Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail
V tomhle hicu jedině do Lednice

Ve čtvrtek jsem měl náhodou cestu na jih moravy a tak jsem se zastavil po dlouhé době na letišti v Miroslavi. Bylo krásné počasí a na letišti panoval čilý provoz.

Letiště AirCon Miroslav Leoš vleká Alpin duo Hortí FOX Vždy usměvavý vlekař Leoš

Po příjezdu na letiště jsem se pozdravil s kamarády, které jsem dlouho neviděl a šel jsem skouknout hangár co nám tady přibylo nebo odbylo. Neodbylo naštěstí celkem nic, ale přibyl krásný nový Dynamic se zatahovacím podvozkem.

Alpin DUO při výběhu Koala letecké školy AC Fly Krasavec Dynamic při průletu se zataženým podvozkem WT9 Dynamic A letíme 10 metrama vzhůru

Leoš tahal jeden aerovlek za druhým, Dynamic se chystal k záletu nové vrtule, Hortovic FOX odstartoval aby zjistil jak jsou daleko přípravy na start horkovzdušného balonu na Pálavě.

Nádrž Nové Mlýny Nádrž Nové Mlýny - camp Se zataženým podvozkem Dynamic krásně upaluje - 270 km/h Zámecký park Lednice, uprostřed Minaret Zámecký park Lednice

Nafotil jsem si pár fotek na dráze a mezitím se vrátili kluci s Dynamicem se záletu vrtule.

Zámecký park Lednice, v dálce Podivín Zámecký park Lednice Zámek Lednice Minaret Zámecký park Lednice

Radim se chystal k dalšímu letu a měl vedle sebe místo. No dlouho jsem se přemlouvat nenechal a už jsem se hnízdil do pohodlné sedačky.

Zámecký park Lednice Minaret Zámecký park Lednice Vodní nádrž Nové Mlýny III. Pálava - Děvín 548,7 m.n.m.

Narolovali jsem na dráhu 12, plný plyn a už si to hrneme 10 metrama vzhůru. Po přechodu do horizontu se Dynymic se zasunutým podvozkem ochotně rozbíhá na ke třem stovkám za hodinu.

Horkovzdušný balon u Pálavy, za ním zřícenina nad vesničkou Perná Horkovzdušný balon OK 4020 Horkovzdušný balon OK 4020 Horkovzdušný balon OK 4020 Horkovzdušný balon nad vesničkou Perná

Tohle krásné čisté letadýlko je příjemné ať letí pod stovkou, stejně tak když letí 300 km/h. Dokonce ani hluk v kabině se nějak výražně nezvýšil.

Horkovzdušný balon OK 4020 Perná Horkovzdušný balon nad vesničkou Perná Horkovzdušný balon OK 4020 Horkovzdušný balon OK 4020

Letěli jsme se podívat nad krásný zámecký park při zámku Lednice. Všechno je krásně zelené, park je protkaný spoustou jezírek a kanálů, no prostě nádhera! Z Lednice jsme se vrátili k Pálavě kde se objevila silueta balonu.

Horkovzdušný balon OK 4020 Letiště AirCon Miroslav Finále na dráze WT9 Dynamic v plnné kráse WT9 Dynamic v plnné kráse

Zakroužili jsme párkrát kolem balonu, zamávali jsme si na pozdrav a nabrali jsme kurz zpět na letiště. Zařadit se do okruhu, vysunout podvozek, počkat na vytracení rychlosti aby mohli klapky ven a už sedíme hladce na dráze.
Tohle letadýlko je doopravdy skvost!

<- zpět