM 114,300 MHz

Zaletěl jsem se podívat na nedokončený most původní dálnice Praha-Brno, který se stavěl v letech 1939-1950, nakonec nebyl dokončen, když bylo rozhodnuto o zatopení údolí a nová trasa dálnice tak musela být odsunuta jižněji.

Čerpací stanice Shell u D1 směr Praha Kalná Hulice Rýzmburk Vodní nádrž Želivka - hráz a úpravna pitné vody pro Prahu

Letěl jsem ještě kousek dál na jih k vodní nádrži Němčice, která navazuje na Želivku. Zaujal mě jákýsi starý kamenný most přes údolí, od kterého byla jasně zřetelné stará cesta, v lese jiné stromy i na poli mělo obilí jinou barvu, na NETu jsem žádnou informaci nenašel...
Na základě informace od pana Jaroslava Vlčka už teď vím že je to starý železniční most bývalé tratě Benešov, Dolní Kralovice - díky za info pane!

Želivka - hráz Soutok Želivka - Sázava Letiště Chabeřice ViDO - pod ním pěšinka co tam vydupal zeťák o Michala Křivánka Lucky

Hodinka utekla jako voda a tak bylo na čase to otočit k letišti. Nad letištěm panoval živý provoz a tak jsem to chvíli s bezpečné vzdálenosti pozoroval. Pak jsem se opatrně vpašoval do hloučku kroužičů nad letištěm a přistál jsem.

Marchello Karel Tříkolka Jede vláček motoráček... Holšice Když mě mašinfíra uviděl, schovel se s vlakem za stromy jako bych byl kotlář :o)

Po uklizení výbavičky jsem se do západu sluníčka koukal na všechno to rojení kolem letiště, a u toho jsem si pomalu chystal bydlení ve Fordce.

Železniční přejezd Letiště Chabeřice Sluníčko už to pomalu balí... Luďa Kuna dává dohromady stroj Už se pomalu všichni vrací na letiště...

Jen co se sluníčko nadobro schovalo, přistáli i ti největší opozdilci a bylo na čase se postrarat o žaludek, který už dobrou hodinu nenápadně upozorňoval že má hlad. Fanda mě doporučil gulášek a opravdu stál za ochutnání.

I turisti s řepky se vrací... :o) Občerstvení Ceny lidové, obsluha vzorná! Mňam Poslední chvíle před západem slunce...

Konečně byl taky čas obejít celé letiště a pozdravit se se všemi kamarády. Hodně rychle se začalo ochlazovat a tak to moc na vysedávání nebylo, pivo se neprodávalo vůbec, na odbyt šel hlavně rum a místní specialita - ohřátá slivovice s medem :o)

Gulášek už se ohřívá, manželka šla pro pivo - to je pohoda...! No tady se pro změnu žije zdravě :o) Voda na grog se nestíhala ohřívat... Ty songy fakt stáli za to! Motýl

Kolem půlnoci už byli skoro všichni zalezlý ve spacacích, já pro jistotu ve třech, ale zase mě bylo teploučko...

<- zpět | následující den ->