Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu - letiště Jindřichův Hradec 2014

5.–11. května 2014 | letiště Jindřichův Hradec LKJH

Neděle 4. května – den 0

První den probíhal v duchu příjezdů, vybalování, ubytování a hlavně registrací. Do závodů se zaregistrovalo celkem 24 posádek – 8 PF1 (jednomístné krosny), 12 PL1 (jednomístné tříkolky) a 4 posádky v kategorii PL2 (dvoumístné tříkolky). Celkem tedy 28 závodníků. Národnostní zastoupení bylo následující: 22 domácích, 4 závodníci s Polska (PL1) a po jednom z Německa a Slovenska (PF1).

Krátce po osmé večerní (snad poprvé dle plánu!) proběhl v letištním restaurantu zahajovací briefing. Jako první prohovořil osvědčený, a všemi oblíbený ředitel, Jarda Kubišta, ke slovu se jako druhý dostal pan Růžička, za vedení letiště a nakonec nás oslovil proviantní náčelník (zaměstnanec zdejší letecké hospůdky), pan Luděk. Piloti se dozvěděli odkud budou startovat, kde mají a kde pro změnu nemají létat a nakonec kde a co dostanou najíst.

Následovalo nabrífování první disciplíny na zítřejší ráno. První sada disciplín: hodnocený start, slalom osmička 2x a pak přesná navigace. První závodník (jedničku si "vybral" Petr Matoušek) startuje v 6:00 SELČ!

Fotogalerie den 0


Pondělí 5. května – den 1

Task 1 – Hodnocený start

Výsledky z disciplíny:
Task 1 - kategorie OPENTask 1 - kategorie MČR

Task 2 – Přesná navigace

Výsledky z disciplíny:
Task 2 - kategorie OPENTask 2 - kategorie MČR

Raní sada disciplín se podařila odlétat jen z části. Bohužel pro technické problémy s časomírou musel být zrušen slalom. A tak si závodníci připsali první body jen za Hodnocený start a přesnou navigaci. Hodnocený start proběhl hladce, s navigací už to tak jednoduché nebylo. Ale na letiště se všichni úspěšně vrátili, i když hezky promrzlí. A to měl Kuba strach že to udělal moc jednoduché :)

Fotogalerie 1+2 task

Task 3 – Ekonomika kolem pylonů

Výsledky z disciplíny:
Task 3 - kategorie OPENTask 3 - kategorie MČR
Počasí bylo nádherné a tak se neotálelo a hned se plnilo na ekonomickou disciplínu. Jednomístné stroje 2 kg paliva, dvoumístné 4 kg. Letěla se ekonomika kolem pylonů na dohled od letiště. Krátce po poledni byli všichni zpět na zemi, nikdo neskončil mimo deck a tak si piloti zasloužili přestávku na oběd.

Fotogalerie 3 task

Task 4 – Trojúhelník - plocha a rychlost

Výsledky z disciplíny:
Task 4 - kategorie OPENTask 4 - kategorie MČR

Opět ekonomika, množství paliva stejné jako na předchozí disciplínu, ale tentokrát se neletělo kolem pylonů, ale každý závodník si sám zvolil jak velký trojúhelník zvládne – hodnotí se jeho plocha. Na prvním rameni se navíc hodnotila i rychlost.

Fotogalerie 4 task

Task 5 – Čistá navigace

Výsledky z disciplíny:
Task 5 - kategorie OPENTask 5 - kategorie MČR

Na závěr dne se podařilo odletět ještě jednu navigační disciplínu. Na rozdíl od ranní nabyla trasa pevně určena, ale každý závodník si ji sestavil s katalogu otočných bodů (OB) sám . Hodnotil se počet OB a vzdálenost.

První den závodu byl velice náročný, ale předpověď počasí je nejistá a tak bylo třeba urvat co se dá!

Fotogalerie 5 task


Úterý 6. května – den 2

Task 6-7 – Osmička

Výsledky z disciplíny:
Task 6 & 7 - kategorie OPENTask 6 & 7 - kategorie MČR

Hned brzy ráno se odlétala technická disciplína – slalom. A protože se doposud žádná technická disciplína neletěla dali si to závodníci 2x.

Fotogalerie 6 a 7 task

Následně proběhl pokus o přesnost přistáním, ale zkusil si to jen Tomáš Klaper a po té byla disciplína pro sílící vítr zrušena...

Celý zbytek dne už počasí létání nepřálo...

Večer to vypadalo nadějně, vše se znovu připravilo pro přesnost přistání. Tentokrát zkušebního chrousta dělal Petr Matoušek a Milan Klement. Bohužel podmínky nebyli regulérní a tak po hodině vyčkávání ředitel disciplínu zrušil...

FotogalerieStředa 7. května – den 3

Celý den prší...Čtvrtek 8. května – den 4

Task 8 – Navigace po křivce

Výsledky z disciplíny:
Task 8 - kategorie OPENTask 8 - kategorie MČR

Hned ráno piloti vyrazili na navigační disciplínu pa zadané křivce s deklarací času. Na trati docela foukalo a tak to nebylo vůbec jednoduché. A Gaboš bojoval nejenom s větry...

Disciplína hezky zamíchala s pořadím, především v kategorii PF1.

Fotogalerie 8. task

Přes dem se opět se rozfoukalo a tak se další diciplínu podařilo odletět až večer.

Task 9-12– Přesnost přistání a slalom trojúhelník

Výsledky z disciplíny:
Task 9.-12. - kategorie OPENTask 9.-12. - kategorie MČR

Podle předpovědi mělo foukat až do západu slunce, ale ředitel se nenechal zmást, vyhnal brblající závodníky na plochu podařilo se odlétat 2x slalom a 2x přesnost přistání. Na závěr dne bylo nakonec na letišti absolutní bezvětří, jen ten čas nás tlačil... Opět se zásadně měnilo pořadí...

Fotogalerie 9 a 11 taskPátek 9. května – den 5

Budíček opět na 5:00, ale bohužel prší a tak se šlo zase spát. Během celé dne se počasí neumoudřilo. Až večer to vypadalo nadějně, závodníci si natankovali odměřené množství paliva, vyčkávali a nakonec to Kuba musel odpískat... Poslední disciplínou tak zůstala ta včerejší...

Fotogalerie 13 taskSobota 10. května – vyhlášení výsledků

Celkové výsledky: Kategorie OPENKategorie MČR

Tracklogy naleznete na stránkách Jardy Kubišty ->

Sobotního dne už nás čekalo pouze závěrečné vyhlášení výsledků. Tradiční blázinec s diplomy letos proběhl vcelku hladce a tak jsme skoro přesně ve 13:00 mohli začít. Na začátku byla vyhlášena nejvíce obsazená kategorie jednomístných tříkolek - PL1. Tato kategorie také byla jako jediná vyhlašovaná samostatně OPEN a MČR. V ostatních kategoriích se výsledky nelišily a tak mohli být vyhlášeny společně.

Tož dobré to bylo. Nikomu se nic zásadního nepřihodilo, organizace celkem hladce klapala, za což si zaslouží velký dík ředitel závodů Jaroslav Kubišta a jeho věrní marschalové, zázemí jindřichohradecké letiště bylo perfektní, a závodníci soutěžili jak nejlépe mohli.

Tak zase za rok...

Fotogalerie výhlášení výsledků

<- zpět