Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Ježkova vrtule – Jihlava 2007

den 1. měsíc 2007

Poslední prázdninový víkend se v náhradním termínu uskutečnilo na letišti Jihlava-Henčov další kolo motorové ligy. V páteční večer se v letištním klubu sešlo patnáct pilotů, doufajících, že tentokrát se počasí umoudří a bude nakloněno létání – v tuto chvíli ještě pršelo, ale sobota už by mohla být lepší.

Pohoda u Caffe Marchello Paragán První vlaštovka Tak se snad začne i závodit... Radek Talpa

Proběhla prezentace, rozdaly se mapy a mohla být nabrífovaná první navigační disciplína. Budíček je určen na východ slunce.

Podzim je tady :o) Šedivák z boku Zdenálův kříženec Nirvany a Palce Zdeněk Řezníček Balada pro dvoutakt...

Ráno prší a tak je na programu náhradní disciplína – povalování a lenošení. V poledne už sice neprší, ale na létání to prozatím není, a tak vyrážíme na obhlídku města Jihlava.

Legendy Prezentace Briefing u pytle Koukal jsem do manuálu a mám to držení foťáku namalováno úplně jinak :o) V decku před startem

Oběd v pivovarské restauraci, koupání v aquaparku, kde létáme alespoň na tobogánu, závody na motokárách, kde naštěstí nelétáme i když s lehčími piloty k tomu motokára občas neměla daleko, viď Kakadu? :o)

Pepa Stoupa Pavlíček Low level Robert Tomáš Pepa

Západovka Skupinovka Robert a MIG Vlevo dole to modré je placka Další prosím!

Cukrdle Taky dlouhej... Kousek vedle Západovka Radek

Po půl sedmé se počasí konečně umoudřilo, probíhá krátký briefing, na kterém je vysvětlena disciplína „přesnost přistání" a už startují první piloti.

Západovka Podovozek vysunut Kakadu Baletka Michael

Nastoupat do dostatečné výšky, naletět nad terč, vypnout motor a přistát pokud možno s prvním dotekem uprostřed terče a nevyválet se. Jednoduché? Zkuste si to, může se to hodit.

Labuťák Briefing Tak kam to bude? Ranní briefing Že ho tou tyčí nesundáš? :o)

Všem závodníků se celkem dařilo a hlavně se drželi rady, která padla před startem: „Nesnažte se to trefit za každou cenu! Lepší přeletět a napsat nulu, než se na terč zřítit a zapsat taky nulu plus případné škody na těle.

Slalom Pavel Láznička V decku Pepa Pavlíček Honza Šedivý

Západ slunce se nezadržitelně blížil, a tak už se toho víc v sobotu odlétat nepodařilo. Večer opět briefing s novým zadáním navigace.

Honza Šedivý a jeho igelitka Honza Šedivý Robert Blažek Robert Blažek Zdeněk Řezníček

Jsou určeny otočné body, které tvoří nedaleká letiště. Na každém je potřeba přistát, označkovat se fixem, který je umístěn u větrného rukávu a pokračovat dále po trati. Oblíbená disciplína na závěr závodů, dodnes s kamarády vzpomínáme, jak nám to naordinoval Kaďous v Jaroměři :o)

Kop do tyče... Duo MAC Ještě kousek... Radek Radek

Nedělní ráno bylo jako vymalované. Pomalu začalo vykukovat sluníčko, kolem letiště se válely ranní mlžky, hurá letět! Několik přistání a startů z mokré trávy krátce po sobě prověřilo fyzickou i psychickou odolnost všech zúčastněných, o bláto na kolenou nebyla po přistání na letišti nouze. Co s načatým dopolednem? Slalom přeci ještě nebyl!

Kakadu Kakadu Soustředěný Na pohodu... Bacha tyčka

A když slalom tak hned japonský. Většina závodníků i v této disciplíně velice příjemně překvapila. Je vidět, že to nemají nadřené, ale že to létájí s radostí a srdcem. Doufejme, že jim to dlouho vydrží, a že jim to někdo neotráví.

Zdenál na to bedlivě dohlížel a pomáhal klukům i pohledem Nástup do slalomu Hladké přistání Marchello Marchello

Po odlétání slalomu se začalo balit a ředitel se poklidil do kanceláře, aby nám to hezky všechno sečetl a podtrhl. Pořadatelé mezitím obložili stůl u větrného rukávu připravenými cenami a sestavili improvizované stupně vítězů, závěrečný ceremoniál mohl začít, na protesty a přepočítávání výsledků se tady zatím nehraje. Začalo se od konce a i za poslední místo byla krásná odměna, pokračovalo se směrem dopředu, uskutečnilo se i vyhlášení „Vocase plochy“ a nakonec došlo i na ty tři nejlepší.

Karel Kuba Karel Kuba Karel Kuba Michael Nadažy Michael Nadažy

Celkové pořadí pilotů:
1. Honza Šedivý 2219 b.
2. Zdeněk Řezníček 2041 b.
3. Karel Kuba 1443 b.
4. Robert Blažek 1437 b.
5. Pavel Láznička 1304 b.
6. Radek Talpa 1095 b.
7. Pepa Pavlíček 958 b.
8. Libor Jenka 903 b.
9. Milan Klement 876 b.
10. Jan Krátký 750 b.
11. Robert Stránský 660 b.
12. Tomáš Berka 222 b.
13. Jiří Maštera 187 b.
14. Michael Nadažy 98 b.
15. Marchelo Dvořák 10 b.

Zdeněk Řezníček Čekání na výsledky Výřad cen Cena útěchy a právý jihlavský ježek Ježkovy vóóóči

Všichni, alespoň doufám, odjižděli spokojení a snad i bohatší o nějakou tu zkušenost a zážitek. Letiště Jihlava – Henčov již po několikáté ukázalo, že to tady jde.

Motorová liga Stoupa a jeho vytuningovaná vrtule Marchelo Dvořák Michael Nadažy Jiří Maštera?

Nemalý podíl na tom měl Robert Blažek, Zdeněk Řezníček a všichni, co jim pomáhali a samozřejmě ředitel soutěže – Zdenál Andrlík – diky za to!!!

Jan Krátký? Libor Jenka Pepa Pavlíček Radek Talpa Pavel Láznička

A kdo si to chce taky zkusit, má nejbližší příležitost od 27. 9. na Nové Živohošti kde se koná další kolo motorové ligy.

Robert Blažek Karel Kuba Zdeněk Řezníček Honza Šedivý Skupinovka

<- zpět