Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail
Víkend v oblacích

Předpověď na víkend vypadala z pohledu pesimisty zcela beznadějně. Ale pravděpodobně proto, že jsme na rozdíl od metorologů, celý týden pilně pracovali bylo nám odměnou krásne slunečné počasí. Obloha plná krásných kumulů přímo vyzývala k výletu mezi ně.

Moje maličkost a Kučo Malebná krajina Pohoda ve FL70

Po té co jsem si s Petrem odlítal pár okruhů v rámci zdokonalení mé pilotáže jsme s Kučem vyrazili vzhůru vstříc hladině FL70. Krásná dohlednost, nekonečné variace na téma vodních par, pod námi vesničky rozseté mezi políčky kterým dominují žluté plochy řepky. Stačí 7000 stop a všechny problémy a starosti zůstanou ležet někde tam hluboko dole. Pane doktore vy jste se zase kochal! :o)

Koala 02 nad Mušovskýmy jezery Setkání s Koalou V příručkách se píše že vrtule slouží k ochlazování pilota a pokud se zastaví pilot se
hned začne potit - je to fáma a i během bezmotorového letu panovala na palubě dobrá nálada

Neděle se nakonec i přes poněkud rozpačitě ráno proklubala opět v krásný den. Petr s Koalou vytahl Alpina během pár minut někam pod mraky a ten si tam lítal a lítal až pilota po pěti hodinách přemohl hlad a žízeň. Už se těším až na letišti bude i dvojsedadlová verze. Ladnost pohybů tohoto bezmotorového stroje má svoje kouzlo. Během vyčkávání až se uvolní školní Koala jsme z povděkem přijal pozvání pana Horta na palubu jeho krásného Foxe. Cestou směrem k Pálavě jsme se potkali s Koalou 01 i 02 a tak došlo na vzájemné pozování si při focení. Využil jsme výhody hornoplošníka a fotografoval krajinu pod sebou. Na výsledky mého počínání se můžete podívat ve fotogalerii - krajinky.

Zpět