Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

PF 2011

Slet motorových padáků
Modelcity - Hluboké Mašůvky

23. prosince 2010

Tak poslední letošní slet máme úspěšně za sebou a mohu zodpovědně prohlásit že jsme se s tím popasovali statečně. V sobotu po celý den sluníčko, slabý větřík, teplota lehce pod nulou a to vše podpořeno skvělým zázemím Modelcity Znojmo. Účast byla hojná, létalo se celou sobotu. Večer proběhla soutěž video snímků, Roman nás s humorem jemu vlastním provedl vyhlášením Moravského kameňa, následovala bohatá tombola, bujarý večírek se protáhl do hodně pozdních hodin...

Do fotogalerie se dostanete tudy ->Slet motorových padáků Modelcity již dnes!!!

17. prosince 2010

Již tento víkend se konná letošní poslední slet spojený s vyhlášením soutěže "Moravský kameň". Zároveň zde budu rozdávat Mechové kalendáře, teda alespoň doufám, protože je ještě pořád nemám doma a informace s tiskárny nějak váznou...

Doufám že se dostavíte v hojném počtu a kdo by náhodou nemohl tak může alespoň přes den kouknout na online kameru ->

Jen ten údaj o větru se mě nějak nezdá když koukám na ten větrný rukáv... že by zamrzl :o) ?Fotomapa z roku 1953-1955

Fotomapa z let 1953–1955

15. prosince 2010

Venku není pro samé bíle svinstvo stejně nic vidět a tak můžete zahnat trudomyslnost pohledem na historickou leteckou mapu. Krásná krajina, různorodá políčka nezpustošená komunistickou kolektivizací, nikde žádný satelit... Dálnici D1 budete hledat marně (a není to tím že je jen pod sněhem jako dnes :o), zato naleznete letiště Slatina (budiž mu věčná sláva), mezinárodní letiště Brno-Tuřany se teprve buduje... V aplikaci lze přepínat mezi historickým a současným stavem - moc pěkné!

Tento zajímavý projekt naleznete zde->Preteky v paraglidingovej presnosti pristátia - změna termínu!

10. prosince 2010

Vážení piloti, predpoveď počasia na víkend 11. a 12.12.2010 je velmi nepriaznivé, preto POSÚVAME termín súťaže na presnosť pristátia na sobotu 18.12.2010. Bude sa lietať iba tento jeden deň, štart do 1 kola o 11:00 hod., záver lietania o 16:00 hod. (to by sme mohli stihnúť 3 kolá). Vyhodnotenie v krčme o 17:00 hod.

Vianoce sú predo dvermi, povolte uzdu svojej kreativite a vyzdobte svoj padák vianočnými ozdobami, vítané sú soby a sane! Na pristávačke sa bude podávat pravý letecký vianočný punč!

Miloš VÁCLAV
mobil (ČR): +420 776 890 440Mechový kalendář 2011

5. prosince 2010

Aktuální info:

 • uzávěrka objednávek je 12.12.2011!!! - pár kousků navíc bude, ale minule se po nich jen zaprášilo - tak kdo ještě nemá objednáno (všichni co mají odemne obdrželi potvrzovací mail) meváhejte!
 • do kalendáře jsem doplnil termíny akci které mě organizátoři nahlásili (zatím jen SPV)

  Mechový letecký kalendář pro rok 2011 je TU! Cena oproti loňsku bohužel poněkud vzrostla, ale snad to nikoho nezabije. Na oplátku nabízím možnost jistých slev. Náhled kalendáře ještě není finální, pravděpodobně dojde k drobným výměnám fotek - snažím se o vyváženost v rámci možností...
  Pro pořadatele akcí, kteří už znají datum pro rok 2011, nabízím možnost umístit jejich akci do kalendáře! Možná je i individuální úprava kalendáře (firemní logo, vlastní fotky) - stačí se domluvit.

  Cena:
  300 Kč - základní cena
  10% sleva při platbě předem
  10% sleva pro piloty registrované v Mechové vizitkáři - platí i pro piloty kteří zároveň s objednávkou zašlou údaje do vizitkáře
  Slevy lze kombinovat!

  Distribuce kalendářů bude probíhat primárně na předvánoční akci v Model City Znojmo, dále je možný osobní odběr v Rosicích, nebo i jinde po domluvě, poštou budu kalendáře zasílat jen na základě platby předem na můj účet (dodnes nemám zaplacený všechny kalendáře co jsem loni rozeslal).

  Závazné objednávky prosím zasílejte na můj email - každou objednávku potvrdím, takže pokud vám do dvou dnů nepřijde odpověď je něco špatně a ozvěte se.

  Náhled na kalendář naleznete zde ->  Mechové NEWS

  27. listopadu 2010

  A je to tady, první letošní nadílka bílého svinstva je tu, proč to nemůže padat jen na horách? Loni jsme se dočkali prvního sněhu 3. listopadu, rok předtím to bylo 22. listopadu, no snad toho zase nenapadne taková kopa jako loni...  Nad Pálavou začnou létat paraglidisté

  14. listopadu 2010

  Od ledna budou moci milovníci paraglidingu startovat přímo ze srdce Pálavy - ze Stolové hory. Občanskému sdružení PG Pálava se totiž podařilo vyjednat výjimku ze zákona. Prozatím zkušebně na jeden rok. Ačkoli je tedy normálně létání v přírodních rezervacích zakázané, nad Pálavou se příští rok budou moci vznášet paraglidisté.

  Zdroj: iDNES.cz  Nové předsednictvo svazu motorového paraglidingu

  Valná hromada svazu motorového paraglidingu

  6. listopadu 2010

  Tak VH je úspěšně za náma. Zahájena byla v 10:00 a ukončena 16:46 - celkem hladký průběh...
  Máme nové předsednictvo:
  Tonda Kulíšek - obhájil post předsedy
  Pavel Březina
  Petr Matoušek
  Tomáš Klapper
  Michael Nadaži

  Dále kandidovali: Zdenál Andrlík, Jirka Šrámek, Honza Jílek a Michaela Machartová.

  Podrobnější info naleznete zde->  Mistrovství české republiky v motorovém paraglidingu - Stichovice 2010

  2. listopadu 2010

  Závody jsou ukončeny! Odlétalo se krásných 10 disciplín, počásí nám až neuvěřitelně přálo, organizace klapala, co víc si přát...

  Reportáž konečně i s fotkama naleznete zde ->  Hanácké kolečko - slet motorových padáků na letišti Prostějov Stichovice

  13. října 2010

  No je to teprve měsíc a já už sem dávám fotky! Tohle je fakt rekord, ale bohužel se to teď nějak všechno sešlo, kopa práce před MČR, pak týden na MČR, pak dohnat co jsem zanedbal během MČR, a do toho se probral můj "oblíbený" stavař a začal stavět a má furt blbý dotazy jako kde budou okna, a jaká bude střecha, nechápu proč se na to ptá když to pak stejně udělaj blbě, a úplně nejblběji se ptá na peníze... No ale to jsou jen moje výmluvy :) Teď už to snad bude lepší a já konečně dodělám i ty fotky z mistrovství republiky co se mě tu válí na disku...

  Slet na prostějovské letišti ve Stichovicích se opět vypadařil. Letové počasí po všechny tři dny (létali i stroje bez vrtule :o) - viz. předposlední fotka, skvělá atmoséra, vybraná společnost a vynikající občerstvení - hlavně ty dobroty s udírny!!!.

  Do fotogalerie se dostanete třeba tudy ->  Býkovické Air Games 2010 již tento víkend!!!

  28. září 2010

  Letecká škola Jožky Káčera zve všechny piloty, pilotky PPG (MPG) a všechny příznivce motorového paraglidingu na tradiční akci k ukončení letecké sezóny "Býkovické Air Games 2010". Na programu budou amatérské závody - vzdušné hry a večerní opékání prasátka. Již tento víkend se uzavírá býkovické nebe, přijeďte a spolu s námi oslavte úspěšnou leteckou sezónu.

  Více v Mechovém kalendáři  Slet motorových padáků ve Stichovicích již tento víkend!

  8. září 2010

  Všechny příznivce motorového paraglidingu zve prostějovský Paramotor klub na „Hanácky Kolečko“, což je již druhý ročník tradičního sletu PPG na letišti Stichovice.
  Akce se uskuteční od pátku 10. do neděle 12. září 2010, což je termín, kdy se konají i tradiční „Hanácké slavnosti“ (hody) v nedalekém Prostějově. To všechno skýtá bohaté vyžití jak pro piloty, tak pro jejich pozemní personál a letecký potěr.

  Pro znalce je již na páteční odpoledne (15.30 hod.) připravena exkurze do pivovaru Litovel s ochutnávkou místních specialit.

  Na všechny příznivce PPG, s přáním: „Rovné luft“, se těší pořadatelé z Paramotor klubu Prostějov.

  Více v Mechovém kalendáři  Letecká svatba již tento víkend!!!

  1. září 2010

  Rosťa vzkazuje:
  Čekám vás všechny v 14.00 hod. na letišti v Bojanovicích. Tam si to udbudem a jedeme na ranč.

  Těšíme se na Vás všechny. Koho neznám s tím se moc rád poznám.

  Více v Mechovém kalendáři  Slet Chroustů - Červený Potok 2010

  3. srpna 2010

  Tak letošní Potok máme úspěšně za sebou. Pesimistické předpovědi počasí se nevyplnily, dokonce mám pocit, že na většině území naší republiky bylo snad ještě horší počasí než pod Kralickým Sněžníkem. V pátek se dokonce létalo!
  V sobotu proběhla tradiční "Náčelníkova pakárna" - tentokrát na téma "Policice verzus Zločin" - no zase jsme se naspmáli a vyblbli dosytosti. Večírek byl tentokrát v duchu Karaoke.
  Tož dobré to bylo - kluci ze Spolku Přátel Vzduchoplavby se opět předvedli a tak jim za to patří velký DÍK!!!

  Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii ->  BENJAMIN JORDAN

  Den otevřených dveří a přednáška světového rekordmana již tento víkend!!!

  26. července 2010

  LETECKÁ ŠKOLA JOŽKY KÁČERA zve všechny příznivce motorového paraglidingu, létání a cestování na Den otevřených dveří do Býkovic. Zároveň jsou zváni všichni noví zájemci o tento krásný sport a celá široká veřejnost.

  Podrobnosti o této akci naleznete jako vždy v Mechovém kalendáři ->  NIRVANA Paramotors a Basse-Ham 2010

  22. července 2010

  700 pilotů z více než 30 zemí, 70 profesionálních vystavovatelů, 20 000 návštěvníků, 3 000 letů, několi světových rekordů... To je letecká výstava Basse-Ham ve Francii

  Koukněte na video s této akce které si můžete vychutnat v HD rozlišení:  Slet Chroustů již tento víkend!!!

  19. července 2010

  Nezapomeňte, legendrární slet nejen motorových padáku na letišti Červený potok se konná již tento víkend - 23.-25.7. - více v Mechovém kalendáři

  Další akce v leteckém kalendáři:
  Šumavský slet motorových padáků - 23.-25.7. - nová akce, alternativa pro ty co to maj na Potok daleko.

  Den otevřených dveří a přednáška světového rekordmana - 31.7.-1.8. - akce Letecké školy Jožky Káčera

  Slet U posledního kovboje - 13.-15.8. - nová akce na západě čech

  Letecká svatba - aneb Rosťa Rylka se žení! - 4.9. - svadba kamaráda trochu jinak...

  Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu - 18.-24.9. - nejenom naše pilotní špička si to rozdá v Prostějově Stichovicích.  Závody v motorovém paraglidingu o pohár města Přibyslavi - 3. kolo motororové ligy

  10. července 2010

  Tak 3. kolo motorové ligy máme za sebou! Luxusní počasí na luxusním letišti, příjemní domorodci, skvělé zázemí - jen samá superlativa! Závodů se zůčastnilo 14 pilotů motorových padáků a tříkolek, odlétalo se deset platných disciplín a ani se toho moc nerozmlátilo. Doufám že jsme v Přibyslavi nebyli naposled!

  Výsledky ligy naleznete zde ->

  Fotky s popisky neleznete ve fotogalerii ->  Cumulus Revue

  18. června 2010

  Premiérový díl magazínu Cumulus Revue bude na televizi Z1 odvysílán v pondělí 21. června ve 23 hodin a v reprízách v sobotu 26. června od 11:30 a v úterý 29. června v 19:05. Těšit se v něm můžete na rekapitulaci sportovních výsledků roku 2009, provede vás výstavou AeroExpo Europe, seznámí vás s výsledky mistrovství Evropy v paraglidingu, podíváte se na kalendář sportovních akcí roku 2010 a také si můžete zasoutěžit o DVDčka z produkce agentury Cumulus.  Slet motorových padáků Chabeřice

  Slet motorových padáků a 2. kolo motorové ligy v Chabeřicích

  17. června 2010

  Sláva, nazdar výLETU, nezmokli jsme a s Chabeřic jsme doma! I když předpověď na víkend vypadala všelijak, nakonec to nebylo tak zlé a létalo se mimo soboty večer celý víkend. Jen to horko bylo ubíjející, což se ale dalo vyřešit pravidelnou kyvadlovou dopravou mezi letištěm a nedalekým splavem :)
  Závodníci si odlétali 6 disciplín, sletaři se taky povozili, přiletěli se na nás podívat i nějaký letadýlka z Prahy, páteční i sobotní večírek se vydařil na, co víc si přát...

  Děkuje tímto Mladým Orlům za organizaci, panu Tůmovi za půjčení letiště, Zdenálovi za ředitelování a všem zúčastněným za společně prožitý víkend!!!

  Výsledky ligy naleznete zde ->

  Fotky s popisky neleznete ve fotogalerii ->  Motorová zabíjačka

  pro nepřízeň počasí zrušena!!!
  16. června 2010

  Akci, na kterou jsem se všichni na tento víkend těšili, musel bohužej Jirka Chorche Šrámek pro nepřízeň počasí zrušit. Prší, všude je spousta bláta a tak by prý horzilo, že by jsme všichni byli jak prasata, a řezník by se mohl snadno přehmátnou... To si nikdo na triko nevezme!!!


  Jak vypadá léto...

  4. června 2010

  Ale prý už to sem taky dojde...  Zdenál Andrlík

  MPG camp 2010

  1. června 2010

  Jste nadšeni pro motorový paragliding? Hodláte něco udělat pro zlepšení úrovně vašich pilotních dovedností? Připravujeme nultý ročník akce Sportovní talent MPK. Potřebujete jen vlastnit pilotní průkaz, vlastní vybavení pro motorový paragliding s technickým průkazem a zaplaceným pojištěním. Pak už stačí se jen registrovat na zandrlik@seznam.cz. V této fázi potřebujeme udělat průzkum, kolik pilotů má zájem o tento intenzivní výcvik tak, aby jsme mohli doplnit informace jako třeba, kde se bude létat a v jakém termínu. Také vybereme, jestli budou tréningové tábory dva na prodloužený víkend, nebo jestli zvolíme variantu jednoho celého týdne. Takže zájemci, hlaste se co nejdříve, tak aby se to celé rozběhlo.

  Zdeněk Andrlík
  za organizační výbor  Motorová zabíjačka

  Motorová zabíjačka

  31. května 2010

  Oblíbená a celý rok očekávaná noční letecká zabijačka je na programu i letos.

  Motorová zabijačka se samozřejmě nebude odehrávat ve vzduchu... to by bylo dost morbidní. Když zabijačka tak pouze na zemi! No a pokud létání pak jedině bezpečně a pro radost a třeba celý víkend!!! Popudem k uspořádání této akce je pocit, že pomalu zanikají a z našeho života se vytrácejí „staročeské rituály“ a touto akcí hodláme některé z nich oživit.

  Podrobnosti jako vždy v Mechovém kalendáři ->  Pozvánka na slet

  Organizační upřesnění pro konání 1. motorové ligy ve Stichovicích

  27. května 2010

  Pro nepřízeň počasí a nezpůsobilý terén letiště, bylo organizátory rozhodnuto soutěž o týden posunout - nový termín je 4.-6. června 2010!!!

  Z důvodu voleb do sněmovny, jejichž termín se nám naboral do termínu naší soutěže bude první brífing až ve 20.00 v pátek 28.5.2010 s Tím, že soutěže budou probíhat až od časného rána v sobotu a neděli.

  Startovné bylo rozhodnutím pořádajícího klubu upřesněno následovně:
  členové svazu MPG 250,–Kč, nečlenové 350,–Kč. Možnost přihlášení i v průběhu soutěže. Připomínám, že bez platných dokladů nebude do prostoru vyhrazeného pro soutěžící nikdo vpuštěn a musí se smířit s rolí diváka mimo prostor VPD. Občerstvení i zázemí zajištěno, jako vždy. Počasí objednáno – jako vždy.

  Na všechny se těší pořádající členové Paramotor klubu Prostějov

  Podrobné info jako vždy v kalendáři ->  Franta Nekvinda

  Další špatná zpráva od Mladých orlů

  18. května 2010

  V pátek večer umřel další mladý orel, Franta Nekvinda.

  Pohřeb bude v pátek 21. května, ve 12.30 hod., v Kutné Hoře.  FLYING RHINO 2010

  FLYING RHINO - vojenské cvičení

  3. května 2010

  Dnes v Náměšti nad Oslavou začíná osmé společné cvičení Armády České republiky a Ozbrojených sil Velké Británie s názvem FLYING RHINO 2010, které potrvá až do 21. května. Cvičení se účastní i ozbrojené síly Dánska, Litvy a Slovenska.

  Místo cvičení:
  Letecká základna Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, VÚ Brdy a Libavá, území kraje Vysočina, Pardubického, Olomouckého,Jihomoravského, Moravskoslezského, Středočeského a Plzeňského kraje.

  Plán využití:
  JERBOA 3 a 5, RAT 1 – 9, AWA
  3 MAY 10 - 7 MAY 10, denně 0600 – 2300 UTC
  10 MAY 10 - 14 MAY 10, denně 0600 - 2300 UTC
  17 MAY 10 – 21 MAY 10, denně 0600 - 2300 UTC
  JERBOA 1, 2, 4, 6, TC 1 a 2
  3 MAY 10 - 7 MAY 10, denně 0600 – 0900, 1700 – 2300 UTC
  10 MAY 10 - 14 MAY 10, denně 0600 - 0900, 1200 – 1500, 1700 – 2300 UTC
  17 MAY 10 – 21 MAY 10, denně 0600 – 0900, 1700 – 2300 UTC

  Věnujte pozornost mapám a aktivacím jednotlivých prostorů, které jsou často až na zem, a nespoléhejte na to že za tou čárou na mapě už nic nepoletí. Pozor taky na to že časy jsou v UTC!!!

  Mapa prostorů
  Topo mapa jižní Čechy a Vysočina
  Topo mapa Morava


  Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu 2010

  Otevřené mistrovství ČR v motorovém paraglidingu 2010

  28. dubna 2010

  Tak už je znám termín a místo konnání letošní nejvyšší soutěže v motororovém paraglidingu. Zazemí poskytne již několikrát prověřené letiště Prostějov - Stichovice od 18. do 26. září 2010. A zhledem k tomu, že se letos nekonná mistrovství evropy, tak lze očekávat hojnou mezinárodní účast, což republikovým závodům jenom prospěje.

  No a kdo by si chtěl ve Stichovicích zazávodit už teď, má možnost v květnu, na ligovém závodě O pohár krále Ječmínka

  Podrobnosti jako vždy v Mechovém kalendáři ->  Nová ICAO mapa

  8. dubna 2010

  Od dnešního dne vstupuje v platnost nová ICAO mapa. Po delší době jsme se dočkali zásadnějších změn v rozdělení vzdušného prostoru a kupodivu to nejsou jen změny nepříjemné. Mně asi udělalo největší radost zrušení nesmyslného LKR 14.

  Zde si můžete stáhnout pdf verzi ICAO mapy České republiky platnou od 8. dubna 2010

  Zde Schéma s vyznačenými změnami v prostorech

  Schéma nového uspořádání v prostoru vymezeném horizontální hranicí TMA PRAHA  Cvičné odhozy a přebalování záložních padáků na Baldovci

  30. března 2010

  Již tradiční akce proběhla minulý víkend v areálu Camp Baldovec. V pátek večer jsme si vyslechli velice zajímavé povídání Tomáše Braunera o řešení krozivých situací na padákovém kluzáku. Beseda byla doplněna videoprojekcí a musím uznat, že Tomáš umí svoje bohaté zkušenosti prodat. Povídání bylo poučné a zároveň vtipné a až těsně před jedenáctou večerní plynule přešlo v debatní večírek!

  V sobotu ráno nás čekal hlavní program, jízda na lanovce zakončená odhozem záložního padáku. Letos bylo "mrtvolek" pomálu a většině pilotů se povedlo záložní padák otevřít. Dále byl k dispozici Vránův tahostroj na měření tahu motorových krosen - "kupodivu" největší sílu vivynul Lubošův čtyřtakt, prezentaci mělo hned u balírny padáků několik firem. Já koupil Zuzleti krásné tričko s padákem :o)

  Počasí nakonec nebylo tak hrozné, většinu dne svítilo sluníčko a večer se dokonce dalo na nedalékém letišti ve Stichovících létat.

  Zdenál Andrlík a Tomáš Klaper si za tuto akci zaslouží plný počet bodů, děkujeme!!!

  Velice vydařené video z této akce naleznete zde->

  Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii->  Letecké skotačení na Blatné

  28. března 2010

  Tak máme za sebou první letošní slet. Poprvé se na Blatné letos nedostali do vzduchu padáky a létat se dalo jen s letadly. Ale o to pohodovější atmosféra panovala v hostinci Na Statku.

  Páteční večírek byl tradičně v komorním duchu, v sobotu se mohlo dlouho vyspávat, stačílo se kouknout z okna a otočit se na druhý bok... odpoledne proběhla zajímavá přednáška pánů Šrámka a Humla na tolik aktuální téma Reflexní profil, jeho výhody a nevýhody pro motorový paragliding, následovalo promítání videa ze Španělska a před devátou už patříl sál tanečkům.

  Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii->  Free  T I B E T

  10. března 2010

  Zcela vyjímečně politické téma, ale prostě mám pro pačuánce slabost a myslím že není od věci si připomenout, že i v naší republice je pro některé soudruhy problém vyvěsit alespoň jako náznak solidarity vlajku země která je znásilňovaná komunisty!

  Trocha historie:
  V roce 1950 násilně obsadila území Tibetu armáda Čínské lidové republiky. V roce 1951 byla podepsána dohoda, která Tibetu přiznávala vnitřní autonomii, ale nebyla nikdy dodržena. Omezení základního práva Tibeťanů na svobodu vyjadřování a pohybu, ničení klášterů a národních památek, přeměna Tibetu na vojenskou základnu, strach o život Jeho Svatosti dalajlamy a zejména násilně vedená protitibetská komunistická politika Číňanů vedla Tibeťany k lidovému povstání, které vypuklo ve Lhase 10. března 1959. 80000 Tibeťanů bylo zabito, mnoho dalších uvězněno nebo přemístěno do pracovních táborů. Počet tibetských uprchlíků se dnes odhaduje na 150–180000.  Nudíte se? Zkuste si práci Řídící létání

  25. února 2010

  Né teda že bych se nudil, spíše naopak, ale člověk občas potřebuje oddechnout, vyčistit hlavu... a tak jsem zapátral po Flash hrách a objevil jsem jednu moc zábavnou a chytlavou. Jako řídícím létání máte úkol navést na přistání co nejvíce letadel. Nechápu sice proč přistávají po větru, ale to je jen detail :o) Po pár minutách hry jsem taky pochopil proč ostatní tak štvou stroje s vrtulí co dělají randál a letí pomalu a všude se motaj... :)

  Gamesu naleznete ZDE ->  Festival leteckých filmů již příští vikend!

  21. února 2010

  Dovoluji si vám připomenout, že Spolek Přátel Vzduchoplavby pořádá již příští víkend II. ročník festivalu amatérských leteckých filmů! Bohatý program začíná už v pátek ve 20.00 besedou o závodu X-Alps - vyprávět bude Jan Škrabálek.

  Podrobnosti jako vždy v Mechovém kalendáři ->  Závody sněholetů - Jezernice 2010 - video

  20. února 2010

  Vydařené video ze závodů sněholetů, za TIP děkuji Pařezovi!

  Prosím autora videa a hlavně vtipných komentářů ať se mě ozve, rád bych ho odměnil několika dobře mířenými kořalkami :)


  Závody sněholetů

  Závody sněholetů - Jezernice 2010

  14. února 2010

  O víkendu se u Vrány v Jezernici uskutečnil již 7. ročník závodů sněholetů. Sněhu bylo dost, počasí výtečné a nasazení závodníků neuvěřitelné.

  Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii->

  Na akci se objevila i Vanda Rajnochová a její parta a dokonce příspěvek i odvisílaly, můžete na to kouknout v archívu TV NOVA ->  SMUTNÁ ZPRÁVA

  5. února 2010

  Celá naše lítající veřejnost a spoustu dalších nejmenovaných lidí přišla navždy o našeho kamaráda.

  Michal Křivánek podlehl své těžké nemoci dne 3. 2. 2010 v Plzni.

  Michal létal v reprezentačním paramotorovém týmu ČR. Stával na nejvyšších stupních vítězů, obdržel ocenění za práci a výkonnost v reprezentaci. Pracoval aktivně ve Svazu motorového paraglidingu, podporoval rozvoj tohoto sportu, byl vyhlášen sportovcem roku.

  Míša bojoval do poslední chvíle s ohromnou silou vědomí a víry v návrat zpět mezi nás a k paramotorovému létání. Jeho vnitřní sílu a jiskru v očích si budeme navždy pamatovat. Zůstává v nás vzpomínka na veselého a upřímného kamaráda, jakých není nikdy dost…

  Rozloučení se bude konat dne 12. 2. 2010 ve 13.15 hod. ve smuteční síni hřbitova v Kutné Hoře.

  Michale nikdy nezapomeneme… Petr Matoušek, Josef Hubert a ostastní kamarádi…  MacJet - nový padák pro paramotor

  31. ledna 2010

  Můj oblíbený dodavatel padáků uvedl na trh horkou novinku! MacJet je motorový kluzák s reflexním profilem, cílovou skupinou jsou pokročilí piloti motorových padáků. Velkým rozsah rychlostí a jako tradičně u MACu jednoduchý start a přistání. První seznamovačka už proběhla před vánoci na Falconu, odkud jsou také fotky, které k má radosti výrobce použil. Doufám že budu mít brzo příležitost nafotit lepší, neb to světlo v Protějově nic moc... :)

  Podrobnější informace naleznete na stránkách MAC PARA TECHNOLOGY s.r.o.  Dvě nové akce v Mechovém kalendáři

  29. ledna 2010

  Tou první jsou závody sněholetů v Jezernici, které proběhnou už příští víkend, a Zdenál Andrlík už dodal termín na již tradiční Balení na Baldovci

  Podrobnosti jako vždy v Mechovém kalendáři ->  Bezpečnostní školení
  25. ledna 2010

  Tato „kampaň“ byla připravena pro piloty sportovního a rekreačního letectví v roce 2010. Na její potřebě se shodly všechny hlavní subjekty civilního letectví (Ministerstvo dopravy – odbor civilního letectví, Úřad pro civilní letectví, Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, Aeroklub ČR a Letecká amatérská asociace ČR) v závěru roku 2009. Technickým zajištěním této kampaně byla pověřena LAA ČR. Pro tuto kampaň byla vytvořena elektronická verze školícího materiálu, kterou naleznete na www.skolenipilotu.cz a její obdobu dostanou k dispozici inspektoři, letiště, školy, instituce a spol. na CD nosiči. Tištěnou verzi materiálu zasílá LAA svým členům prostřednictvím bulletinu Pilot, a pro ostatní piloty bude distribuována prostřednictvím vlastních organizací. Neméně významným prvkem této kampaně jsou také osvětové plakáty, které jsou určeny pro letiště, plochy SLZ, školy, instituce atp. a jejich distribuce bude vedena právě k nim. Chci věřit, že vynaložené úsilí nebylo marné a že všechny výše uvedené materiály přispějí ke zvýšení bezpečnosti letového provozu v roce 2010 a možná i v letech dalších.

  S přáním jen zdařilých přistání
  Jiří Koubík
  ředitel správy LAA ČR  Phang Nga bay

  25. ledna 2010

  Po bezpečnostním školení trochu odlechčení:
  Začátkem listopadu jsem vás prosil o pomoc při hlasování v soutěži The Ultimate Thailand Explorers. Emilia Plak a Mathieu Rouanet i díky vašim hlasům uspěli a zatímco u nás bojujeme z ukrutnou zimou, oni se prohánějí vzduchem nad překrásnou Thajskou přírodou národního parku Phang Nga (točil se tu například James Bond). Odměnou vám budiž tohle video.

  Upozornění: U inspektorů a osob podobně odpovědných může klip způsobovat chvilkové zástavy srdce :)  Archiv 2009