Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail
Hurá na lyže

Zatímco na druhém konci republiky se běžkaři nahání v rámci Jizerské padesátky na letišti AirCon u Miroslavi jsme nazuli lyže na FOXe.

Zatím panenský sníh na dráze letiště Dynamic FOX na lyžích

Sněhu je ale na dráze docela dost a tak první pokusy o start připomínájí spíše onu Jizerskou padesátku. Petr jezdí z FOXem sem a tam, ale i na již relativě uježděné dráze není schopen dosáhnout potřebné rychlosti.

První pokus o start Vypadáto že pilot snad před letem požil alkoholický nápoj :o) ...a druhý průjezd po dráze...

Nakonec odborně konstatuje že bude třeba změnit úhel vrtule aby se z motoru povedlo vyždímat patřičný výkon. Po hodině pečlivé a urputné čínnosti je vrtule zjemněna a už při rolování od hangáru vykazuje FOX značný odpich (při první pokusu jsme ho museli roztlačit aby se pohl).

...a třetí průjezd po dráze... Probíhá zjemění vrtule Zátiší s Koalou

Hned na první pokus Petr krásně startuje a může se tak pro dnešek jako jediný pokochat pohledem na letiště z výšky. Nikdo jiný totiž lyže pro svoje letadélko nemá :o(

Zátiší ala Dynamic Další, tentokrát úspěšný, pokus o start... ...a letí!

Stejně tak hladce jak odstartoval Petr i přistává a vítězoslavně s trochou naší pomoci roluje zpět k hangáru. Létání na lyžích má svoje specifika a né vždy to jde tak hladce. To jeden maďarský pilot to loni pří létání na slovensku tak hladce nezvládl a hluboký sníh ho očividně překvapil.

Zpět