Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

Po hradech a zámcích jižní moravy

Na Velikonoce vyšlo počasí jak vymalované a tak kdo jen trochu mohl, vyrazil někam ven. Mně krátce před velikonocemi schvátila jakási zákeřná choroba a tak jsem dal raději přednost vyhřáte kabině ultralajtu před výletem s padákem na sloveský Straník. A zatímco kamarádi sbírali velice zajímavé údaje do svých variometrů já jsem se vydal na letiště AirCon do Miroslavi.

Moje rodná víska - Tetčice ..a ještě jednou... ..a ještě jednou.

Pilovat v takovém krásné počasí okruhy by byla škoda a tak jsem od Petra nafasoval mapu a pravitko abych si naplánoval navigační let. Musel jsem hodně krotit svoji fantazii abych se při plánování vlezl do rozumných mezí. První okruch mě vyšel hodně přes dvě stě kilometrů a byl jsem nucen seškrtával a seškrtával až jsem se dostal na kýžených 150 km. Miroslav-Tetčice-Velké Bíteš-Třebíč-Vranovská přehrada-Jevišovice-Miroslav. Toď výsledek mého snažení. Teď už jenom naměřit kurzy a spočítat časy a může se letět.

Kamarádova chata schovaná uprostřed lesů Bítov Bítov

Zájem o Koalu byl ale značný a původně plánovaný start ze druhé hodiny odpolední přesunul až na pozdní odpoledne. Sluníčko už se dostalo poměrně nízko a na fotkách se to bohužel trochu podepsalo. Dohlednost nebyla vůbec nejideálnější a tak jsem se nevyhnul drobným problémům s navigací. Docela mě taky překvapilo jaký je to problém udržet letadlo rovně na trati. Neustále jsem byl Petrem opravován protože mně eroplán pořád utíkal lehce doprava. No příště už to snad bude lepší.

Cornštejn Chatová osada Kopaninky Vranov nad Dyjí

Prvním otočným bodem byla moje rodna víska. Po několikerém zakroužení jsme se vydali dál směrem na Velkou Bíteš. Zde jsem odfotil kamarádovu chajdu a nabrali jsme kurz na Třebíč. Toto byl asi nejhorší úsek cesty protože jsme letěli proti slunci a tak bylo houby vidět. V Třebíči jsme dali s časových důvodů jen letmé přistání a hurá ku Vranovské přehradě. Přehrada je krásně členitá a takhle z vrchu vypadá jako ohromný had skroucený uprostřed lesů.

Vranov nad Dyjí Hráz vodní nádrže Vranov Jevišovice

Den se nazadržitelně chýlil ke konci a tak jsme rychle uháněli k poslednímu bodu - Jevišovicím. Krátce jsme se pokochali místním zámkem a zámečkem a pak už jsme namířili čumák rovnou k Miroslavi. I tak jsme po hodině a půl letu přistávali se zapadajícím sluncem v zádech. Pln dojmů z dnešního dne jsme se pak vydal na cestu domů a před očíma se mně ještě dlouho do noci přehrávali krásne scenérie naší malebné zemičky. A až se to všechno zazelená tak to bude ještě hezčí!

Zpět