Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail
AirCon NEWs

Tak máme tady snad konečně jaro! Na letišti máme nový krásný chodník, bude se zpevňovat plocha na parkování a máme studnu. V zadním hangáru je zatím rozpoložen další jednosedadlový větroň. Toť krátký souhrn novinek který jsem zaznamenal v sobotu po příjezdu na letiště.

Dodouš Faltýn s vrtulníkem Robinson R44 ze Znojma Sky Arrow z Břeclavi

Zpočátku silnější vítr pomalu slábl a tak bylo na letišti celkem rušno. Na návštěvu z Břeclavi přiletělo italské Sky Arrow, chvíli před ním se nad plochou a posléze na ploše objev pan Faltýn se svým krásný 4místným vrtulníkem Robinson R44.

Robinson R44 - detail rotorové hlavy Robinson R44 - čumák Robinson R44 - nebezpečný ocas

Nesehnal jsem žádného parťáka na let a tak jsem si nakonec osedlal jednomístnou Sluku. Za bundu jsem si nacpal foťák a vysílačku abych byl v hustém provozu alespoň na poslechu a po krátkém prohřátí motoru jsem vyrazil na práh dráhy 12.

Se Slukou kousek od Vlasatic - minulý víkend jsme tady proháněli krosny Troskotovický rybník Křížový rybník

Krátký start, nastoupat do cestovní hladiny, která je u Sluky asi jak na krosně, a hurá na výLET. Vyrazil jsem směrem ku Pálavě, cvičně jsem si naletěl na plochu u Vlasatic, kde jsme minulý týden proháněli krosny a pak jsem se obloukem vracel k Miroslavi. Koukl jsem ještě na jih k Lechovicím, ale pak už mě zima zahnala na přistání. Na zemi je krásně teploučko, ale v otevřené kabině to ještě není zcela ono :o)

Suchohrdelský rybník Kašenec - poloha po větru pravého 12 - letiště AirCon Miroslav Ve 3. zatáčce pravého okruhu  dráhy 12 - letiště AirCon Miroslav

Nad tmavými políčky to docela házelo a tak mě termika ruku v ruce s turbulencí rozmazala většinu fotek, ale něco málo jsem pro vás vybral. Den to byl pěkný, slunečný a večer mě ještě udělal radost kamarád sdělením že se mu povedlo dokončit krosnokurz. Doufám že vám ho brzo představím na Mechovkách :o)

<- Zpět