Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Prosincové polítáni v Miroslavi

Po dlouhé době vyšlo počasí i čas, a tak jsem se konečně vypravil na naši leteckou základnu AirCon poblíž Miroslavi. Bylo krátce po poledni, vanul lehký větřík severních směrů, sluníčko svítilo, teplota těsně pod bodem mrazu - no co víc si přát.

Opravil jsem drobnou závadu na výfuku a vytlačil Tajfuna před hangár. Jak je známo nízká teplota akumulátorům nesvědčí. No a když k tomu připočtu že eroplán dlouho nevrčel, nebylo se co divit že baterka byla po dvou zatočeních vrtulí kaput. Ještě že jsou na letišti startovací kabely :-) Díky Jardo!
Chladič jsem dostatečně oblepil izolačkou a tak se po pár minutách zahřívání povedlo dosáhnout provozní teploty. Rolování na sněhu šlo trošku ztuha, ale start proběhl bez problémů. Ve vzduchu byl super olej, a tak se dalo krásně kochat. Jelikož ale Tajfun nemá topení a trošinku do něho fučí byl jsem přinucen po 20 minutách přistát. Po přistání do sněhu stál Tajfun skoro na fleku. Být toho sněhu trochu víc, byl by to už asi problém.

Nakonec přikládám pár obrázků. Kvalita je úměrná tomu, že obrázky byly nasnímány videokamerou S-VHS staršího data výroby.

Nikde nikdo. Nikde nikdo.


Nikde nikdo. Vanul lehký severní větřík.


A už se nám to sjíždí. Qualt a Fox


Koala, Qualt a Fox Šklolní Koala