Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Slet motorových padáků v Hanáckých Aténách
aneb motorová liga v Kroměříži

Pátek 9. května 2008

Loňský nultý ročník sletu nám počasí moc nepřálo, pro letošek vypadala předpověď až podezřele optimisticky. Prý to nebylo zadarmo :o)

Pohoda u Marchello caffé Lamentování na silný vítr u fléry Miloš Václav vozil holky - Air Chopper Air Chopper na zemi Marchello

V pátek se mě povedlo to zabalit celkem brzo a tak jsem dorazil na krásné aeroklubové letiště v Kroměříži mezi prvními, tedy pokud nepočítám ty co už tu vegetily od čtvrtka. Sluníčko svítilo, ale bohužel celkem dost pofukovalo - Medard zase kecal :o(

Zdenál Řezníček a jeho přilba XXXL Řezňa po startu Marchello Hemžení nad letištěm Fronta na průlet

Po sedmé večerní to začalo trochu vadnout a Miloš Václav nastartoval svůj Air Chopper. 120 kilová tříkolka s Rotaxem si z větrem bez problémů poradila.

Řezňa Vzorná starost o bratříčka :o) Další pilot na start Max. rychlost 108,5 km/h - trošinku fouká Hopsá a je tam

Další se do vzduchu vrhl Zdenál Řezníček a rychle zmizel někam po větru. Po jeho návratu jsme si mohli na jeho GPSce přečíst že zmizel rychlostí 108,5 km/h :o)

ViDo ViDo Miloš sólo Pilot Roman Bombarďák v luftu

Ostatní startující se věnovali baloningu v blízkosti letiště.

Motorové kosy Mountfield - no nekup to :o) Tandem - ten vzadu co nic nevidí je pilot Vrána Vrána se veze :o) No nakonec se do toho luftu vnutily Chlapci vypadají spokojeně

Vrána ukecal Klapříka a udělal si osobák ve váze tandem pasažéra, přičemž nám názorně předvedl že když si to pilot dobře ošéfuje tak to odběží skoro celé hlavně pasažér :o)

Kroměříž náměstí Kroměříž Květná zahrada Kroměříž Kroměříž Květná zahrada Kroměříž centrum

Kroměříž centrum Kroměříž centrum Kroměříž centrum Kroměříž Arcibiskupský zámek Kroměříž centrum

Po setmění se konal první briefing. Zrobila se prezenčka, rozdali se mapy a Zdenál Andrlík coby ředitel závodů nabrífoval navigační disciplínu na ráno.

První briefing První briefing Těžítko nebo pivítko? :o) Kluci se drželi u zdi Klapřík

Předpověď na ráno je optimistická a tak by si piloti měli udělat výlet po okolí obohacený o hledání znaků a fotek. Ohodnocen jim bude i start a zakončí to přesností přistání.

Karel Návoj Romana ta chacharská slivovica nějak vzala... :o) Slávek a Marchello - nerozluční soupeři Tomaš Klaper bloudí v mapě Večírek ve stanu

Budíček byl stanoven na 5:30 a tak byl večírek pouze v komorním duchu. Hodinu po půlnoci už jsem se snažil si zadýchat spacák ve Fordce.

<- zpět | sobota ->