Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail
AirCon NEWS

Minule jsem to s tou pravidelnou nedělní návštěvou na letišti zakřikl, a tak byla jeden víkend pauzička. O to více jsem se tam tento víkend těšil. Na letiští foukal docela svěží vítr z toho nejblbějšího směru, ale dalo se to ustát. Sedáme s Kučem každý do jedné Sluky a vyrážíme v "sevřené" formaci k Drholci a zpět.

Duo Slukos Jak to sakra bylo? Už se to rýsuje

Ve vzduchu je více než živo. Ručičky přístrojů (snad jen mimo teploměru) divoce poskakují sem a tam, ruka na kniplu využívá plný rozsah řízení. Fotit se prostě nedalo. V Drholci radši kvůli bočnímu větru ani nepřistáváme a vracíme se zpět. Konečně jsem vyzkoušel zakapotovanou Sluku a její letové vlastnosti jsou značně lepší než u té otevřené.

K letadlu je třeba přistupovat z boku a v čistém plášti! Zaplněná stojánka Eurostár návštěvníků

Fouká docela dost a většina pilotů vyčkává na zklidnění. Abychom se nějak zabavili, Petr vyhlašuje soutěž "Slož si větroně". Alpin se totiž po léčení v Křižanově vrátil na vozíku, a tak bylo třeba ho opět složit. Skládat ho někde po přistání do terénu bych teda nechtěl. Bylo nás na to hodně, ale i tak to byla docela maturita. No, doufám že jsme ho složili správně a brzy to ověříme na obloze.
Bohužel ani večer vítr příliš neuvadá, takže jsem krosnu vezl zase zbytečně. Ale to už bych chtěl asi moc :o)

Zpět