Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

PF 2010

No a kdo by vyloženě trval na pfku s padákama tak tady ->Předvánoční nadělení na Falconu

20. prosince 2009

Letošní sezóna motorového paraglidingu je úspěšně zakončena! Poslední víkend před vánoci se na letišti v Prostějově sešla partička fajn lidí, v sobotu se dokonce létalo, večer se vyhlásil Moravský kameň a nakonec jsme se všichni napakovali dárečkama v bohaté tombole. Tož dobré to bylo.

Velký dík patří Drop Zone Prostějov za bezvadné zázemí, Šedivákovi a jeho kumpánům za organizaci (zvláště s tím držákem na projektor si fakt máknul :o), holkám na baru a do kuchyně samo taky dík. Tak za rok zase!

Zepár fotek s popisky naleznete ve fotogalerii->Mechový kalendář 2010

Mechové  kalendáře 2010

19. prosince 2009

Tak většina kalendářů je rozebrána, zůstalo mě tu posledních 9 ks, takže kdo má ještě zájem pište na mail.

Již finální verzi kalendáře naleznete PDF ->Nirvana Day - Straník 2009

2. prosince 2009

Poslední víkend v září Bříza objednal luxusní počasí a sezval kamarády již tradičně pod meku volnomyšlenkářů - slovenský Straník. Bez motoru si teda moc nelétalo, ale motorově ano a početná skupina si udělal nádherný výLET do sousedního Polska. Počasí bylo opravdu nádherné a tak jsme podnikly s dětmi výšlap na Veľký Kriváň a Poludňový Grúň, fotky jsou proto rozděleny do dvou kategorií:

 • fotky létací ->
 • fotky ostatní ->


 • Hanácké kolečko 1. ročník

  18. listopadu 2009

  Paramotor klub Prostějov uspořádal předposlední zářijový víkend první ročník setkání pilotů motorových padáků a jejich přátel pod názvem Hanácké kolečko. Organizátorům se povedlo zajistit nejen bezvadné zázemí v podobě krytého posezení a skvěle zásobeného stánku s občerstvením, ale hlavně CAVOK počasí od pátku do neděle, a tak se padesátka pilotů proháněla vzduchem od pátku až do neděle. Celý víkend tak panovala pohoda nejenom na zemi, ale i ve vzduchu, do kterého se díky několika tandemům a jedné helikoptéře dostali i ti, co prozatím pilotní průkaz nevlastní. Díky Edo, helikoptéra je fakt úžasný stroj!

  Fotky s popiskami naleznete ve fotogalerii ->  Nové letecké fotky ve fotogalerii

  Nové fotky ve fotogalerii

  17. listopadu 2009

  Dvacítka nových leteckých fotek přidána do fotogalerie do kategorie krajinky. Převážně okolí mé rodné hroudy, fotografováno v září, taková vzpomínka na dobu kdy bylo teplo a modrá obloha...

  Zítra přidám fotky s Prostějova...  Vyhřívané rukavice HOT5

  Vyhřívané rukavice HOT5 - tip na dárek

  9. listopadu 2009

  Nová technologie – nejvýkonnější vyhřívané rukavice na trhu - 70 W

  Vyhřívané rukavice HOT-5 byly speciálně vyvinuty pro piloty motorového paraglidingu. Rukavice využívají výkonné kovové topné prvky, které jsou energeticky velmi efektivní, flexibilní a bezpečné na nošení. Tyto topné prvky jsou umístěny na obou stranách Vaší ruky, jeden na hřbetu, druhý ve dlani. Poměr hřejivosti je 70 % na hřbetu a 30 % v dlani.

  Já už mám jeden kousek doma a dokupuji k nim i baterku, abych je mohl vzít i na lyže. Pokud Vás tento produkt zaujal a chcete další informace pošlete mail ->  We'll explore Phuket in flight

  8. listopadu 2009

  Do konce hlasování zbývají už jen 4 dny a Emilia a Mathieu prohrávají o nějakých 200 hlasů, zkusme s tím solidárně něco udělat!

  Dostal se mě ke mě mail od Emilky s žádosti o pomoc při hlasování v soutěži The Ultimate Thailand Explorers. Emilia Plak a Mathieu Rouanet spolu cestují a létají na motorových padácích po celém světě. Koukněte na jejich soutěžní video, myslím že rozhodně za ten hlas stojí a navíc můžete díky hlasování vyhrát jednu ze zajímavých cen :o)

  Návod jak hlasovat naleznete přímo na blogu flyphuket.blogspot.com/

  Nakonec bych se rád trochu pochlubil, v časopise High SPEED otiskli u článku od Emilky o WPC2009 moje fotografie :o)  Valná hromada svazu motorového paraglidingu

  7. listopadu 2009

  V sobotu 7. listopadu 2009 se uskutečnila v Říčanech u Brna valná hromada svazu motorového paraglidingu.

  Koho dění ve svazu zajímá, byl zajisté osobně přítomen a proto zde jen telegraficky ->  První sníh v Rosicích

  Mechové  N E W S

  3. listopadu 2009

  Poslušně hlásím že už i u nás na jihu napadlo to bílé svinstvo :o) Loni jsem podobnou zprávu publikoval až 22. listopadu - to bude asi tím že mě měli zítra betonovat základovou desku na baráku...

  To bych zase mohl dodělat nějaký ty fotky, když se nedá běhat po venku co? :o)  Paramotorový kemp a motorová liga - Hrzín u Chebu 2009

  Paramotorový kemp a motorová liga
  Hrzín u Chebu 2009

  !!! ZRUŠENO !!!
  28. října 2009

  Pro velmi nízké teploty pro letošek definitivně zrušeno - akce se uskuteční na jaře

  Vážení piloti, zveme vás na společné setkání s piloty Nirvana racing teamu. Zkušení závodníci se vám budou věnovat a pomohou s vysvětlením jak základů motorového létání začátečníkům, tak i zajistí pro zájemce odbornou přípravu vybraných sportovních disciplín.
  Pod jejich vedením si budete moci vyzkoušet například jakou rychlostí běžně létáte (v základním nastavení křídla), jak přesně je potřeba přelétnout zadaný otočný bod nebo jak se dá orientovat při letu s dodržením určité traťové rychlosti.

  Podrobné informace naleznete jako vždy v Mechovém kalendáři->  Pojeďte za létáním, lidmi, tequillou a meditacemi do Mexica

  28. října 2009

  Nesehnali jste na silvestra místo nikde na chatě v Krkonoších? Nezoufejte, mám tu pro vás jeden tip na zajímavý výLET ->

  Další podrobnější informace hledejte u Chorcheho ->  První setkání Nirvana racing teamu

  2. října 2009

  O víkendu 15.-16. srpna se uskutečnilo první setkání Nirvana racing teamu. Trochu se relaxovalo, trochu pracovalo a hlavně se létalo. Na odpoledne byl všechny připraven bohatý doprovodný program - paintball, čtyřkolky, lezecké aktivity, atd...

  Fotogalerii s akce naleznete zde->  Omezení ve vzdušném prostoru spojené s návštěvou papeže

  25. září 2009

  V souvislosti s návštěvou nejvyššího představitele katolické církve, papeže Benedikta XVI. v České republice bude publikováno následující omezení ve vzdušném prostoru ČR:
  27. 9. 2009 bude v čase od 04:00 do 14:00 SELČ vyhlášen omezený prostor ve tvaru kružnice sahající od země do FL100 se středem letiště Brno Tuřany o poloměru 5NM.

  28. 9. 2009 bude v čase od 04:00 do 14:00 SELČ vyhlášen omezený prostor ve tvaru kružnice sahající od země do 3.000 ft AMSL se středem plocha SLZ Borek o poloměru 5NM.

  V obou případech platí v uvedených prostorech zákaz letového provozu s výjimkou letů pro záchranu, SAR, hasičského záchranného sboru, policie a armády ČR, letů pro přepravu státních delegací a plánovaných letů koordinovaných ŘLP.

  Pro více informací sledujte zprávy NOTAM a AisView.  Slet Chroustů - Červený Potok 2009

  18. září 2009

  Ve dnech 25. až 27. července 2009 se již po osmé sletěli chrousti s širokého dalekého okolí na polním letiště v Červeném Potoce. A nejsou to ani dva měsíce a já už tu mám pro vás fotky :o)

  Fotogalerii s akce naleznete zde->  Býkovické Air Games

  Býkovické Air Games

  14. září 2009

  Letecká škola Jožky Káčera zve všechny piloty PPG a MPG na amatérské závodní klání do Býkovic, které se bude konat první víkend v říjnu. Podmínkou účasti je pouze vlastní výbava, platný PP, TP a pojištění. Vítáni jsou všichni amatérští piloti i úplní nováčci ve světě motorového paraglidingu – nejde totiž o náročné závodní zápolení mezi mistry, ale o vesnický „sranda match“, kde hlavním smyslem je sejít se, společně zažít hezké chvíle u lítání, naučit se novým kouskům, vyzkoušet si na vlastním těle atmosféru velkých závodů a pochopit, že ze všeho nejdůležitější je zúčastnit se a hrát fair play.

  Podrobné informace naleznete jako vždy v Mechovém kalendáři->  Hanácky kolečko - již tento víkend!!!

  14. září 2009

  Prostějovský Paramotor klub pořádá historicky 1. ročník podzimního sletu příznivců motorového paraglidingu s názvem „Hanácky kolečko“.

  Předsedu klubu ve slušivém kroji si můžete prohlédnout v Mechovém vizitkáři->

  Podrobné informace naleznete jako vždy v Mechovém kalendáři->  Jose Navarro

  Další video a fotky z WPC2009

  19. srpna 2009

  Kolega Jose Francisco Navarro Urquiza mě poslal odkaz na jeho fotky a video z mistrovství světa v motorovém paraglidingu v Novém Městě nad Metují:
  video ze závodů | fotky ze závodů | fotky Nové Město nad Metují | fotky Praha


  WPC 2009 Nové Město nad Metují Czech Republic

  Mistrovství světa v motorovém paraglidingu
  Nové Město nad Metují 2009

  9. srpna 2009

  Dnes, závěrečným vylášením vítězů, skončilo MS v motorovém v paraglidingu. Na překrásném letišti v Novém Městě nad Metují jsme strávili příjemných 14 dní a stálo to za to, u když jsem lehce unaven a bude mi pár dnů trvat než se vrátím do "normálního" režimu :o)

  Stručné výsledky:
  PF1 TEAM
  1. Česká republika
  2. Velká Británie
  3. Polsko
  PF1 jednotlivci
  1. Michel CARNET - GRB
  2. Pavel BŘEZINA - CZE
  3. František SALAVA - CZE
  PF2 TEAM
  1. Česká republika
  2. Litva
  3. Německo
  PF2 jednotlivci
  1. Peter SCHULZ / Kathrin PINKPANK - GER
  2. Aivaras AKRAMAS / Mindaugas SKRUODYS - LTU
  3. Vladimír PROČEK / Michal BEDNAŘÍK - CZE
  4. Radim FRANK / Michal SPURNÝ - CZE
  PL1 TEAM
  1. Španělsko
  2. Česká republika
  3. Polsko
  PL1 jednotlivci
  1. Tomasz KUDASZEWICZ - POL
  2. Petr MATOUSEK - CZE
  3. Francisco GUERRA CUBERO - ESP
  PL2 TEAM
  1. Polsko
  2. Česká republika
  3. Rusko
  PL2 jednotlivci
  1. Walter HOLZMULLER / Peter METZGER - AUT
  2. Gunar BARTHEL / Rico HANIKA - GER
  3. Piotr DUDEK / Dominik DUDEK - POL
  5. Luboš ZÁVORKA / Věrča BRYCHTOVÁ - CZE
  8. Jiří ŠRÁMEK / Petr KULÍŠEK - CZE

  Kompletní výsledky a moje fotky naleznete na stránkách MS www.wpc2009.cz  Mechové  I N F O

  28. července 2009

  O víkendu proběhl na letišti v Červeném Potoce již osmý ročník legendárního Sletu chroustů, létalo se v pátek večer a v sobotu ráno. Fotek tím pádem moc nemám, v pátek už byla na focení tma a v sobotu byla ještě tma :o) Před den jsme se vydováděli při tradiční "Náčelníkově pakárně" a večer následoval tradičně vypečený večírek.

  V neděli jsem se rovnou přesunul na letiště do Nového Města nad Metují, kde od pondělí probíhá mistrovství světa v motorovém paraglidingu.

  Zpravodajství s této akce můžete sledovat na stránkách www.wpc2009.cz  Plány na 2-místnou tříkolku
  HORNET LIGHT

  inzerce

  Tříkolka HORNET LIGHT je výrazně technologicky zjednodušená verze 2-místné padákové tříkolky HORNET 503 tak, aby byla vhodná pro amatérskou stavbu při zachování svých výborných vlastností. S tříkolkou HORNET 503 jsem se v sezóně 2008 zúčastnil sportovních soutěží (posádka Václav/ Brychtová) a kvality tříkolky se projevily i na sportovních výsledcích:
 • Česká Liga motorového paraglidingu 2008 1. místo
 • Mistrovství České republiky 2008 1. místo
 • Mistrovství Německa 2008 1. místo
 • Mistrovství Evropy (teamy) 2008 1. místo

  Tříkolka HORNET LIGHT je koncipována pro 2-taktní motory Rotax nebo Hirth o výkonu 40 až 70 koní a pro vrtuli o průměru 160 cm. Kostra je svařená z tenkostěnných ocelových trubek, nádrž je svařená z hliníkového plechu, zadní podvozkové nohy jsou z plné duralové tyče. Tříkolka má tzv. americký systém řízení, kdy je padák ovládán nohama. Pilot ovládá pravou rukou plyn jako na motocyklu, levou rukou páku na vytahování padáku při startu. Padák o ploše 35–45 m2 je zavěšený na 3-bodových závěsech na každé straně tříkolky. Tříkolka HORNET LIGHT je velmi lehká, pevná, má malý odpor vzduchu a vysokou stabilitu. Cena plánů je 2 500 Kč.

  Ing. Miloš VÁCLAV
  Mobil: +420 776 890 440
  Email: milosvaclav@seznam.cz • Soutěž v motorovém paraglidingu o pohár krále Ječmínka

  24. července 2009

  Konečně jsem dodělal snad poslední fotky co jsem vám dlužil, teď už se jen zbalit a hurá na ČERVENÝ POTOK!

  První kolo ligových závodů v MPG/PPG se uskutečnilo na letišti Prostějov - Stihovice. Počasí se vydařilo, zázemí a organizace je u Paramotor klubu Prostějov vždy na jedničku, drobné materíální ztráty, piloti bez poškození.

  14 závodníků ve 3 kategoríích odlétalo 10 disciplín:
  Repre
  1. Berka Tomáš - 4306 bodů
  2. Řezníček Zdeněk - 3866 bodů

  Liga PPG
  1. Nadažy Michael - 3634 bodů
  2. Kadečka Miroslav - 3469 bodů
  3. Šedivý Jan - 2566 bodů
  4. Spurný Michal - 1879 bodů
  5. Kovanda Jan - 1058 bodů
  6. Jurenka Pavel - 1049 bodů

  Liga MPG
  1. Tulec Michal - 4183 bodů
  2. Chatrný Slavomír - 2533 bodů
  3. Weis Josef - 1977 bodů
  4. Dvořák Marcello - 0 bodů

  Liga MPG tandem
  1. Závorka Lubomír/Věrča Brychtová - 4593 bodů

  Fotogalerii s akce naleznete zde->  Red Bull X-Alps

  RED BULL X-Alps

  20. července 2009

  Včera odstartoval nejtvrdší adventure závod na světě - Red Bull X-Alps. Jde o nonstop závod dvojic ve složení pilot a jeho pozemního doprovod. Včera závodníci odstartovali s rakouského Salzburgu a přes několik otočných bodů by měli dorazit až do cíle v Monaku. Pilota může použít jen paraglidingové křídlo a své nohy. Pozemní doprovod s vozidlem zajišťuje pilotovi veškerý podporu v podobě přísunu potravin, předpovědi počasí, informace o soupeřích atd. Pilot si však svůj padák musí nést celou dobu závodu na zádech.

  Každý závodník má u sebe GPS přístroj, který za pomocí mobilního telefonu neustále vysílá informace o pohybu závodníka. To je velice atraktivní pro sledování online závodu na internetu. Závodníky můžete sledovat přímo na stránkách závodu RED BULL X-Alps a nebo na stránkách našeho týmu Jan Škrabálek / David Bzirský www.xalpsteam.cz

  Závodit se bude podle povětrnostních podmínek a zvolené trasy přibližně 12 až 15 dní. Během závodu závodníci překonávají alpský masív a pohybují se na území několika států. Závod je ukončen 24 hodin po té co první závodník dorazí do cíle v Monaku.

  Zajímavosti minulého závodu:

 • Průměrná doba spánku atleta: 3 hodiny
 • Nejdelší vzdálenost pěšky za jeden den: 100 km
 • Nejdelší dosažená vzdálenost pěšky za celý závod (14 dní): 1020 km
 • Nejdelší letěná vzdálenost za jeden den: 195 km
 • Největší dosažená výška: 4270 m.n.m.
 • Počet závodníků v cíli: 5 ze 30-ti přihlášených • Fotogalerie

  Oranžová sobota firmy Nirvana na letišti Jihlava - Henčov

  15. července 2009

  Nový paramotor Instinct a EASY, nové čtyřtaktní motory a spousty doplňků pro motorový paragliding. To všechno bylo k vidění na jarní předváděcí akci firmy NIRVANA.

  Fotky s této akce naleznete ve fotogalerii ->  Zephyr poprvé v luftu

  Křest Zephyra v Milovicích

  14. července 2009

  Druhý dubnový víkend byl velmi vydařený! Už v pátek 10. 4. jsem se sešli na letišti v Milovicích, kde finišovali poslední práce na zbrusu novém Zephyrovi, práce šla hezky od ruky, a v sobotu se ho přesně podle plánu povedlo úspěšně poprvé vypustit do luftu. Při té příležitosti jsme řádně provětrali i Slučí hejno, i když el prezidento Sluka TEAMu stále neopustil zimní brloch. Následovala samozřejmě bujará oslava které se účastnil i fakír a obsluha jaderného bloku Temelín...

  Fotky s této akce naleznete ve fotogalerii ->  Otevřené Mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu
  Nové Město nad Metují 2009

  2. července 2009

  Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu proběhlo jako generální zkouška na Mistrovství světa, které se uskuteční v termínu 27. 7. – 9. 8. 2009, na letišti LKNM – Nové Město nad Metují.
  Během celých závodů nepanovalo zrovna optimální počasí a tak omluvte zhoršenou kvalitu fotografií.
  Reportáž tak jak vznikala během závodů naleznete zde->


  Motorová zabíjačka u Chorcheho zrušena!!!

  11. června 2009

  POZOR, POZOR, POZOR!!! Bohužel mám špatnou zprávu pro ty co se chystali o víkendu na již legendární Chorcheho zabíjačku. Akce je pro nemoc řezníka zrušena! Prý má prasečí chřipku. Řezníkovi přeji brzké uzdravení a praseti dobrou chuť. Náhradní termín bude upřesněn, ale asi až někdy na podzim...


  Světové letecké hry - Turín 2009

  9. června 2009

  Světové letecké hry, které jsou považovány za leteckou obdobu olympijských her, byli zahájeny v sobotu 6. června v italském Turíně. Do soboty 13. června budou o medaile soutěžit ve 22 disciplínách tři stovky sportovců z celého světa.

  Naše želízka v ohni: Martin Šonka (motorová letecká akrobacie), Přemysl Vávra (letecká akrobacie kluzáků), Kamil Konečný (paragliding – přesnost přistání), Pavel Březina, František Salava (motorový paragliding), Jindřich Vedmoch, Libor Jiroušek, Daniela Macichová (parašutismus – přesnost přistání), Pavel Měřínský a Michael Suchý (horkovzdušné balóny).

  Na Světových leteckých hrách bude po celý týden působit i český zpravodajský tým, který zajistí denní filmové sestřihy, ve kterých zdokumentuje zejména účast českých sportovců.
  Na mistrovství světa v motorovém paraglidingu bude fungovat stejný reportážní tým jako na WAG!

  Filmové sestřihy naleznete zde->  Safety Camp Baldovec 2009

  Safety Camp Baldovec 2009

  31. května 2009

  První dubnový víkend proběhl v Centru volného času Baldovec, již druhý ročník akce určené k otestování záložních padáků před sezonou.
  Jezdilo se na 140 metrů dlouhé lanovce s 16 metrové věže. Většina odhozů letos proběhla bez problémů a jen pár jedinců se projelo zuřivě škubajíc klikou až na konec lanovky.
  Večer se počasí umoudřilo a tak se hromadně vyrazilo na nedalekou plochu u vesničky Vysočany provětrat motorové stroje.
  Za celou akci si zaslouží poděkování organizátoři ze společenství KLANDR (Klapr a Andrlík), instruktoři lanového centra Baldovec a nakonec i perzonál restaurantu.
  Tak za rok si to doufáme hodíme zase!

  Fotky s akce naleznete zde->  Letecká výstava AERO Friedrichshafen 2009

  15. května 2009

  Od 2. do 5. dubna se konala v německém Friedrichshafenu jedna z největších leteckých výstav. K vydědí bylo vše od motorových padáků, větroňů, přes letadla všech velikostí, vrtulníky, vírníky až po vzducholodě. Zkrátka velkolepá podívaná. Já jsem se tam podíval díky pozvání kamaráda Martina Kučery, za což bych mu rád ještě jednou poděkoval!

  338 fotek naleznete ve fotogalerii ->  Amatérské závody v motorovém paraglidingu - Želetava 2009

  8. května 2009

  Panther, šelma s Želetavy, mě poslal výběr fotek s víkendových amatérských závodů PPG/MPG. Rád mu je na Mechovkách zveřejním. Reportáž s celé akce naleznete na stránkách Paragliding Želetava


  Flying Rhino

  Vojenské cvičení FLYING RHINO 2009

  27. dubna 2009

  Ve dnech 27. dubna - 15. května 2009 se uskuteční v České republice sedmé společné cvičení Armády České republiky a Ozbrojených sil Velké Británie FLYING RHINO 2009 za účasti ozbrojených sil Slovenska, Litvy, Nizozemí, Kanady a Dánska.
  Cvičení bude provedeno ve vzdušných prostorech označených AWA, JERBOA 1–8, RAT 1–7, TC 1, 2 a v prostorech LK R2, LK R3 A/B a LK R5.
  Kompletní informaci naleznete zde->

  Fanoušci vojenské techniky naleznou informace o technice na stránkách základny letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou www.lznamest.army.cz
  24. dubna 2009

  Závody pro nepřízeň počasí o týden odloženy!!!

  Máme tu další pozvánku, tentokrát na víkendové závody motorových padákových kluzáků bodově ohodnocené podle soutěžních pravidel, avšak na amatérské (klubové) úrovni - tudíž bez zbytečných oficialit a formalit. Pro začínající sportovce se může jednat o dobrou přípravu na případné oficiální závody.

  Kompletní info v Mechovém kalendáři

  Dále bych rád upozornil, že závody v přesnosti přistání, které se měli původně uskutečnit na začátku května, jsou přesunuty na podzim. Hned jak bude znám termín dočtete se to jako vždy zde!  Závody sněholetů Jezernice 2009


  9. dubna 2009

  Sněholety dost dobrý! No jako vždy u Vrány. Závodilo se jak o život, nikomu se nic nestalo, ztráty na strojích tak 50/50, Eurosport to točil rovnou s vrtulníku, občerstvení na jedničku, děti durch mokrý tři sady oblečení...
  Na konci fotogalerie naleznete 10 historických fotografií které se mě povedlo vydolovat s hlubin internetu.

  Fotogalerii s celé akce naleznete zde->  Mechové  N E W S


  7. dubna 2009

  To nám ten čas letí... ještě jsem nedodělal sněholety (jako bonus je obohatím o pár historických snímků, které se mě podařilo vydolovat s hlubin internetu), a už tu mám na disku fotky s dalších dvou akcí. Tou první je letecká výstava v německém Friedrichshafenu a tou druhou víkendové házení záložáků na Baldovci. Kdy já to jen všechno udělám...


  Oranžová sobota na letišti v Jihlavě


  14. března 2009

  Firma Nirvana zve všechny její piloty a příznivce ke shlédnutí novinek pro sezónu 2009. Uvidíte nové paramotory Instinct a Easy, nové čtyřtaktní motory a doplňky. K dispozici bude zázemí pro měření a seřízení vašich paramotorů Nirvana, naši technici budou připraveni k převzetí motoru na technickou kontrolu, celý den budou probíhat letové ukázky.

  Kompletní info v Mechovém kalendáři  První letošní slet

  Letecké skotačení na Blatné

  8. března 2009

  Předposlední únorový víkend se konal již sedmý roční, dnes ji legendárního sletu, na bývalém záložním letišti v Tchořovicích u Blatné – LKBL-X. Jak to Jirka Chorche Šrámek dělá nechtěl prozradit ani po několikáté slivovici, ale opět bylo letovo a tak se v sobotu vrčelo kolem letiště celý den.
  Na vydařený letový den navazoval ještě vydařenější večírek, jak jinak :o)

  Tož dobré to bylo. Poděkování zaslouží Chorcheho team za organizaci celé akce, hospodský Vašek s manželkou Janou a personálem za tradičně perfektní servis, letošní zabijačková tématika mě fakt sedla, a všichni pohodoví piloti včetně doprovodů za účast. Tak za rok zase! Fotky s popisky naleznete zde->  Letecké skotačení na Blatné - druhé info


  27. února 2009

  Fotky jsem ještě nezapracoval, nějak teď zase nestíhám... ale snad teď přes víkend s tím pohnu. Prozatím můžete kouknout na dvě vcelku povedená videa s této akce:


  Blatná 2009 (21. 2. 2009) from TV Pilot - Miroslav Oros on Vimeo.  Autorem druhého kousku je Mlčoch  Závody sněholetů Jezernice 2009


  23. února 2009

  Tak konečně napadlo dostatečné množství toho bílého sajrajtu a Vrána naznal, že to bude na sněholety! Další info v Mechovém kalendáři ->


  Pro nedočkavé piloty ligy motorového paraglidingu


  20. února 2009

  Zdenál Andrlík hlásí:
  Jen malé sdělení pro případné nedočkavé piloty ligy.
  Tuto problematiku jsem dostal na starost od předsednictva já a mám připraven katalog ůloh na rok 2009.
  Protože komice CIMA některé ůkoly minulý rok změnila, tak ještě čekám na osobní konzultaci s Richardem Meredith Hardym, který má k nám do ČR v brzké době zavítat v souvislosti s přípravou MČR a následně MS v Motorovém paraglidingu. Jakmile to jetě doladíme, tak budou pravidla ligy hned viset na internetu. Pokud Vás zajímá něco konkrétního klidně se na mě obracejte.

  S pozdravem
  Andrlík Zdeněk.

  Nové akce v kalendáři:

 • Letecké skotačení na Blatné - již tento víkend!!!
 • Balení záložáků Baldovec
 • 1. kolo ligy motorového paraglidingu
 • 2. kolo ligy motorového paraglidingu a slet motorových padáků


 • Míra ozdoben děvčaty - foto Vlasta Novák

  Mechové  N E W S


  10. února 2009

  O víkendu proběhlo na letišti Příbram vyhlášení prvního ročníku fotosoutěže PILOTA LAA ČR, reportáž najdete v časopise Pilot, který je právě v tisku, internetové info a pár fotek je i u Vlasty, výsledky jsou samozřejmě i na stránkách soutěže.

  V kalendáři již máme termín 1.  kola motorové ligy!  WPC 2009 Nové Město nad Metují Czech Republic

  Mistrovství světa v motorovém paraglidingu
  Nové Město nad Metují 2009


  4. února 2009

  Letošní mistrovství světa v motorovém paraglidingu se nakonec místo v Libanonu uskuteční u nás doma. Horečné přípravy jsou v plném proudu a Mechovky budou u toho, takže se můžete těšit na aktuální zpravodajství.

  Termín a lokaci včetně termínu letošní MČR naleznete v Mechovém kalendáři ->  Mechový kalendář

  Mechový kalendář - dotisk


  12. ledna 2009

  Pro velký zájem sem se nechal ukecat pro dotisk kalendářů s tématikou motorového paraglidingu. Objednávky prosím opět na mail, objednávky uzavřu do konce ledna, osobní předání bude možné na nejbližších akcích: Vyhlášení fotosoutěže Pilot 2008 | Letecké skotačení na Blatné

  Jak vypadají můžete kouknout tady: náhled ve formátu PDF

  Každému kdo pošle objednávku, posílám zpět odpověď, že jsem objednávku zaregistroval, pokud toto potvrzení nepřijde asi něco nefunguje...  Jaké je to být pilotem, aneb Alan poprvé za kniplem


  11. ledna 2009

  Nedávno mě kamarád železničář pozval na pivo, aby ze mne vytahal nějaké rozumy ohledně letadel - zaujal ho simulátor na PC a tak se ptal na co jsou klapky, křidélka apod. Hned jsem mu tvrdil, že nejlépe si to na ten simulátor nacvičí v letadle a rozptýlil jsem jeho obavy, že by mohl být problém v tom že má brýle. Původně jsem ho chtěl nasměrovat do nějaké školy, na seznamovací let, ale hned druhý den jsem narazil na akci "Chci si vyzkoušet, jaké to je být pilotem" a tak jsem mu doporučil, že to bude pro něho přesně to co potřebuje. Vzpomínáte si na to, jaké ve vás zanechal zážitky váš první let? Já ano a tak jsem rád že mě to Alan připomněl a tak jsem ho ukecal aby to i sepsal ->  Mechový kalendář

  Mechový letecký kalendář


  10. ledna 2009

  Tak se nám hezky zaplnil letecký kalendář na leden a únor. Kdo máte rádi věci v pořádku a chcete si před sezónou přebalit záložní padák budete mít první možnost na přebalování záložních padáků v Želetavě, všichni letečtí fotografové by si neměli nechat ujít vyhlášení fotosoutěže Pilot 2008, Chorche pro nás již tradičně chystá Letecké skotačení na Blatné a ambiciozní filmaře očekávají pánové s SPV na amatérském filmovém festivalu s leteckou tematikou Mít křídla .  Archiv 2008