Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail


PF 2004 - pevné kosti do roku 2004 přeje Mechy P F  2 0 0 4
31. prosince 2003

Tak to všechno podtrhnout, sečíst a letové deníčky z roku 2003 můžeme uložit do archivu. Doufám že rok 2004 přinese nám všem další vrchovatou dávku nejen leteckých zažitku!

Tak všechno NEJ do roku 2004!!!!Flyer - první motorové letadlo na světě 1 0 0 let od prvního motorového letu
17. prosince 2003

17. prosince 1903 se bratrům Wrightům povedlo odstartovat a úspěšně letět s prvním letounem poháněným spalovacím motorem. Při prvním pokusu odstartoval Orville Wright a letěl 12 sekund do vzdálenosti 37 metrů. Týž den odstartoval Flyer ještě třikrát, přičemž se na místě pilota střídali oba bratři – Orville a Wilbur. Nejdelší let se podařil Wilburovi: rovných 260 metrů. Let trval skoro minutu!! Je až neuvěřitelné kam se letectví za "pouhých" 100 let posunulo.

Pro malé srovnání toto jsou technická data letounu Flyer bratří Wrightů:

 • rozpětí: 12.3 m
 • délka: 6.4 m
 • výška: 2.8 m
 • hmotnost prázdného letounu: 274 kg
 • hmotnost obsazeného letounu: přibližně 340 kg
 • motor: benzinový, čtyřválcový, vodou chlazený o výkonu: 12 HP (8,95 kW)
 • vrtule: dvě protiběžné, poháněné řetězem, průměr vrtule: 2.69 m
 • rychlost: přibližně 48 km/hod.

  Tedy něco co vážilo zhruba jako tlusté ultalehké letadlo a motor měl výkon mizerné krosny. Obdivuhodný výkon!!!

  Škoda jen že si bratři Wrightové vybrali zrovna tohle roční období - původně jsem doufal že se v tento památný den na jejich počet vznesu k oblaků, ale když se podívám z okna na počasí... :o( • Jak se létá KOBRA Předvánoční TIP II.
  11. prosince 2003

  Máme tu další tip na "letecký dáreček" pod stromeček. Je jím videokazeta Jak se létá KOBRA.
  60-ti minutový dokument byl natočen v rámci 6. leteckého dne na letišti Dlouhá Lhota u Příbrami. Zahajuje Viktor Čmal akro sestavou na kluzáku, následuje oddechovka - replika Nieuporta, Zdeněk Polášek (70 let) předvede Zlín Z-142, exhibice AVIA BH1, vicemistr světa kategorie advance Petr Biskup předvede Z-50, od akrobacie si odpočineme pohledem na ladný dvouplošník Bucker 131 - AERO C104S, speciál SU 26M předvede univerzální Viktor Čmal, Zlín Z-126 předvede Richard Ponížil, geniální Litevec Jurgis Kairys několikrát předvede nejen svoji pověstnou Kobru, na plochu se snesou parašutisté, zahlédneme něco málo motorového paraglidingu a nakonec vzlétne skupina 19ti trenérů. Akrobatické sestavy jsou často zpestřeny dvojprojekcí, kdy můžeme sledovat jak letadlo, tak pilota při práci v kabině. Komentář Jan Brzkovský, odborný komentář - Stano Bajzík.
  Kazetu (a nejenom tuto) lze objednat u Agentury JLM.  Mistrovství ČR 2004 v motorovém paraglidingu - první info
  10. prosince 2003

  Chystejte vrtule, střádejte benzín, zkontrolujte si platnost
  piloťáků, termíny závodů pro rok 2004 jsou tady:

  :: 23. -25. dubna        předkolo v Tachově
  :: 6. - 9. května         I. kolo Strunkovice
  :: 27. - 30. května      II. kolo Bystřice
  :: 17. - 20. června      III. kolo Tachov

  :: 26. - 27. června      I. soustředění na ME
  :: 3. - 7. července      II. soustředění na ME

  :: 17. - 25. července   ME Portugalsko

  Tyto termíny prozatím berte jako neoficiální. U sousedů na FunFly webu si můžete exlusivně přečíst termíny o +- měsíc rozdílné - tak nevím :o)  Vyhřívané rukavice Další fáze zateplení pilota
  9. prosince 2003

  Máme tady zimní sezónu a tak bylo na čase vyřešit nějvětší slabinu zateplení - prsty na rukou. Po kladných referencích kolegů pilotů jsem se rozhodl zakoupit vyhřívané rukavice. V pondělí jsem zajel do Nirvany kde prodělala krosna drobný chirurgický zásah aby bylo rukavice kam připojit. Pak už jen hurá na nejbližší letiště a rychle novinku otestovat. Více v krátké fotoreportáži.


  Zuzle studuje profil křídla na Koale. Nedělní odpoledne na letišti
  7. prosince 2003

  Počasí se po dlouhé době umoudřilo, a tak jsme po obědě zavezli mámu do práce a vydali se s dcerkou Zuzankou na letiště. Sluníčko svítilo, vanul slabý větřík a po obloze se honily roztomilé mráčky. Není divu, že létalo skoro vše, co na letišti hnízdí. Někdo se vydal na výlet na Praděd, někdo jen tak poletoval po okolí letiště. Já jsem se věnoval výchově našeho potomka. Pečlivě jsem jí ukázal všechna letadla a pak jsem ji uspával za zvuku leteckých motorů. Vypadala spokojeně. Co se v mládí naučíš...  Meteorologický slovník výkladový terminologický Předvánoční TIP
  3. prosince 2003

  Můžeme si o tom myslet co chceme, ale Vánoce jsou prostě za dveřmi. A jelikož Jéžišek většínou nenosí ani padáky, ani krosny a už vůbec né letadla, zkusme to alespoň s knihou. Sto korun českých naše příbuzné nezabije a nemusí nám kupovat nějakou zhola nepotřebnou věc.
  Meteorologický slovník - výkladový terminologický nám na 594 stranách vysvětlí více než 4000 hesel, obsahuje cizojazyčné názvy hesel ve slovenštině, angličtině, němčině, francouzštině a ruštině (včetně abecedních rejstříků v těchto jazycích). Celostránkový seznam autorů je jistou zárukou serioznosti informací.
  Já jsem tuto poblikaci dostal jako prezent od kamaráda námořníka, kterému jsem vypomáhal na diplomce a on ji koupil v Praze přímo u České meteorologické společnosti.  Dominanta Piešťan Mezinárodní VýLET na oběd
  16. listopadu 2003

  Nudíte se? - kupte si medvídka mívala. Nestíháte? - létejte na oběd letadlem. A když se ten oběd dá pojmout jako setkání s přáteli dosáhli jste ideální kombinace. Fotky a krátky popis letu na slovensko a zpět najdete ve fotoreportáži.


  Nová hvězda na českém internetovém nebi
  26. listopadu 2003

  Doména ani název tomu sice nenapovídají, ale na www.highandfree.com naleznete nové české stránky věnující se létání. Stránky se zatím pomalu zabíhájí a ne všechno funguje, ale našlápnuto mají hezky. Však posuďte sami...
  ^^ h i g h  a n d  f r e e . c o m ^^


  Zdeněk Šafařík AirCon NEWS
  9. listopadu 2003

  V první řadě bych se rád omluvil za dočasnou nedostupnost Mechovek. Porucha nebyla na našem přijímači, ale to je nám prd platné. No hlavně že už to funguje, čehož důkazem je to že tyto řádky čtete.
  Létat lze naštěstí i bez internetu a tak hurá na letiště. Více ve fotoreportáži.


  Dušičkové krosnění na Bajkonuru Dušičkové krosnění
  2. listopadu 2003

  Po dlouhé době se na nás usmálo štěstí a počasí bylo více než nakloněno létání. Pár obrázků z krásného podzimního dne naleznete v malé fotoreportáži.


  Je libo stehýnko nebo křidýlko? Kebule NEWS - aktualizováno 9:00
  26. října 2003

  Tak a máme to za sebou. Večírek se opravdu vyvedl a nakonec se objevil i Božský Zdeněk. Teď už se jen zbalit, zaplatit a odtáhnout k domovu...
  Fotky najdete opět zde.


  Krvavý záda Mechovky poprvé On Line !!!
  25. října 2003

  Je tomu tak! Už i Mechovky se staly nezávislými na domácím PC. Vybaven Notebookem si lebedím v posteli v příjemné ubikaci na Kebule Air Port a přináším vám toto krátké leč revoluční info.
  Poseděli jsme jen krátce a těšíme se na to že zítra dojde i na létání - tak doufám že brzy přínesu další info :o)


  Dynamic krátce po startu AirCon NEWS - nový přírustek na letišti
  20. října 2003

  Koncem července jste se na Mechovkách mohli dočíst o návštěvě slovenského letadla Dynamic na letišti v Miroslavi. Podezření na to že u nás sneslo vejce se potvrdilo a v pátek se nám na AirConu vylíhl krásný nový eroplán. Krátke info o tomto novém přírustku naleznete ve fotoreportáži.


  Slovak open PPG championship Slovak open PPG championship
  2. ročník majstrovstiev SR - fotoreportáž

  29. září 2003

  Vše se podařilo a tak je zde slíbená fotoreportáž. Počasí vyšlo, odlétalo se devět platných disciplín, zůčastnilo se devět pilotů. Více se dočtete v článečku.


  AirCon NEWS
  12. října 2003

  O víkendu jsme na letišti v Miroslavi pronesli spoustu květnatých přípitků na počest novopečeného pilota, který rozšířil naše řady, a taky tak trochu na zdraví mojí dcerky, kterou jsem nějak doposud nestihl na letišti zapít. Několik ilustrační obrázků najdete v malé fotoreportáži.


  Slovak open PPG championship Home Page Slovak open PPG championship
  20. září 2003

  Od včerejšího večera probíhá na letišti Malé Bielice u Partizánského 2. ročník mistroství SR v motorovém paraglidingu. Bohužel jsem nestihl vyrazit už včera, ale zítra ráno se pokusím naskládat rodinku i krosnu do auta a překročit hranice. Pokud se to vše zdaří dočkáte se na Mechovkách reportáže.


  Tomáš spokojený po prvním letu z novou krosnou Nirvana Doplněná fotogalerie
  20. září 2003

  Posledních pár dní si můžeme užívat babího léta plnými doušky a tak jsem vybral pár fotografií a doplnil fotogalerii, kategorie MPG a Krajinky.


  Vraní slet 2003 V r a n í     s l e t - fotoreportáž
  15. září 2003

  Tak a máme to za sebou. Počasí se dá říct trochu nepřálo a létalo se jen v sobotu dopoledne, ale na sletu jde především o společenskou část a ta se vskutku vydařila. Reprezentanti vyprávěli jednu historku z mistroství světa v Angli za druhou, pečená žebra do toho tiše bublala v hrnci a prásátka dělala veselé veletoče na rožni. Fotky z komentářem v popiskách naleznete ve fotogalerii.

  Nedá mě to abych se nepochlubil. Máte už doma Pilota č.9/2003? Nalistujte stranu 23 a potěšte oko pohledem na moji maličkost :o)  Vrána V r a n í     s l e t
  10. září 2003

  Již tento víkend (12.09.-14.09.2003) se konná jubilejní V. ročník Vraního Sletu u Jezernic u Hranic na Moravě (N 49°33'31,5'' E017°37'33,9'') Info: Vladimír Vrána Proček, mobil: 602 742 077, vrana.ppg@seznam.cz


  Aerovlek Koala - Alpin po startu AirCon NEWS - speciální Leontýnská příloha
  9. září 2003

  Kamarád, pilot, instruktor, vlekař, nadějný začínající akrobat, specialista na kde co, ale hlavně dobyvatel dívčích srdcí, krátce zvaný Leoš, mě neustále bombarduje emaily kdy bude na Mechovkách něco nového z letiště. Nejen pro něho tedy vznikla tato koláž fotografií pořízený během konce prázdnin na letišti AirCon v Miroslavi.


  CIAF Brno - Tuřany CIAF 2003   Brno - Tuřany
  8. září 2003

  V sobotu a neděli se na mezinárodním letišti Brno - Tuřany uskutečnil desátý jubilejní ročník Mezinárodního leteckého festivalu CIAF. Celá akce se narychlo do Brna přesunula z Hradce Králové a tak jsem očekával drobné problémy. Už přijezd na letiště mě mile překvapil a žádné kolony či zmatky se nekonaly. Policie mě navedla na parkoviště, kde jsem si přesednul do autobusu a ten mě za 5 minut dopravil (zdarma) na letiště. Stejně tak hladce probíhal i odjezd. Celý program stál za to, ale vystoupení italských Frecce Tricolori bylo skutečnou lahůdkou která ve mě zanechala hluboký zážitek. Fotky naleznete ve fotogalerii.


  Mechové NEWS
  4. září 2003

  O víkendu proběhne letišti Brno - Tuřany Czech Internacional Air Fest, jedna z největších leteckých show zaměřená převážně na vojenskou leteckou techniku. Pro příznivce proudových motorů to znamená svátek, pro ty ostatní letuchtivé jen to, že ve vzdušném prostoru kolem Brna bude rušno.

  Další "proudovou" akci v prostoru okolo Brna je vojenské cvičení FLYING RHINO v termínu 9.-12.9.15.-18.9. Vyznačení omezených prostorů a časy naleznete na stránkách LAA ČR. Nad našimi chalupami by se měli objevit i britské stroje Hawk, Harrier a vrtulníky Lynx. Budou provádět nácvik navádění pilotů na určené cíle, které mají být zničeny. Proto bude-li se na vás v tomto termínu řítit Harrier, nepropadejte panice, jde jen o cvičení :o)  Testování na Bajkonuru
  3. září 2003

  Už od příjezdu ze sletu na Červeném Potoce jsem nervozně vyčkával kdy se konečně větry utiší a já budu moci vyzkoušet novou kompozitovou vrtuli ktero jsem si od tud přivezl. Dnes nastal ten okamžik! Pár fotek a trochu textu naleznete v minireportáži.


  Slet chroustů - Červený Potok Slet chroustů - Červený Potok
  1. září 2003

  Rok se s rokem sešel a je tady zase konec prázdnin, ke kterému neodmyslytelně patří Slet Chroustů na Červeném Potoce. I letos pro nás SPV (Spolek Přátel Vzduchoplavby) připravil bohatý kulturní program. Více v reportáži.


  Slet chroustů na Červeném Potoce 2003 Mechové NEWS
  31. srpna 2003

  Tak jsem právě dorazil ze Sletu Chroustů. Počasí nakonec umožnilo i létat, ale i neletový program byl bohatý. Reportáž se budu snažit zpracovat co nejdřív.

  Na stránkách MICROLIGHT CHAMPIONSHIPS 2003 se konečně objevily první předběžné výsledky. Naši si nevedou vůbec špatně a v kategorii Class PF1 (což jsou krosny), jsou v týmech na krásném třetím místě. Ani trojkolkáři nám nedělají ostudu - nejlépe je na tom Petr Matoušek - 5. místo. Výsledky jsou v velmi vyrovnané a tak se můžeme dočkat posunu vpřed ale bohužel i vzad.  synopt mapy Hurá na Slet chroustů!
  29. srpna 2003

  Předpověď počasí vypadá všelijak, ale při troše optimismu možná nakonec dojde i na létání. Zbaštím obídek, nahážu věci do auta a vyrážím směr Červený Potok. Po víkendu se tady dočtete jak jsme (popřípadě jste) polítali a i kulturní stránka věci bude stát určitě za zmíněnou.


  L-159 ALCA Bezpečné nebe nad Vysočinou
  27. srpna 2003

  V pátek 29. srpna proběhne druhý ročník akce Bezpečné nebe nad Vysočinou. Cílem setkání amatérských pilotů ultralehkých letadel na letecké základně v Náměšti nad Oslavou je výměna informací a zkušeností týkajích se bezpečnosti letu a také informace o cvičení Flying Rhino 2003, které bude probíhat od 8. - 19. září nad územím naší republiky. Setkání se také zůčastní dvě F-16 z Belgie. V dopoledních hodinách proběhne setkání belgických pilotů s našimi piloty, kteří si mezi sebou předají zkušenosti. Od 13 hodin bude Bezpečné nebe nad Vysočinou přístupné i pro veřejnost. Více informací naleznete přímo na stránkách základny taktického letectva v Náměšti nad Oslavou.


  Matka náčelník - tělo i oduševnělá duše sletu na Červeném Potoce Slet chroustů - Červený Potok
  25. srpna 2003

  Nejstarší závody motorových padáků v ČR opět v duchu budovatelských tradic. Nemilosrdné klání o Pohár Vladimíra Iljiče. Kulturní program ve stylu totality a country estráda v Baru u vykřápanýho hovada. Kostýmy a rekvizity vítány.
  Info.: Pavel Kuneš (náčelník v.v.) 603 336 021, pakunes@seznam.cz

  Přibližná poloha: N50°06´24", E016°47´32" Loni to bylo supr, a tak doufám že i letos se tato velkolepá akce povede v podobném stylu :o)  Vodní nádrž Nové mlýny, v pozadí Pálava Vlasatické honění luftu - jaké to bylo
  18. srpna 2003

  Jak už to tomu bývá, narychlo zorganizované akce bývají nejvydařenější. Né jinak tomu bylo na víkendovém sletu motorových padáku poblíž Litobratřic. Více se dočtete v reportožáži.  Tak někde tady by to mělo být Vlasatické honění luftu
  13. srpna 2003

  Slet PPG a MPG na letišti Jiřice - délka dráhy 1500m. Polétání v okolí Pálavy a Mušovských jezer. Ubytování ve vlastních stanech na ploše letiště nebo ve vojenských stanech. Občerstvení zajištěno. Info: Palec PPM 519424098, večer 519425646, 721201992, E-mail

  Stručný popis cesty: z Brna směr Pohořelice, za Pohořelicemi odbočit na Znojmo, po asi 9 km je odbočka na hraniční přechod Hevlín. Následuje obec Jiřice a za ní směrem na Litobratřice to bude. Není kam zabloudit, budou tam šipky. Pro přímo přiletivší přibližná poloha: N48°53´55", E016°24´43"  Happy Romek Wartburg di Kabrio
  10. srpna 2003

  Splnil se mi další malý sen - svezl jsem se v kabrioletu. Tento neobvyklý zažitek mi sprostředkovali staří dobří kamarádi, kteří se za mnou přijeli podívat na letiště do Miroslavi. Více v krátké fotoreportáži.  Zuzle Z u z l e
  8. srpna 2003

  Na konci poněkud hektického týdne jsem konečně dokončil to, co už delší dobu slibuji především přítelkyním mých přátel. Jedná se o fotogalerii věnovanou naší malé dcerušce Zuzance.  Mistři republiky v motorovém paraglidingu 4. kolo MČR v PPG - reportáž
  28. července 2003

  Poslední kolo letošních závodů v motorovém paraglidingu se uskutečnilo na letišti ve Skutči. Fotek je tentokrát méně z létání a více ze "společnosti", ale je to tím že jsem absolvoval všechny disciplíny a tak jsem si neudělal čas na focení.  Zvírotice - minidovolená u Xsajťáka
  23. července 2003

  Když jsem se tak nudil při přemýšlení proč pořád něco nestíhám, napadla mě skvělá myšlenka. Proč bych měl sem pořád psát něco jen já! A tak jsem posadil manželku Jarunku ke klavesnici a nechal ji tvořit. Jak se jí to povedlo můžete posoudit sami v článečku o velké žranici a troše létaní ve Zvíroticích. Pokud vám po přečtení článku přeci jenom budou chybět ty řečí o lítání, za co jak jsme tahali, jak jsme byli vysoko, a že jsme i přistáli, koukněte na sousední WEB k Xsajťákovi, který se nám stal po tyto tři dny skvělým hostitelem.  Dynamic - krasavec ze Slovenska AirCon NEWs
  21. července 2003

  V neděli na letiště AirCon u Miroslavi přiletěl krásný eroplán od našich sousedů ze Slovenska. Letadélko se chvíli motalo i kolem hangáru, a tak není vyloučeno že zde sneslo vejce. Mohlo by se tu tedy brzy objevit malé Dynamičťátko z českou imatrikulací :o) Při té příležitosti jsem doplnil fotogaleri o desítku fotografií letadel co jsem nazbíral za poslední dobu.  Hlavní pořadatel - Zdeňek Andrlík 4. kolo MPG 2003 - letiště Skuteč
  21. července 2003

  Pozor!!! - opět se změnilo místo konání - závody se přesunuly z Poličky do 21 km vzdálené Skutče. Toto poslední a rozhodující kolo pořádá Zdenek Andrlík. Bude zde vyhlášen mistr republiky a uzavřena nominace na MS. Další informace naleznete u Míry Kadečky a na stránkách Flajklubu Vysočina.  Z 142 VýLET do Moravské Třebové
  12. července 2003

  V pátek po obědě mě od vysedávání u počítače vyrušil telefon. Kučo letí do Moravské Třebové a jestli bych prý nechěl letět s ním. Dlouho neváhám, apple+S, a už uháním směr Miroslav. O tom jak jsme si užili čtyří kladná a dvě záporná géčka se dočte v článečku.  Foto z loňského trochu větrného ročníku Slet PPG a MPG
  na letišti ve Stichovicích u Prostějova

  8. července 2003

  Akci pořádá PARAMOTOR CLUB PROSTĚJOV a začíná v pátek 11.7. v 16.00 hod. Občerstvení zajištěno, ubytování ve vlastních stanech na letišti (N49°29´10", E017°03´20") nebo ve vojenském stanu. Po telefonické domluvě lze zajistit ubytování v penzionech v okolí. Pro účastníky budou připraveny dobrovolné soutěže a výlet po okolí. Další info získáte telefonicky. Radim Frank 608758214, Martin Duroň 603257632 Mail  Stupně vítězů 3. kolo MČR v PPG - reportáž
  6. července 2003

  Konečně jsem se dostal k tomu abych se prohrabal spoustou fotek a vypotil něco málo textu. Článeček ze závodů v Tachově je konečně tu!
  Jo a místo zdechlé krysy jsem si koupil tablet Wacom - to je jiná prácička :o)  Pozvánka na 3. kolo Mistrovství České Republiky v motorovém paraglidingu 3. kolo Mistrovství České Republiky
  v motorovém paraglidingu

  24. června 2003

  Paragliding klub Planá a Sportovní klub Přimda Vás zvou na 3. kolo Mistrovství České Republiky v motorovém paraglidingu. Tyto závody se konají v zcela novém neolítaném terénu, který jistě přinese zážitek nejednomu z pilotů. Soutěžit se bude dle pravidel FAI v kategoriích PPG a MPG. Získané body se budou započítávat pro výběr reprezentace na srpnové MS v Anglii. Pořadatel, Jožka Káčer chce, aby tyto závody byly na vysoké úrovni.
  Toť slova pořadatele. Obsáhlejší informace naleznete na stránkách ředitele závodů Míry Kadečky. Doufám že vám z Tachova přivezu zase nějaký obrázky.  Ve stoupáku Termická hodinka nad Miroslaví
  22. června 2003

  Včerejší divoké větry trochu polevili a tak jsem se po delší době vypravil na latiště AirCon do Miroslavi. Odměnou mi byla krásna hodinka strávená ve větroni. Více v reportáži.  První briefing v Jaroměři 2. kolo MČR v PPG - Jaroměr
  10. června 2003

  Konečně jsem dokončil reportáž z náročných ale krásných závodů v Jaroměří. V článku najde trochu textu a haldu fotek.


  Ředitel závodů Míra Kadečka gratuluje vítězi Pavlovi Březinovi 2. kolo MČR v PPG - info
  8. června 2003

  Tak jsem dorazil domů. Jen co se najím, umeji, najím, vyspím, umeji a najím pustím se do zpracování zažítku ze závodů v Jaroměři. Počasí bylo skvělé a ani já jsem si nevedl nejhůř :o)


  Jirka Šrámek letící 2. kolo MČR v PPG
  5. června 2003

  Dnes odjíždím na letošní druhé zavody v motorovém paraglidingu. Toto kolo pořádá Jirka Šrámek v Jaroměři. Je to terén nový a neokoukaný, tak doufám že nám počasí dopřeje abychom to tam pořádně prolétali a okoukali. Po neděli se zde dočtete jak to dopadlo.


  Rosický zámek Nad rodnou hroudou
  4. června 2003

  Po dlouhé době jsem si zalítal v domácím prostředí. Né že by jsme tady nelítali, ale nejbližší použitelná startovačka je asi 10 km daleko a většinou létáme na druhou stranu. Včera jsme tedy udělali změnu a vydali se na okruh do okolí Rosic. Textu netřeba a tak předhazuji jen fotky které potěší hlavně sousedy a známé.


  Šestilistá vrtule na jedné z trojkolek - dlouho jsem přemýšlel kde už jsem něco podobného vyděl - pak mně to blýsklo - kravín! Kujebácká trojkolková show
  4. června 2003

  V sobotu jsem krátce zavítal na trojkolkovou show která se již poněkolikáté konala na letišti ve Vysokém Mýtě. V zápětí po mně se do Mýta přihnala bouřka a tak jsem ani nestihl vytáhnout krosnu. Udělat jsem pár fotek, pokecal s přáteli a odjet k domovu.


  V dálce hrad Bítov Příliš vzdálený Bítov
  3. června 2003

  Jak už jsem psal poslední dobou nějak nestíhám. Nebylo tomu jinak ani v pátek. Z PPG VýLETU na Vranovskou přehdradu tak bylo jen půlhodinové polétání okolo malebné vesničky Rácovice. Krátké info a pár fotek najdete v článečku.


  Honza X-sajťák Vzácná návštěva
  3. června 2003

  Nedávno poctil jižní moravu svojí návštěvou sám Honza X-sajťák. Původně si chtěl vyzvednout svoji vysněnou krosnu, ale nakonec z dodávky opět sešlo. Místo lítání jsme tedy museli jít na pivo. A aby Honza nebyl tak smutný že nemá krosnu proletěli jsme se následující den v letadle. Na paraglide.cz si můžete přečíst vydařenou zprávičku okořeněnou spoustou hezkých fotek.


  Šmelcovna VýLET na Šmelcovnu
  27. května 2003

  Je tomu už více než čtrnáct dní co jsme tento víkend podnikli, ale k finálnímu zpracování jsem se dostal až dnes. Nu což, jednou to přijít muselo. Já jsem vám říkal že kdo si počká ten se dočká :o)


  Maximální rychlost v minimální výšce - to jsou závody 1. kolo PPG ČR Strunkovice 2003
  14. května 2003

  Jak již bylo na Mechovkách anoncováno v termínu od 7. do 11. května proběhly na letišti ve Strunkovicích první letošní závody motorových padáků. Původně jsem se chtěl zůčastnit jako soutěžící, ale nokonec jsem byl rád že jsem se utrhl na dva dny a alespoň se na kamarády zajel podívat. 16 účastníků úspěšně odlétalo 7 disciplín a poprvé se letos zůčastnili i 4 tříkolky. Více fotek a trochu textu naleznete zde.


  Kamarád Radim poblíž Velké Bíteše Nestíhám...
  12. května 2003

  Nějak poslední dobou nestíhám. Tedy stihl jsem se na dva dny podívat na letošní první kolo mistroství ČR v PPG a mám skoro dodělanou fotoreportáž a stihl jsem si dneska s kamarády udělat báječný výlet z krosnami po Bílem potoce. Ale kdy to pro vás všechno sepíšu a vystavím na Mechovky nevím. Zítra má být hnusně, tak to třeba dodělám. Kdo si počká, ten se dočká.
  Malá Zuzanka se má k světu a moji oblíbenou večerní dobu kdy jsem sedával u počítače mi vyplňuje svým zvonivým hláskem. Jdu se jí pokusit uspat...  Mezinárodní letecký den Brno-Tuřany
  6. května 2003

  Všechno klaplo a tak jsme s kolegy piloty strávili krásný slunečný den na letišti v Tuřanech. Podívaná to byla velkolepá a i křenová omáčka podávaná v místní závodní jídelně nebyla k zahození :o) Více ve fotoreportáži.  Mezinárodní letecký den - letiště Brno-Tuřany MEZINÁRODNÍ LETECKÝ DEN BRNO-TUŘANY
  3. května 2003

  Tento víkend proběhne na mezinárodním letišti Brno-Tuřany tradiční letecký den. Letos nebude zaměřen hlavně na vojenská letadla, jak tomu bývalo v minulých ročnících, ale předvedou se i ostatní létajících zařízení. Přiletí letecký cirkus z Hradce Králové, účast přilíbili světové špičky v akrobacii. Proběhnou ukázky SLZ a chybět nebude i seskok parašutistů. Sobotní počasí moc programu nepřeje, ale neděle by mohla být vydařená. Tak proč ji nestrávit na letišti :o) Pokud vše klapne tak se tam v neděli dopravím s kniplem v ruce v jedné Sluce.

  2. května 2003

  7.- 11. května 2003 proběhnou v malebném prostředí letiště Strunkovice závody motorových padáků. Jak probíhali loňské závody si můžete přečíst tady. Tyto závody budou započítány do mistrovství ČR jako první kolo. Nevím zatím jestli se z časových důvodů zůčastním, ale pokud ano, tak se o průběhu závodu dočtete na Mechovkách. Spoustu podrobných informací nejenom o tomto závodě se dočtete na stránkách organizátora.


  Rybníček Šlápota u vesničky Říčky Prvomájové krosnění
  1. května 2003

  Je prvního máje. Na Letenské plání se již tradičně setkali komunisté a mi normální lidé jsme si dali sraz na zbraslavském Bajkonuru. Vitr během dne úspěšně slábl a tak jsme si večer krásně polétali. Více v krátkém článečku.


  AirCon NEWS
  27. dubna 2003

  Přidal jsem do fotogalerie pár obrázků z víkendového létání na letišti AirCon v Miroslavi.                 


  Akce slož si svého větroně AirCon NEWS
  14. dubna 2003

  Můj počítač vytušil že se ho chystám vyměnit a tak se mně mstí. Odmítá stahovat fotky s foťáku. Proto má krátká fotoreportáž z nedělního dne na letišti trochu zpoždění.

  Sledujte i nadále "Mechovky"
           - chystá se něco velkého :o)  Mechy & Zuzajda Mechové NEWS
  23. dubna 2003

  Na letišti objevil nový pytel, za hangárem jsme zasadili Jedli bělokorou která u nás doma hostovala na vánoce a včera jsme si po delší době krásně zakrosnili. To vše jsou ovšem pouhé maličkosti.

  Tou hlavní, a nedávno anoncovanou události, je narození naši dcerky Zuzanky. Stalo se tak dnes v 3:40 ráno, má 49 cm a váží 3.1 kg Je krásná po tatínkovi a hodná po mamince. Je jen otázkou po kom zdědí vztah k lítání?
  První nabídky na výbavičku již dorazili. Padák velikosti 1.1 m2, krosna s vrtuli 35 cm a objemem 5ccm, integrální přilba s upravou pro kojení za letu...  AirCon NEWS
  2. dubna 2003

  Tento rok se pomalu stává tradicí, že neděli trávím na letišti v Miroslavi u Znojma a ani tuto neděli tomu nebylo jinak. Jsem zvědav, jak dlouho se mně podaří tuto tradici držet :o) Na letišti přibyla druhá Sluka, která je narozdíl od naší jedničky vybavena kapotáží. Osobně jsem ji neměl čas vyzkoušet, ale Leoš si to moc pochvaloval. Probíhal čilý aerovlekový provoz a i ostatní letadélka nezahálela. Já jsem absolvoval další tři okruhy s větroněm a posunul se tak o další pidikousek ve výcviku plachtaře. Pár obrázků z neděle přibylo ve fotogalerii.


  Setkání s balonem poblíž Pálavy Krosnění na Pálavě
  29. března 2003

  V půlce týdne mně volal Jara Sůra, že by jsme si mohli s několika kamarády polétat s krosnami okolo Pálavy. Nakonec se nás sešlo deset a velmi pohodově jsme si zalétali. Více v malé fotoreportáži.


  OK-A 205 Alpin D Miroslavské plachtění
  23. března 2003

  Jak jsem včera slíbil, tak jsem dnes učinil. Na letišti bylo živo a konečně bylo to správné počasí na zahájení plachtařského provozu. Mám za sebou první hodinu výcviku na větroni. Více v krátké reportáži.


  Naše báječné létajíci stroje Krosnění u Velké Bíteše
  22. března 2003

  Dnešní slunečné počasí nás vyhnalo z doupátek a tak jsme se domluvili že si zalítámé na práškařské ploše nedaleko vesničky Nové Sady. Na ploše provozoval Šikec naviják a tak volíme přesun na nedalekou louku. Byly dvě hodiny po poledni, pofukoval svižný větřík a hned po startu jsem se přesvědčil že jaro je tady. Ani ve dvou stovkách to nedrncalo o nic míň a tak jsem se krátce pokochal pohledem na vysočinu a rozhodl se přistát. Chtěli jsme hodinku počkat a zkusit to znovu, ale strarostlivý starosta nás z louky vyhnal a tak jsme jeli domů. Zítra má být ještě lépe a tak se asi vypravím do Miroslavi na letiště.


  Další operátor odstřihl větry na mobil
  21. března 2003

  Po T-mobilu se i Eurotel rozhodl sprasit SMS bránu na internetu. Je tedy na čase se porozhlédnout po jiném způsobu jak se dopídit informací o počasí. Jednou z možností je využití kombinace WAPu a GPRS. Není to sice zadarmo, ale informace si stáhnete jen když je potřebujete a tak nás to snad nezrujnuje. Máme dvě možnosti, buď staré dobré SkyFly a nebo Meteoweb. Podrobné informace najdete pod příslušnými odkazy. Poněkud výhodnější mě připadne Meteoweb, na které si lze stáhnout informace jen z požadovaného regionu a ušetřit tak nějaký ten kilobajt. Navíc jsou informace častěji aktualizovány (většinou po hodině).  AirCon NEWS
  16. března 2003

  V neděli se konečně ukázalo sluníčko a i silné větry posledních dnů trochu povolily. Náházel jsem tedy do sebe nedělní obídek a vyrazil jsem do Miroslavi na letiště.  Poletucha WEB news – FLAJKLUB Vysočina
  9. března 2003

  Včera jsem propásl slunečný den hrou na zedníka a dneska je tam hnusně. A tak jsem se alespoň porozhlédl po internetu a objevil aktualizaci zajímavých stránek jedné motorové tlupy z vysočiny. Spousta obrázků, nějakéto to povídání, ale koukněte se sami a uvidíte.  Metelko párty v Jehnicích
  4. března 2003

  Kousek za Brnem se v rujnách starého jehnického pivovaru nachází útulný privátní sklípek. A právě zde se rozhodl Slávek Metelka z Břízou uspořádat oslavu svých narozenin.  Koala pózuje před Kriváňem S Koalou do Popradu a zpět
  26. února 2003

  Tak jsem konečně dopsal dílko o mém prvním mezinárodním letu ultralightem a to k našim východním bratrům slovákům. Zažitek to byl fantastický a článeček je docela obsáhlý i když vystihuje jen zlomek toho co jsme zažili. Bylo to supr a fotky a text to bohužel nejsou schopny vyjádřit.  Koala na letišti Poprad - Tatry Výlet do Popradu
  23. února 2003

  Právě jsem se vrátil se svého prvního mezinárodního leteckého výletu. V Tatrách bylo ještě o něco hezčí počasí než u nás a tak mám spoustu zážitků a fotek. Bude chvíli trvat než se tím prohrabu a něco sepíšu, ale pak se s vámi hned podělím.  Kebule Airport Víkend u Kebuleho
  16. února 2003

  O tomto víkendu proběhlo setkání pilotů PPG na Kebule Airport. V pátek to bylo supr, v sobotu už to bylo slabší a v neděli už nám bylo jen blbě :o) Více v krátke reportáži.  Můj nový TREND II od MACu První seznámení s Trendíkem
  1. února 2003

  Bláto konečně zmrzlo, a tak jsem si na malé mezi za rodnou vískou poprvé osahal svého nového Trendíka. Foukalo hodně málo, a tak to byly takové delší poskoky, ale i tak mám radost. Pár fotek najdete ve fotogalerii.


  Mechové NEWS
  31. ledna 2003

  Máme tady konec ledna. Poklidil jsem PF-ko, kdo je snad ještě neviděl tak je najde v kategorii Ostatní.
  Letos se mně poprvé povedlo bez problémů zaplatit všechny poplatky na LAA bezhotovostně - sláva! Loni a předloni jsem s tímto způsobem platby mněl problémy, ale lotos úředníci zvládli vše na poprvé. Teď už nám nic nebrání vrhnout se registrován a pojištěn do luftu, snad jen to počasí.  První vášnivé objetí :o) M á m    h o !!!
  27. ledna 2003

  Je to tady! Dnes krátce po poledni zazvonil telefon a poslíček zásilkové služby se dotazoval kam že to má dodat ten balík z Liberce. Liberec mě sice trochu zaskočil, ale nenechal jsem se zmást a přesvědčil ho, že to bude spíš z Rožnova. A byl to on, můj krásný nový červeno-žlutý TREND II velokosti 28 od MACu. Kombinaci barev jsem dlouho zvažoval a nakonec jsem zvolil vlastní barevnou kombinaci a musím konstatovat že jsem vybral dobře. Je to krasavec!!! Předpověď je příznivá a tak doufám že ho brzo provětrám.  Zahřívajíci se FOX AirCon NEWS
  26. ledna 2003

  Včera jsem úspěšně prodal padák, nový dorazí až zítra a tak jsem mněl dnes rozhodování jednoduší. Pojedu na letiště. Počasí sice nic, moc, na dráze trochu bláta a vody, ale malý výlet do Medlánek se vydařil. Podrobnosti najdete v krátké fotoreportáži.  Jihočeské skotačení se vydařilo
  21. ledna 2003

  Víkendová akce na letišti v Tchořovicích se vydařila. Počasí které si Jirka Šrámek vymodlil rozhodně nebylo lednové a tak se létalo motorově i bezmotorově. Více se dočtete v trochu opožděném článečku (ty záda mě fuck bolí).  Hospoda NA STATKU uprostřed vesničky POLE Jihočeské skotačení
  13. ledna 2003

  O víkendu proběhne v malebném prostředí jihočeských rybníků akce pořádaná Jirkou Šrámkem.
  Středobodem celé akce bude "Hospoda na Statku"
  (š-49°24´56´´ d-13°46´49´´), jejíž pohostinost jsme měli možnost ozkoušet při loňských závodech v motorovém paraglidingu a mohu jen doporučit. K dispozici budou dva navijáky (na 1.5 km dlouhé betonové dráze), spousta okolních rybníků a večer proběhne divoký večírek za doprovodu skupiny "Edie Murphy Band". Doufejme v přízeň počasí. Tak nashle na Statku.  Sluka při průletu nad drahou 30 v Miroslavi AirCon NEWS
  11. ledna 2003

  Počasí jak zkopírované z 1. ledna. Modrá obloha, čerstvý prašan, slabý vítr a docela teplo. Udělal jsem si malý výlet letadlem a pár obrázků jsem udělal i na letišti. Můžete si je prohlédnout ve fotogalerii v sekci Letadla a Krajinky.  Krosna i já jsme po přistání zářili blahem :o) První letošní krosnění :o)
  6. ledna 2003

  Na druhý pokus se letos konečně zadařilo zakrosnit. Byla sice docela kosa, ale stálo to za to. Pár obrázku a návod na jeden zlepšovák najdete v krátkém článečku.  Na finále dráhy 12 letiště AirCon u Miroslavi Jak na Nový rok - tak po celý rok
  1. ledna 2003

  Tak to i letos vyšlo! Když jsem se po poledni probudil po divokém silvestrovském večírku nevěřil jsem svým očím. Azurová obloha, slabý větřík a docela teploučko. A tak hurá na letiště. Novoroční létání si dopřávali skoro všichni a v hangáru zůstalo jen pár letadel. Nastartovali jsem s Kučem Koalu a vyrazili jsem na vyhlídku k Pálavě. Obloha se sice trochu zatáhla, ale rozhled byl báječný. Na obzoru visely dva horkovzdušné balóny, pod náma krajina poprášená sněhem. Prostě paráda!!!


  Archiv 2002