Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail


V tuhém mrazu je potřeba trochu baterii v letadle pomoci Definitivně poslední létání roku 2002
31. prosince 2002

Tak a máme za sebou poslední letový den roku 2002. Počasí sice bylo, jak již je poslední dobou zvykem, celkem nevlídné, ale to nemohlo zabránit letcům v jejich vášni. Poletoval Eurostár, Sting a již tradičně Sluka.
Prožijte dnešní bujarou noc pokud možno ve zdraví a nezapomeňte - jak na Nový rok, tak po celý rok.Mobilní problémy
30. prosince 2002

Během vánoc mně opustil můj milovaný telefon. Večer jsem ho vypnul, a ráno už nešel zapnout. Přišel jsem tak o většinu telefonních čísel a všechny záznamy v kalendáři (co, kde, kdy, komu...). Pokud jsem tedy někomu něco slíbil a nebo mu nevolám, může to být zapříčiněno tímto problémem. Klidně se ozvěte a připomeňte.

Další problémy nastanou zákazníkům T-Mobile (Paegas, Radiomobil) v únoru nového roku. Tento operátor se totiž rozhodl zrušit volný přístup na svoji SMS bránu a zpoplatnit příchozí emaily na telefon. Zřejmě se tak snaží dohnat promarněné prostředky vyplácané na pochybnou akci "Melouny se valí". Více informací najdete na Mobilmánii nebo Mobilservru. Pro piloty to znamená například konec SMS listů a větrů ze SkyFly.Zimně zasmušilé letiště Už jsem dva týdny neletěl :o(
22. prosince 2002

Už je tomu dva týdny co jsem se naposledy dostal do vzduchu. Po hnusném podzimu přišla hnusná zima a tak jsme dnes na letišti jen krátce poklábosili a zase jsme se odebrali do svých vyhřátých domovů.
Současného nevlídného počasí jsem využil k zaslání padáku na kontrolu k výrobci a můžu ho tak s klidným svědomím prodat. Zájemci o mého Trendíka který je jako nový hlaste se. Budu totiž kupovat nový, ale o tom se dočtete více až bude doma :o)Než to začlo topit tak byla v letadle docela slušná kosa Nedělní podivné větry
8. prosince 2002

Dnešní počasí bylo obvzláště podivné. Ráno nás probudilo po dlouhé době sluníčko a obloha byla jak vymetená. Cestu na letiště jsem plánoval už od včera poté co jsem shlédnul předpověď počasí. Znojmo hlásilo před polednem rychlost větru do 2 m/s, Náměšť 4 m/s, Dukovany dokonce jen 3 m/s a tak jsem naložil i krosnu. Auto bylo celé omrzlé a zamrzly důkladně všechny dveře. Vyskládal jsem teda věci z kufru, abych se ním posléze protáhl a pokusil se auto nastartovat. Marně :o( Ještě že mám sestřenku, které jsem nedávno slíbil svezení v letadle. Zneužil jsem ji k odvozu na letiště. Ale abych se vrátil k rozmarům počasí. Na letišti v Miroslavi totiž foukalo 10 m/s s nárazy kolem 15 m/s a z toho nejblbějšího směru jak jen mohlo. Nakonec jsem sice polítali ale nebylo to právé ořechové. Nejvíc mně dorazilo když volal kamarád že zrovna přistál s krosnou a že u něho (25 km od letiště) na kopci fouká přijatelně. V Miroslavi přitom letadélko Sluka proti větru statečně stálo a chvílemi i couvalo. To jsou věci 8o)I takhle se dá trávit prosinec Srdečný pozdrav z druhé polokoule
7. prosince 2002

Tak mě mailem dorazil pozdrav od Charliho a Silvera, kteří letošní hnusné podzimní počasí tráví na druhé polokouli. Nevím jestli nás tímto chtěli naštvat nebo potěšit, ale v podstatě se jim povedlo obojí. Ačkoliv to tak na fotografii nevypadá věnují se i létání a Charli uletěl vzdálenosti hodně přes 200 km. Podrobnou průběžně doplňovanou reportáž se spoustou fotografií najdete na SkyFly.Doletná po beskydsku
2. prosince 2002

I letos se konala na chatě Červený kámen u Kopřivnice tradiční Doletná. Akce to byla opět vydařená, ještě teď je mě nějak tak divně.Šťastní novomanželé na arkádách rosického zámku Mám to za sebou...
25. listopadu 2002

Když už se nedalo minulý týden létat, využil jsem volné soboty a oženil se. Po devítileté známosti jsem si vzal ženu nejenom hezkou, ale i tolerantní a tak se budeme i nadále setkávat při létání.Murphyho zákony fungují
20. listopadu 2002

Počasí prvního dne letových omezení, za které vděčíme summito nato, vyšlo přesně podle předpokladů. Modrá obloha, slabý větřík a docela teploučko. Doufám že se to hned v neděli pokazí :o(Jdeme NaTo
18. listopadu 2002

Od zítřejšího dne do soboty vstupují v platnost omezení související ze summitem NATO v Praze.
Pro nás piloty SLZ to znamená zákaz létání a navíc povinost zabezpečit naše sportovní létající zařízení proti zneužití. Jak má toto zabezpečení vypadat v praxi je námětem mnoha humorných diskuzí. Já osobně jsem schoval padák do koše s prádlem a vrtuli od krosny strčím do futrálu k lyžím. Ale hlavně nenápadně :o) Poněkud serióznější informace získáte na stránkách ŘLP.Magellan GPS 300 Moje první GPSka
11. listopadu 2002

Mnou vysněná GPSka od Garminu (GPSMAP 76 S) je zatím finančně v nedohlednu a tak jsem se rozhodl koupit pro začátek nějaký levnější přístroj z druhé ruky. Kamarád zrovna jednu prodával a tak jsem se dnes stal šťastným majitelem staršího modelu od Magellanu. Zatím jsem ji zkoušel pouze pobíháním okolo domu, ale pro začátek bude dostačující. Zvládne si zapamatovat 100 bodů, dá se sestavit jedna trasa s deseti otočňáky, ukazuje rychlost a směr. Už se těším jak ji vyzkouším na krosně.Soutok Jihlavy a Svratky AirCon NEWS
10. listopadu 2002

Počasí je v posledních dnech nějak tak aprílové. Sobotní sníh vystřídala modrá obloha vyfoukaná poměrně svižným větrem. Na letiště jedu stím že když to nebude nalítání, alespoň pokecáme.


První sníh je tady :o( A je to tady...
9. listopadu 2002

Zatímco včerejší den se ještě dal označit za podzim, dnešek má čistě zimní charakter. První sníh je tady a možností jak se dostat do vzduchu bude méně a méně.
Ale naštěstí tu máme spoustu zimních taškařic. Docela se těším až toho sněhu bude víc a vyrazím s krosnou na lyžích abych trochu pozlobil lopotícíse běžkaře :o)


Barevné kouzlo podzimu Počasí létání nepřeje
8. listopadu 2002

Předpověď počasí na dnešek sice nebyla nejrůžovější, ale když po poledni vykouklo sluníčko neváhal jsem, rychle naložil krosnu a uháněl na nejbližší louku. Sluníčko sice zase rychle zmizelo, ale to mě nemohlo odradit. Poskládal jsem stroj a využil příhodného větříku přímo na komoru k bezproblémovému startu. Nepříjemná mechanická turbulence ale létání nepřála a tak jsem byl za deset minut zase na zemi. Tak snad příště.


Kačenka, Tronda a Koala AirCon NEWS
4. listopadu 2002

Ranní azuro se sice během dne trochu zakabonilo, ale nakonec se z toho vyklubal krásný nedělní den. Dokonce se mě povedlo přemluvit kamaráda, který mně to už dlouho slibuje, aby se mnou vyrazil za létáním. Tronda se tak stal mým prvním pasažérem v Koale. Rodině jsem ho navrátil v původním stavu a tak ho doufám zase někdy pustí :o)
Zdeněk Šafařík se konečně dočkal svého Stinga a celý den ho proháněl po obloze. Máme tak na letišti už dva kousky tohoto typu. Do hangáru se nastěhoval krásně žlutý Fox. Obě dvě letadýlka si můžete prohlédnout ve fotogalerii.


MůjTrendík pózuje před krosnami na stojánce Šeremetěva Pokřtil jsem krosničku
31. října 2002

Letiště "Šeremeťevo" dnes poskytovalo zcela ideální podmínky a tak jsem krásným startem na první pokus pokřtil svoji novou krosnu. Na nějaké srovnání je prozatím brzo, ale jistě se ho na stránkách brzo dočkáte. Krosna je zatím v záběhu a tak nevykazuje plný tah a trošinku chlastá - přistá jsem s 1 dl benzínu v nádrži. Ale my se spolu brzo srovnáme :o)


Výhled od letiště směrem k Pálavě Konečně duchaplně strávený den
29. října 2002

Větry se konečně umoudřili a tak nám bylo opět dopřáno vzlétnout k oblakům. Dal jsem si s Koalou půl hodinky okruhů, abych po nedávném sóle nevyšel ze cviku, a k mé spokojenosti to celkem šlo. O něco horší to bylo s krosnou. Vítr úplně zdechnul a nejsme na sebe zatím zvyklí. Kazil jsem jeden start za druhým. Ocenil jsem sice výhodu starteru a celkové příjemněší pocit s krosny na zádech, ale bylo mně to jen k tomu, že místo abych padl vysílením jsem toho musel nechat protože jsem na to neviděl. Posunutý čas mně zaskočíl soumrakem trošku dřív než jsem čekal. No tak snad příště.


Moje nová krosnička První fotka mého nového stroje
29. října 2002

Můj původní záměr pořídit nějaké fotky mého nového stroje na Živohošti nevyšel a tak jsem krosničku vyfotil alespoň doma. Doufám jen že se nebude opakovat situace jako když jsem přivezl svoji první krosnu a ono pak bylo dva měsíce hnusně.
Podzimní setkání u Kebuleho
28. října 2002

O víkendu proběhlo setkání pilotů na Nové Živohošti. Počasí sice létání příliš nepřálo, ale akce to byla přesto vydařená.
Tak jsem koupil krosnu
24. října 2002

Jsem to nevydržel a přeorganizoval věci tak, abych si pro krosnu mohl zajet již dnes. Už ji mám doma krasavici žlutou :o) Dofám že se spolu brzy proletíme!!!


Pravděpodobně poslední fotografie pořízená z mé krosny Superhawk - startovačka Šeremetěvo Tak jsem prodal krosnu
22. října 2002

Nedělní slunečný podvečer jsme si byli s kamarády zalítat v okolí Zbraslavi. Jak se dnes ukázalo bylo to asi naposled co jsem se svou žlutou krosnou letěl. Dnes si ji kolega pilot vyzkoušel a odvezl někam k Hradci Králové. Doufám že jim bude spolu fajn.
Ale žádný strach, na motorový paragliding jsem nezanevřel - v pátek si jedu pro novou :o)


Koala s krásnou novou vrtulí od Kašpara AirCon NEWS
21. října 2002

V sobotu po obědě vykouklo sluníčko a tak jsem vyrazil na letiště. Sotva jsem tam dorazil začlo lít jak z konve, ale nakonec se vše v dobré obrátilo.


Malá oslava se neobejde bez výtečného vínka a pár jednohubek Mechové stránky slaví první narozeniny!!!
18. října 2002

Tak dnes je tomu právě rok, co jsem na server uložil první stavební HTML kód těchto stránek. Tímto bych rád poděkoval Honzovi Majerovi na jehož serveru se roztahujeme a samozřejmě také vám čtenářům za přízeň kterou tyto stránky obdařujete :o)

AirCon NEWS
14. října 2002

Počasí minulého týdne létaní moc nepřálo, ale nakonec se mně zadařilo strávit více než dvě hodiny ve vzduchu. Zalétal jsem si konečně s dalším přírustkem na letišti a to s báječnou Slukou, nad čimž se rozplívám v článečku.

OK-GHA 02 UL Vrtulník CH 7 KOMPRES Update fotogalerie
3. října 2002

A když už jsem se dnes tak rozjel, přidal jsem i pár letadýlek a poprvé i vrtulníků do fotogalerie.Petr Dvořák Přelet republiky s motorovým padákem
3. října 2002

Nedávno jsme si na SkyFly mohli přečíst o jedinečném prvopřeletu kanálu La Manche s krosnu hnanou motorem Trabant.
V neděli se zadařil další husarský kousek - Petr Dvořák přeletěl naší republiku během jediného dne od Chebu po Frýdlant. Podrobný popis tohoto unikátního výkonu si můžete přečist na Flyingu.Zbytky sněhu na Šeráku PG výlet na Šerák
3. října 2002

Tak jsem se konečně dostal k tomu abych dal do kopy své postřehy a hlavně obrázky z nedělního trochu nevydařeného výletu do Jeseníků.


Neokoukaný start aerovleku AirCon NEWS
2. října 2002

Pro samé létání teď nějak nestíhám aktualizovat tyto stránky. Dopoledne jsem konečně zpracoval materiály z konce září. Víc už ale asi nestihnu protože je čas vyrazit na letiště. Když je venku tak hezky...
AirCon NEWS
16. září 2002

Původně jsem chtěl na letiště vyrazit až v neděli, ale nakonec jsem moc dobře udělal že jsem jel už v sobotu. Máme totiž na letišti další přírustek.


Vraní slet IV.
9. září 2002

A jak se celá akce u Vrány vydařila si můžete
přečíst zde.Archivní foto z mého prvního sletu v roce 2000 Vraní slet již po čtvrté
4. září 2002

Se slety se nám v dobrém slova smyslu roztrhl pytel. Ještě že se vzájemně nepřekrývají, jak tomu bylo u některých akcí v průběhu léta. Tento víken se příznivci motorového paraglidingu sejdou již po čtvrté na statku u Vrány poblíž Jezernic. Jak si matně pamatuji odminule, hladem a žízní nás zhynout nenechají :o)Slet chroustů na Červeném Potoce
3. září 2002

O víkendu se konal na letišti Spolku Přátel Vzduchoplavby slet chroustů. Zde si můžete přečíst malý článeček o této velkolepé akci. Ve fotogalerii také přibylo něco obrázků co jsem tam pořídil.

Nouzák poblíž Tetčic První PPG nouzák
23. srpna 2002

Rok se s rokem sešel a já opět oslavil další narozeniny. Ve stínu událostí před, před, před, před... posledních narozenin jsem si odpustil lítat v tento památeční den, ale hned včera jsem letecké štěstí pokusil. Plzeň 12 v podání milé děvy Na startovačku jsem se dostal těsně před západem slunce a tak jsem to po dvou nezdařených startech s větrem v zádech vzdal. Dnes jsem již neponechal nic náhodě a krosnu jsem vozil v autě už od oběda. Start proběhl na druhý pokus v naprosté pohodě a tak nezbývalo než si užívat rozkoší plnné nádrže. Jaké bylo mé zklamání když motor přímo nad mojí rodnou vískou vypověděl službu. Jak už s titulku plyne, stalo se tomu tak poprvé. Rozpočet se zadařil a tak jsem vyčkával příjezdu kamaráda v blízkosti místní restaurace točící Plzeň 12. Co bylo příčinou tohoto incidentu je mi zatím neznámo, jelikož motor na zemi bez řečí naskočil.Slet chroustů
19. srpna 2002

Poslední srpnový víkend (30.8.-1.9.) proběhne na polním letišti Červený Potok pod Kralickým Sněžníkem tradiční slet chroustů.
Program:
Pátek - příjezd nebo přílet do 19. hod., od 20. hod. kulturní program v hospodě v Prostřední Lipce - Beseda se Z. Andrlíkem o přeletu Nepálu, vystoupení hudební skupiny Duo ťuk, promítání kultovních filmů SPV.
Sobota - ranní orienťák o pohár Vl. Iljiče, soutěž o nejlehčího, nejtěžšího a nejsilnějšího chrousta. Odpoledne volný program s prohlídkou pohraničních pevností, nebo bezmotorové létání na přilehlých kopcích nebo z navijáku. Večer obrovská show v podzemí přilehlého bungru s kulturním programem a country kapelou.
Neděle - soutěž "Náčelníkova pakárna" a v poledne odjezd.


Trojkolka a naviják Absťák zažehnán!
19. srpna 2002

Počasí se konečně umoudřilo a začalo se chovat tak jak se na srpen sluší a patří. V sobotu jsem provětral na letišti Koalu s kterou jsme podnikly výlet na Pálavu. Škoda že zdejší fanatičtí "ochránci" přírody jsou zarytými odpůrci paraglidingu. Rozlehlé travnaté startovačky rozličných směru umístěné 300 metrů nad okolní placatou krajinu...
V neděli jsem si dali po obědě dostaveníčko na Nových Sadech. V provozu byl naviják, a za motoráře jsme se tady sešli jedna tříkolka + dvě krosny. Večer jsem se ještě přesunuli do Miroslavi a dali hodinku večerního polétání. Jo tak takhle by měl vypadat víkend :o)


Další užitečná služba na Meteowebu
18. srpna 2002

Byla zprovozněna další skvělá služba na už tak skvělém Meteowebu. Stačí mít jen mobil a zaslat správně formovanou SMSku na správné číslo. Odpovědí vám bude zpráva obsahující informace o směru a síle větru, oblačnosti a teplotě, to vše z vámi vybraného regionu. Podrobné informace najdete na Meteowebu.


Roháče Roháče - Zuberec 2002
10. srpna 2002

Tak jsem se navrátil z letos již druhé výpravy na Slovensko. Tentokrát to byla výprava spíše rodinná, ale díky tomu že jsem ostatní nabádal k minimalizaci jejich zavazadel se padák nakonec do auta vešel. Bohužel jsem ho vláčel zbytečně. Slunečné počasí krátce po našem příjezdu vystřídala téměř pernamentní přítomnost bouřky a v půlce týdne už pršelo a pršelo. Promočili jsem tedy veškerou zásobu věcí při výletech po okolních kopcích, jeskyních a hradech abychom nakonec odjeli o den dřív domů. Nějaké "nelítací" fotky naleznete ve fotogalerii.


AirCon NEWS
24. července 2002

V sobotu proběhl na letišti Miroslav malý letecký den okořeněný seskokem parašutisty z FOXe na který volně navazoval křest nového leteckého přírustku do letištního hangáru. Obrázek nového STINGA Zdeňka Filipského a několik dalších naleznete ve fotogalerii.4. kolo MČR v motorovém paraglidingu
Blatná 2002

23. července 2002

A krátce po půlnoci dopisuji článek ze 4. kola MČR v PPG. V nejbližší době se ještě můžete těšit na doplnění fotogalerie v kategorii letadel, ale to snad až zítra.
Přes Beskydy do Banské a zpět
22. července 2002

Konečně jsem dopsal slibovaný článeček z výletu s kamarády od padáků. Původní plán našeho týdeního cestování po československých kopcích byl sice z důvodů počasí zkrácen o české kopce, ale to zajisté doženeme příště.Slává nazdar výletu...
14. července 2002

Šťastně jsme dorazili z paraglidingové výpravy po československých kopcích. Opět mám nějaké ty obrázky a hlavně kopu zážitků, ale jelikož jsem dnešek strávil na letišti, zítra musím na pracák a pozítří vyrážím na vodu budou článečky nejdříve koncem týdne.4. kolo MČR v motorovém paraglidingu
Blatná 2002

7. července 2002

Tak jsem se dneska v brzkých ranních hodinách vrátil z posledního kola MČR v MPG, které proběhlo na letišti v Tchořovicích. Mám nějaké ty fotky a nějaké ty zážitky, ale článeček splácám asi až koncem týdne. Teď se jen přebalím a zítra ráno vyrážíme s kamarády na výlet po československých kopcích a tak snad bude i na článek z bezmotorového plachtění.


3. kolo MČR v motorovém paraglidingu
Svratouch 2002

1. července 2002

Pozdě ale přeci, i tak by se dal nadepsat tento příspěvek. Po minulém týdnu který byl poznamenán mým rozchodem se zaměstnavatelem jsem co by čerstvě nezaměstnaný dal konečně do kopy tento článek.3. kolo MPG 2002 - Svratouch
18. června 2002

FLAJKLUB Vysočina ve spolupráci s Obecním úřadem ve Svratouchu pořádají v termínu 20.-23. června 2002 3. kolo mistrovství ČR v motorovém paraglidingu, jako postupný závod pro výběr reprezentace na ME. Další podrobné informace naleznete opět na stránkách Mirka Kadečky.


Upozornění pro ty co si budou vyřizovat nový piloťák
11. června 2002

Koncem března přešla LAA na nové pilotní průkazy. Bohužel nikým nevarován jsem při vyřizování piloťáku neposlal novou fotku a tak úřednice na asociaci použili tu starou, která je malá a ještě ji zdeformovali na nový rozměr. Výsledek vypadá dost katastrofálně a celý průkaz působí dojmem nezdařeného falsifikátu. Takže kdo nechce vypadat jako ufon ať si nachystá fotku nejlépe už v zdigitalizované podobě.


Nacpal jsem zase pár obrázků do Fotogalerie
11. června 2002

Když už to není na článeček, tak jsem alespoň přidal nějaké obrázky do fotogalerie. Obláčky z výletu do letové hladiny 80 naleznete v sekci OSTATNÍ a z výletu do Vyškova a Kotvrdovic přibyly fotky do kategorie LETADLA a KRAJINKY.
Doplnil jsem Fotogalerii
30. května 2002

Konečně se mně podařilo zpracovat fotky co jsem nafotil přes víkend ve Strunkovicích.1. kolo MČR v motorovém paraglidingu
Strunkovice 2002

26. května 2002

Přepověď počasí na víkend skoro již tradičně nevěstila nic dobrého. Ale krásný stříbrný výfuk
z Plzně dorazil a tak jsem se jak jsem slíbil vypravil do Strunkovic. A nedopadl jsem zas tak špatně, vždyť jsem obsadil krásné třetí místo - odzadu.
18. května 2002

23.- 26. května 2002 proběhnou v malebném prostředí letiště Strunkovice závody motorových padáků. Pokud se mně do té doby povede doladit trochu krosnu (výfuk z Walkerjetu je už třetí týden na cestě), tak bych se rád alespoň částečně zůčastnil. Spoustu podrobných informací nejenom o tomto závodě se dočtete na stránkách organizátora.


Víkend v oblacích
17. května 2002

Trochu opožděný článek o krásném slunečném víkendu
v Miroslavi. Poslední dobou zanedbávám aktualizaci stránek.
Teď když se sezona konečně rozběhla to není rozhodně nedostatkem leteckých zážítků, ale jen a jen nedostatkem času. Nejsem fanatik abych pracoval i v noci jako redaktoři některých větších WEBů. Jsou s toho pak chudácí celí malátní a přepracovaní. Dokonce jsem byl jedním označen za lháře a fantastu. Ale TAKE IT EASY :o)
Kamárádi jeli ve čtvrtek větrat padáky na Slovensko, ale mně to pracovní povinosti nedovolili. Bohužel tak zase nemám nic pro početnou skupinu čtenářů z řad padáčkářů :o( No snad příště.


K dispozici bylo zařízení na měření tahu krosny. Setkání pilotů PPG ve Stichovicích
5. května 2002

První květnový víkend se konalo na letišti ve Stichovicích setkání pilotů motorových padáku pojaté jako trénink na MČR. Počasí bohužel příliš nepřálo a tak se jen ráno povedlo odlétat přesnost přistání a slalom. Poté se rozfoukal sílný vítr který se uklidnil až s přicházejícím soumrakem. O tom že se létat opravdu nedá nás obětavě přesvědčil "letovou" ukázkou Jirka Koudela. Předvedl start z místa, visení nad plochou, klapanec a nakonec to celé zakončil velice ufektním přistáním do polohy brouk na zádech v tomto případě přesněji řečeno na vrtuli. Pohled na západní oblohu nevěstil nic dobrého a tak jsem ani nezůstal na do neděle a dal jsem se na ústup k domovu.
Celá akce byla organizačně dobře zajištěna a především bych rád vyzvednul stánkem z občerstvení. Díky tomu se celý den nestal promrhaným časem, ale v debatních skupinkách se dalo pochytit spousta zajímavých informací. Doufejmé že se větrné počasí brzy umoudří a bude nám umožněno přejít od teorie k praxi.


Návštěva ve Walkerjetu
1. května 2002

Při posledním létání s krosnou na Slapech se na výfuku objevila drobná trhlina a tak jsem se v pondělí vypravil do Plzně. Stejně už od podzimu odkládám nový lak a tak se to zvládne při jednom. Mám přislíbeno že krosna bude hotová do pátku a tak bych ji mněl mít o víkendu v Prostějově k dispozici v plné kráse.
V prodejně mě mimo spousty krásných fotek zaujala videokazeta demo days 2001. Jedná se o 24 minutovou koláž složenou jak ze snímků volného létání tak létání motorového. Krátky ukázka se dá shlédnout na stránkách DKFLY PICTURES.


Víkendová taškařice na letišti
1. května 2002

Kučo úspěšně složil pilotní zkoušky, Leošovi se podařilo po několika leté dřině dosáhnout věku 25, a tak byly hned dva důvody k oslavě.

Pecková - Záruby
25. dubna 2002

V neděli jsme zopakovali podzimní neúspěšný pokus o výlet na slovenské terény poblíž naší východní hranice.
I tentokrát se to neobešlo zcela bez problémů i když nakonec si skoro všichni spokojeně polítali.
A chčije, a chčije.... Nový přírustek na letišti
20. dubna 2002

I přes poměrně nepříznivé počasí jsem se snad jen ze zvyku vypravil na letiště AirCon Miroslav. Kučo nedávno do Miroslavi přeletěl svoji Koalu a tak jsem jel alespoň na čumendu když to nebude ku lítání.
Bítov Po hradech a zámcích jižní moravy
18. dubna 2002

Tak jsem konečně splácal trochu opožděný článek
o navigačním letu kterým jsem absolvoval v ramci přeškolení na Koalu.

Kebule Cup 2002
15. dubna 2002

Celý pátek jsem řešil dilema zda vyrazit do Beskyd na Rozletnou a nebo na Slapy kde se konal soutěžní sraz pilotů motorových padáků. Předpověď počasí pro Beskydy vypadala beznadějně, zatím co pro střední čechy jakási šance na lítání byla a tak jsem nakonec naložil krosnu a další harampádí a vyrazil směrem na západ.Upgrade PG výbavy
7. dubna 2002

Už delší dobu se smiřuji s tím, že má stará dobrá kombinéza dosluhuje a nevyhnutelně se blíží konec její životnosti. Na letošní Paradelta show tento okamžik nastal.Obrázky pro telefony NOKIA
24. března 2002

Počasí co panuje za oknem rozhodně létání nepřeje. Fouká vítr, padá sníh a tak vzpomínám co všechno jsem si na podzim naplánoval že přes zimu udělám. Při přemýšlení jak spestřit tento WEB mně napadlo, že bych vám věrným čtenářům a zároveň majitelům telefonů Nokia nabídl nějaká ta loga s leteckou tématikou. Prozatím jsem namaloval jen první dvě, ale dle vašeho zájmu a mého času určitě přidělám další.Přelet České republiky s motorovými padákovými kluzáky během jednoho dne
17. března 2002

Skupina pilotů motorových padáků okolo Petra Dvořáka přišla s ambiciózním plánem - přeletět naší republiku od západu k východu za jedinný den. Šestice pilotů odstartuje z Chebu jen co nastane ta správná meterologická situace. Skončit by chtěli v Jablunkově.
I při tom správném větru západních směrů bude celý let trvat minimálně deset hodin.
No mně osobně většinou hodinka stačí - letět deset hodin - to už je slušný sportovní výkon. Podrobnější informace naleznete na ZDE.Březen - do Koaly vlezem
10. března 2002

I přes poměrně větrné počasí jsem dnes odpoledne vyrazil na letiště AirCon v Miroslavi. A protože foukalo doopravdy dost, začali jsme s instruktorem zdejší školy alespoň s teorií nezbytnou pro přeškolení na Koalu. Petr mě vytrvale asi hodinu mával před obličejem modelem letadýlka a probírali jsme odlišnosti Koaly od typů, na kterých jsem doposud létal. Kolem třetí odpolední se dostavilo meterology avízované slábnutí větru, a tak nám bylo dopřáno přejít k praxi.
S Koalou už jsem pár letů absolvoval, ale jednalo se jen o krátké seznámení, podobné spíše vyhlídkovému letu. Při dnešním letu už jsem se musel zajímat o všechny věci, které jsem v Typhoonovi neměl a není jich zrovna málo. Bude to trvat nějakou tu letovou hodinu než se s Koalou doopravdy skamarádíme a Petr mě pustí na první sólo.Návštěva na Rané
7. března 2002

Ve středu mně zavály pracovní povinosti do Teplic,
a tak jsem vzhledem k příznívé předpovědi počasí
přihodil do kufru auta i padák.Těžká ztráta v mém letovém parku
2. března 2002

Vzhledem k tomu, že výsledky ankety naznačují váš nezájem o ultralighty, rozhodl jsem se toho mého prodat. No doopravdy to spíš zapříčinila časová a finanční náročnost. Potřeboval bych asi dvě zaměstnání a 48 hodin dlouhý den. Své další létání na ultralightech budu pravděpodobně řešit pronájmem. Momentálně jsou mé pocity více než smíšené a ani utržená částka, mi nedodává očekávaný hřejivý pocit. Dnešní večer budu pít na žal :o( To co jsem s Typhoonem zažil, mě naštěstí zůstalo a budu na něho vždycky rád vzpomínat.


20. února 2002

Na WEBovském nebi se objevily další stránky zabývající se především paraglidingem. Prozatím zde najdeme hlavně kvalitní fotky.Aktualizována fotogalerie
19. února 2002

Přihodil jsem pár fotek do fotogalerie.ParaDelta Show 2002
18. února 2002

O víkendu 16-17. února proběhl pod kopcem Javorový další roční ParaDelta Show. Počasí vypadalo slibně a tak jsme se vypravili načerpat informace o novinkách pro tuto sezónu.Pod pilotem byl roztažen padák pro případ že by  zbytek
šňur nevydržel.Podivná přistání I.
17. února 2002

Sobotní den letošní Paradelta Show byl zakončen ukázkou spirály zakončené roztržením vrchlíku a zavěšením pilota
na vedení. Volně na to následovala ukázka zachrané techniky hasičského sboru spojená s demonstrací
součinosti lékařů, policie a televizních štábů.4.500 stop nad mořem

6. února 2002

Poté co jsem v sobotu provětral padák, bylo na čase provětrat i letadýlko. Počasí se během dopoledne vyvíjelo slibně, akumulátory do foťáku a vysílačky byly dobity, a tak jsem se krátce před polednem vypravil směr Miroslav.


První letošní polítání II
5. února 2002

Už od půlky minulého týdne jsem netrpělivě sledoval předpovědi počasí a modlil se, aby to na víkend vyšlo.
Trocha textu a něco obrázků ze soboty kdy to konečně
letos vyšlo.Neděle jak má být
3. února 2002

Tento víkend se opravdu vydařil. Na Typhoona sice foukalo trochu moc, ale pro Koalu to nebyl problém. Po startu nás trochu pohoupala turbulence, ovšem v 5.000 stopách byl nad inverzí naprostý klid s krásným výhledem na Alpy.
Pořídil jsem snad i nějaké obrázky, ale platí o nich to stejné co v sobotu. Tak snad zítra.První letošní polítání
2. února 2002

Dnešní ráno nás dle očékávání přivítalo azurovým nebem a slabým větrem jižních směrů. Během dopoledne jsem si rychle zatelefonovali s kamarády a krátce po obědě už skládali svoje nádobíčko na práškařké ploše Nové Sady. Na nějaký delší výlet to díky větru moc nebylo, ale jako první letošní polítání to stálo za to.
Bohužel má PCI-USB karta leží někde na poště a tak obrázky budou asi až je stáhnu s foťáku v pondělí v práci.PhotoSmart HP-618
22. ledna 2002

Tak jsem konečně zakoupil digitální fotoaparát. Je s ním zatím víc starostí než radosti, ale snad to brzo doladím. Už jsem reklamoval paměťovou kartu, zítra jdu vymněnit futrál a budu taky muset nějak pořešit že můj domácí počítáč nemá USB. Samé maličkosti :o) Už aby bylo trochu počasí ať je co fotit. Snad tato nemalá investice přispěje k aktuálnosti tohoto WEBu.Hans Air žije!
19. ledna 2002

Dobrá zpráva především pro příznivce ultralehkého létání - stránky Hans Airu opět aktualizovány. Veškeré obavy o životy Hansů a dalších postaviček ze základny ultralehkého létání v Prostějově se rozplynuly.Jak jsem si zase nevybral foťák
12. ledna 2002

V pátek jsem se na Grafice dočetl o probíhájícím veletrhu Expocamera 2002 na brněnském výstavišti (ten link ještě v pátek fungoval). Jelikož stále hledám nějaký vhodný fotoaparát pro moji maličkost, rozhodl jsem se využít příležitosti a vyrazil jsem do Brna. Jaké bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že to co je honosně nazváno "veletrhem" sestavá s několika vitrín na ploše asi 10x10 metrů. Uprostřed bylo nějaké minipódium, na kterém se ovšem nic nedělo. V koutku byl stolek s propagačními materiály a to bylo všechno. Nic jsem si neosahal a ani jsem se nic nového nedozvěděl :o( Škoda.
10. ledna 2002

Na našem internetovém nebi jsem objevil nové zajímavé stránky. Dočteme se zde například o blížící se Paradelta Show, která proběhne 16.-17. února 2002.Krosna 100x jinak
6. ledna 2002

Slabý variábl, slunečné počasí, teplota lehce pod nulou. Meterologům to zase jednou nevyšlo a slibovaná inverzní oblačnost se nekonala. Po telefonické domluvě jsme s Laděm vyrazili na nejbližší sněhovou pláň trošku provětrat naše stroje. Laďa na trojkolce vyměnil kolečka za lyže a po krátké testovaní připojil padák a hladce odstartoval. Ve vzduchu byl absolutní olej a tak si tam liboval s jednou přestávkou asi hodinu. Já nemaje padáku jsem alespoň vyzkoušel kombinaci krosny a lyží. Docela paráda. Čekal jsem že mně budou bolet záda, ale ony víc bolely nohy. Proháněl jsem se po poli asi 20 minut a mněl jsem toho dost. Překvapilo mně jak to frčelo. Stačilo motor jen lehce lechtat nad volnoběhem a i prudší kopec nebyl problém. S kopce to pak frčelo na volnoběh, někdy až moc :o)Haló, haló...
5. ledna 2002

Posilvestrovské podivné stavy pominuly a máme tu první víkend roku 2002. Zaplatil jsem všechny ty členské a předplatitelské poplatky, pojištění a Bůh ví co ještě. Padák jsem poslal na prohlídku do MACu, krosna je nachystaná na odvoz na nový lak aby jsme na jaře nedělali ostudu :-)
Sepsal jsem krátké povídání o letecké radistanici Aicom A5 s pohledu 14denního uživatele a přidal pár fotek do fotogalerie.
Digitální foťák Jéžišek nepřinesl, a tak vyhlížím očekávané lednové slevy.
Pokud by jste někdo mněli nějaký dobrý tip na dobrý levný foťák bude vítán.Slet v TrpíněFotogalerie
2. ledna 2002

V tomto větrném počasí se nedá nic moc lítat, a tak jsem alespoň přidal pár obrázků s podzimního polítání.

Archiv 2001