Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

PF 2013


Fotogalerie Předvánoční nadělení na Falconu

Předvánoční nadělení na Falconu

27. prosince 2012

Již 8. ročník tradiční akce plné vánoční pohody, vůně purpury a koled u krbu... :o)

Účast byla hojná, létalo se, hodovalo, i ten Moravský kameň se nakonec Romanovi povedlo vyhlásit :)

Omlouvám se že to tentokrát trvalo ještě déle než obvykle, ale předvánoční frmol letos fakt stál za to a navíc mě napadla zákeřná rýmečka a kašílek a tak jsem pár dnů musel dokonce ležet...

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


Kalendář MOTOROVÝ PARAGLIDING HOBBY 2013

Mechový nástěnný kalendář 2013

10. prosince 2012

Mechový letecký kalendář pro rok 2013 nakonec bude! Dokonce to vypadá na dvě verze - HOBBY a RACE. Cena je oproti loňsku nižší, pokud se sejde dostatečný počet objednávek bude tištěn klasickým ofsetem! Náhled kalendáře ještě není, dělám na tom, ale bude to ve stejném osvědčeném stylu jako loni...

Pro pořadatele akcí, kteří už znají datum pro rok 2013, nabízím možnost umístit jejich akci do kalendáře! (zeptejte se SPV - funguje to bezvadně :)

Kalendář MOTOROVÝ PARAGLIDING RACE 2013 Možná je i individuální úprava kalendáře (firemní logo, vlastní fotky) - stačí se domluvit.

Cena:
250 Kč - základní cena
10% sleva při platbě předem
10% sleva pro piloty registrované v Mechové vizitkáři - platí i pro piloty kteří zároveň s objednávkou zašlou údaje do vizitkáře
Slevy lze kombinovat!

Distribuce kalendářů bude probíhat primárně na akci Předvánoční nadělení na Falconu, dále je možný osobní odběr v Rosicích, nebo i jinde po domluvě, poštou budu kalendáře zasílat jen na základě platby předem na můj účet.

Závazné objednávky prosím zasílejte na můj email - každou objednávku potvrdím, takže pokud vám do dvou dnů nepřijde odpověď je něco špatně a ozvěte se.

Kalendář AIRCRAFT 2013 Kalendář VÍRNÍK 2013


Fotogalerie Závěrečné kolo Pylon Games Tour v Přibyslavi

Závěrečné kolo Pylon Games Tour v Přibyslavi

29. listopadu 2012

O víkendu se na letišti v Přibyslavi (LKPI) uskutečnilo poslední letošní kolo závodů kolem pylonů. Počasí nic moc, ale jak se říká, závodit se dá... Vírník bohužel musel zůstat v hangáru, a tak se jelo autem, ale zase se vešlo i Zuzle :)
Po setmění se závodní akce překotila v bujerou oslavu narozenin Máry Schulze a Jirky Chorche Šrámka, takže bylo fakt dost veselo - no jako vždy v Přibyslavi :)

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


Fotogalerie Vírníkem z německa do Rosic

Vírník Calidus OK RWC 09
přelet z fabriky do ČR

28. listopadu 2012

Ve čtvrtek 15. listopadu jsme vyrazili do německé fabriky AutoGyro GmbH pro dalšího Caliduse, který bude létat v ČR. Necelých 700 km do německého Hildesheimu jsme absolvovali autem, zpáteční cesta už byla kombinovaná. Napřed jsem řídil auto, pak jsem se vezl ve vírníku jako pasažér a fotil jsem si překrásnou scenérii s inverzí, a poslední etapu jsem si zapilotoval. Během cesty jsme si užili od slunečného počasí, až po sněhovou vánici, takže to bylo fakt dobrodrůžo :) Svůj let jsem zakončil prvopřistáním vírníku v katastru mé rodné hroudy, 17. listopad 2012 tak pro mne dostal další významný rozměr :) Tohle by za bolševika rozhodně nešlo!!!

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


Závěrečné kolo Pylon Games Tour v Přibyslavi
[aktuální info]

22. listopadu 2012

Ahoj piloti! Takže akce na letišti v Přibyslavi tento víkend opravdu proběhne, účastníci se mohou sjíždět od pátečního odpoledne a možnost přespání bude na letištní učebně ve spacácích. O občerstvení bude také postaráno. Závodit by se mělo začív v sobotu ráno od cca. 8 hodin. Startovné, parkovné a spaní na učebně je zdarma. V sobotu večer se bude konat menší večírek.

Milan

pozn. red: slovo "menší večírek" mě ve spojení s Přibyslaví trochu děsí :)))

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Závěrečné kolo Pylon Games Tour v Přibyslavi
[nový termín]

8. listopadu 2012

Ahoj piloti! Počasí, které jsme si objednali bylo malinko rychlejší, takže na víkend zbyde jen to hnusné. Nezbývá nám nic jiného než akci odložit o dva týdny na víkend 24.-25. listopadu. Tento termín je konečný, takže se na letišti sejdem i když se třeba závodit nebude. Další informace budou opět na Mechovkách.

Milan

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Závěrečné kolo Pylon Games Tour v Přibyslavi
[již tento víkend]

7. listopadu 2012

Počasí na pátek a sobotu vypadá nadějně, proto se závody s největší pravděpodobností uskuteční.
Od pátečního večera bude otevřen letištní bar, kde bude připraveno občerstvení a přespat v teple budete moci na letištní učebně ve vlastních spacácích. Krosny budou mít svoje místo v hangáru. Startovné bude symbolické, upřesněno podle počtu závodníků.

Ve čtvrtek večer ještě upřesníme podrobnosti ohledně začátku závodů, takže sledujte Mechovky.

Letu Zdar
Milan

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Fotogalerie autokrosové závody AMK Iváň

Autokros AMK Iváň
[fotoreportáž z trochu jiného soudku]

1. listopadu 2012

Počasí na létání poslední dobou bohužel moc není :( A tak jsem si byl zafotit na autokrosové trati, a protože se některé fotky celkem povedly, dám je i sem, ať se můžete kouknout.
Byla to docela sranda, zvláště demoliční závod na závěr mě pobavil. Bohužel to už byla skoro tma, a tak se nedalo fotit...

Fotky najdete ve ve fotogalerii ->


První sněhová nadílka na jižní moravě 2012

Mechové NEWS

28. října 2012

A je to tady, první letošní nadílka bílého svinstva je tu, proč to nemůže padat jen na horách? Loňský údaj mě zde nepochopitelně schází (že by to bylo tím zmatkem, neb jsem se touto dobou stěhoval?). V roce 2010 to bylo 27. listopadu, 2009 3. listopadu, 2008 to bylo 22. listopadu...

Specialní info pro Čebín Air Force: místo nepatřičné kritiky přikládám kritiku konstruktivní: k vám jěště nedorazila změna času? :)LAA sobě aneb sportovní slet LAA ČR pro všechny odbornosti

LAA sobě aneb sportovní slet LAA ČR pro všechny odbornosti
[kompletní fotoreportáž]

16. října 2012

Slet se vydařil podle mého nad očekávání! Na letiště do Jihlavy přiletělo v sobotu 6. října více než 200 SLZ, zaregistrovalo se 310 účastníků, přednášky měli slušnou úroveň i návštěvnost.

Sobotní let na slet byl úžasný, nedělní zpáteční cesta byla spíše testem co vírník zvládne, ale i to beru jako pozitivum.

Fotek moc nemám, neb jsem na slet také letěl, vírníkem ze Zlína, a pozemní doprovod, kterému jsme svěřil foťák, se pro technické potíže dostavil až po poledni... Ale něco málo je ve fotogalerii.

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


LAA sobě aneb sportovní slet LAA ČR pro všechny odbornosti
[již tento víkend]

5. října 2012

Do současnosti projevilo zájem více než 130 účastníků! Po příletu nebo příjezdu se prosím zaregistrujte na místě ve stánku LAA ČR, kde dostanete letáček s potřebnými informacemi.
Oficiální zahájení je v 10.30 hod. před hangárem AK kde se dozvíte poslední informace o programu sletu.

Pokud všechno klapne tak také doletím :)

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Fotoreportáž Nirvana na Straníku - 2012

Nirvana na Straníku

4. října 2012

Na prodloužený víkend nás Pavel Bříza Březina pozval na již legendární akci Nirvana na Straníku.
Počasí bylo úžasné, přesně jak se na babí léto sluší, sešla se bezva parta, lítalo se, chodilo po horách, plovalo po řece, večer dobré jídlo a kytary…

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


Dokonale ulítlá formace letounu s parašutistou

3. října 2012

Od kamaráda jsem dostali TIP na jedno hodně podařené video. Akro pilot Martin Šonka za kniplem Extry a parašutist Petrem Měšťákem, v pozadí dokonce na jednom záběru letí MPG :)


Podzimní slet na Pálavě - 2012

Podzimní slet na Pálavě - 2012
[kompletní fotoreportáž]

27. září 2012

Počasí nakonec celkem vyšlo, létalo se v pátek večer a v sobotu i v neděli ráno. V sobotu jsme celý den jezdili autokros, stříleli ze vzduchovky a praku a hlavně jsme užívali podzimního sluníčka a dárů matky přírody (burčák, řízky, cukrovinky... atd...)

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


XXIII. Horácký letecký den letiště LKJI Jihlava - Henčov

XXIII. Horácký letecký den
letiště LKJI Jihlava - Henčov

21. září 2012

V sobotu 15. září jsme se vypravili na letecký den do Jihlavy. Počasí nic moc, když už vykouklo sluníčko, tak bylo proti objektivu, ale co se dalo dělat, když na letišti byly pouťové atrakce a tak Zuzle odmítlo pochodovat na druhý konec dráhy… Jinak to bylo dobré, největším zážitkem byla asi Martin Šonka, který předváděl se svojí Extrou neuvěřitelné akrobatické kousky, ale i ostatní učinkující stáli za podívanou!

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


Novinky v leteckém kalendáři

17. září 2012

V mechovém kalendáři máme další dvě akce:
LAA sobě - slet všech 8 odborností, na lezišti v Jihlavě
Seminář - úvod do soutěží motorového paraglidingu

A nezapomeňet že již tento víkend se konná akce Podzimní slet na Pálavě - 2012

Podrobné informace jako vždy v Mechovém kalendáři ->


Slet na letišti Prostějov Stichovice LKSB

Hanácky kolečko IV.

15. září 2012

Začátkem září se již tradičně na letišti ve Stichovicích schází a slétají vyznavači motorového paraglidingu. A kde se vzal název Hanácké kolečko? Okolní obce Laškov, Ptení, Plumlov, Náměšť na Hané, Čechy pod Košířem a Prostějov tvoří na mapě krásné kolečko, které když si obletíte tak máte na co koukat :)

Počasí bylo po celý víkend perfektní, to že v sobotu přes den foukalo, beru jako plus, měli jsme alespoň možnost si udělat výlet pěšky. Letiště bylo upravené, občerstvení fungovalo na výbornou, a večer se nás sešlo u kytary i přes početnou účast "asociálních budkařů" tak akorát.
Prostě bezva víkend! Velký dík si zaslouží Paramotor klub Prostějov a všichni kdo se na přípravě sletu podíleli!!!!

V neděli ráno přiletěl Bříza s jeho překrásným novým oranžovým vírníkem a tak jsem se byl proletět, hezké to bylo - DÍK!

Fotky s popisky najdete ve ve fotogalerii ->


IFR let s Cirrus SR22

IFR LKTB -> LJLJ a zpět
[kompletní fotoreportáž]

14. září 2012

Původně jsme chtěli jít na pivo, ale nakonec Martin navrhl že pokecáme v letadle a u kafe v Ljublani...

Tam jsme letěli hezky za sluníčka, zpět to bylo pro změnu po tmě. Ve Slovinsku bylo příjemě teploučko a i když to byl k moři ještě kousek, ve vzduchu ho cítit bylo. Letos už se asi blíž k moři nedostanu :(

Fotky s popisky najdete v ve fotogalerii ->


Vejda wékend 2012

Vejda wékend 2012

13. září 2012

Jako již tradičně patřil poslední prázdninový víkend našim dětem. S expediční Pragou V3S jsme vyrazili do lesů a hájů v okolí letiště Milovice. Počasí nám letos moc nepřálo, ale děti to snad ani nepostřehli a v neděli se jim vůbec nechtělo domů.

Fotky s popisky najdete v ve fotogalerii ->


Slet Hanácky kolečko IV.
[již tento víkend]

4. září 2012

Již čtvrtý ročník tradičního celostátního sletu příznivců a přátel motorového paraglidingu, pořádá Paramotor klub Prostějov, na svém letišti v Prostějově - Stichovicích.

Plocha je vzorně připravena, celodenní strava a občerstvení zajištěno. Parkování pro účastníky je na vyhrazené ploše přímo na letišti, ubytování ve vlastních stanech, či karavanech, v omezeném počtu možno využít i klubovnu na letišti.

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Foto: Pavel Stoupa Štěpán

Mistrovství světa v motorovém paraglidingu 2012
Marugan Španělsko
[je dobojováno]

3. září 2012

Ve Španělsku je dobojováno, a i přes hromadu protestů jsme nedopadli vůbec špatně! Naši reprezentanti získali celkem 6 medailí!!!

V PF1 jsme bohužel bez medailí, ale 10. místo Jakuba Šedivého si gratulaci zaslouží! Mistrem světa v PL1 se stal Petr Matoušek, stříbro získala při své první účasti na mistrovství světa Karin Stachová. Vladimír Proček a Michal Bednařík v PF2 obsadili třetí místo. V PL2 získali bronz Luboš Závorka a Michal Spurný.

A ještě lépe jsme si vedli jako team! V PL1 a v PL2 zlato!!!
Změny v penalizaci bohužel zamíchali hodně nabitou kategorií PF1, kde nám medaile utekla o 27 bodů (18049 bodů).

Kompletní výsledky na leznete zde->


Ramstein Rover 2012
[mezinárodní cvičení NATO]

3. září 2012

Létání bude ve dnech 3.-7. září, 10.-14. září a 17.-21. září 2012 v době od 8.00-23.00 hodin. Jedná se o společné letecké cvičení příslušníků Armády České republiky s armádami členských států NATO.

Info naleznete zde ->

Věnujte prosím v tomto období zvýšenou pozornost studiu aktivovaných prostorů ->


Slet na letišti Dva ohně Obectov

Slet na letišti Dva ohně Obectov

28. srpna 2012

O víkendu úspěšně proběhl slet na polním letišti Dva Ohně v obci Obectov.

Letiště bylo vzorně připravené, počasí taky nakonec nebylo tak hrozné, jak meteorologové vyhrožovali a tak se létalo od pátku do neděle. Ztrávili jsme tu velice příjemný víkend!

Poděkování patří skvělým hostitelům, Zuzaně a Jirkovi Komárkovým, a všem ostatním, kdo jim z přípravou sletu pomáhali!

Fotky s popisky najdete v ve fotogalerii ->


Foto: Pavel Stoupa Štěpán

Mistrovství světa v motorovém paraglidingu 2012 - Marugan Španělsko

27. srpna 2012

Aktuální dění a úspěchy našich reprezentantů v motorovém paraglidingu můžete sledovat na stránkách Jardy Kubišty ->


Jak se létá s vírníkem IV.
[stal jsem se držitelem licence UW]

24. srpna 2012

Úspěšně jsem absolvoval na letišti ve Vyškově závěrečné zkoušky na licenci "pilot ultralehkých vírníků"!

Z naší početné sedmičlenné družiny úspěšně složili zkoušky všichni, což je doufám dobrou vizitkou pro naše instruktory!

Doufám že budu mít brzo příležitost psát o dalších zážitcích při létání na vírnících.

Více najdete v reportáži ->


Jak se létá s vírníkem III.
[nová zkušenost - MTO SPORT]

23. srpna 2012

V úterý jsem opět vyrazili létat s vírníkem! Tentokrát jsem se svezl i na vyletněném stroji MTO Sport a musel jsem přehodnotit své prohlášení že Sluka je dokonalý stroj. Otevřený vírník je ještě lepší!
Tentokrát jsem měl sebou Zuzle a tak nafotila pár fotek.

Více najdete v reportáži ->


Slet na letišti Dva ohně Obectov
[již tento víkend]

20. srpna 2012

V tomto termínu by měly být v luftu taky balóny u nedalekého hradu Bouzova!
Tak doufejme, že letos vyjde počasí.

Vše najdete v Mechovém kalendáři


Jak se létá s vírníkem II.
[první sólový let]

16. srpna 2012

V úterý jsem si konečně zase zalétal s vírníkem! Opět na báječném stroji Calidus a opět na překrásném letišti AIRCON Miroslav.
Tentokrát jsem bohužel nějak nestíhal fotit a tak na konci článku najdete jen krátké video, které natočil Laďa Hort, který je autorem i tří fotek. Za další dvě děkuji Břízovi!

Více najdete v reportáži ->


7. ročník Preletu kanálu La Manche na Slovensku

7. ročník Preletu kanálu La Manche na Slovensku

13. srpna 2012

7. ročník Preletu kanálu La Manche na Slovensku je najbezpečnejší prelet kanálu na svete... ale pre istotu mame aj záchranný čln!

Jedna z najťažších recesistyckých akcii sa dostala už k 7. pokračovaniu.

Vše najdete v Mechovém kalendáři


Jak se létá s vírníkem I.
[mám za sebou první 1.5 hod. výcviku]

10. srpna 2012

Ve čtvrtek jsem konečně zahájit praktickou část výcviku na vírníku Calidus.
Po první hodině a půl jsem maximálně nadšený! Zde na Mechovkách budu přinášet pravidelné info jak vícvik probíhá.

Fotky a na mě celkem dlouhý text najdete ve fotoreportáži ->


Slet Chroustů - Červený Potok 2012
[kompletní foto!]

2. srpna 2012

Jeden z největších sletů motorových padáků je úspěšně za námi. Počasí nejlepší za několik posledních ročníků, létalo se, soutěžilo, jen škoda že jsem dorazil až v sobotu kolem poledního... ale přesto mám nějaké ty fotky a konečně se mě je povedlo i zpracovat (tentokrát to trvalo, ale nedalo se jinak... a dovolenou to fakt nebylo :)

Fotky i s popisky naleznete ve fotogalerii ->


Otevřené mistrovství ČR
v motorovém paraglidingu

24. června 2012

V sobotu 23. červana skončilo na letišti v Přibyslavi letošní MČR v MPG. 35 závodníků ze tří zemí odlétalo krásných 15 disciplín v úžasném prostředí vysočiny za krásného počasí.

Fotky už jsou v reportáži kompletní, rozsáhlejší texty dodám až po té co vyjde článek v časopise PILOT.

Více najdete v v reportáži ->Otevřené mistrovství ČR v motorovém paraglidingu - plakát

Otevřené mistrovství ČR
v motorovém paraglidingu
[Doplňující info]

12. června 2012

Jíž tento víkend vypukne na letišti Přibyslav vrcholná soutěž v motorovém paraglidingu, a Mechovky budou již tradičně online informovat!

Doplňující info k MČR v Přibyslavi:
K dispozici je veškeré zázemí letiště, včetně půlky hangáru.
Během závodů již od pátku 15.6 bude otevřen letištní bar, kde bude možnost stravování (snídaně, teplé obědy a večeře za příznivé ceny, jídelní lístek zde->).
Ubytování ve vlastních stanech, karavanech a autech v areálu letiště. Sprchy, WC. Omezený počet přípojek 230V cca. 30ks.
Wifi v celém areálu letiště.
Benzinová pumpa 3km od letiště.
Počasí objednané.
Dostavte se hojném počtu! Vaši organizátoři z Přibyslavi.

Více najdete v Mechovém kalendáři


Evropský pohár v přesnosti přistání

Evropský pohár v přesnosti přistání
[doplněná pozvánka]

1. června 2012

Již příští víkend se na letišti Prostějov Stichovice uskuteční další ročník soutěže motorových paraglidistů v přesnosti přistání.
Program:
pátek:
15.00-18.00 prezentace
18.00-20.00 tréning
sobota:
06.00-10.00 soutěžní lety
17.00-20.00 soutěžní lety
neděle:
10.00 - slavnostní vyhlášení

Více najdete v Mechovém kalendáři


Otevřené mistrovství ČR v motorovém paraglidingu - plakát

Otevřené mistrovství ČR
v motorovém paraglidingu
[Jarda Kubišta informuje]

1. června 2012

K filozofii závodů:

 • hodlám závody pojmout zejména jako přípravu na Španělsko, proto mám disciplíny naplánované podle task katalogu, který uveřejnili Španělé k mistrovství - trochu se rozchází se standardním FAI vzorovým task katalogem, ale myslím, že je v zájmu všech, aby se létalo podle španělského.
 • kde to bude možné, budu upřednostňovat samostatnou přípravu na let - to znamená plánování v "karanténě"
 • narozdíl od španělských pravidel budu dávat standardně 100% penalty za přistání mimo deck. Španělé mají 20% pokud je to v rámci letiště - moje řešení nám jednak ušetří práci při posuzování, co ještě je a co už není letiště a hlavně je to zase příprava na MS, kam by měli jet Ti, kteří nebudou ztrácet ani těch 20%

  Španělská pravidla naleznete zde->
  Jarda Kubišta

  Více najdete v Mechovém kalendáři


  Chorcheho skotačení a 3. kolo motorové ligy PPG

  !!! akce odložena !!!
  31. května 2012

  Třetí kolo ligy motorového paraglidingu v Jaroměři je pro nepřízeň počasí odloženo, o náhradním termínu se jedná a hned jak bude jasno dozvíte se to tu!


  Liga motorového paraglidingu v plném proudu

  29. května 2012

  První dvě kola ligové soutěže jsou úspěšně za náma, bohužel jsem se ani na jedno osobně nedostal :(

  Výledky naleznete zde:
  1. kolo ligy Prostějov 2012
  2. kolo ligy Beskydy 2012 - výsledky

  Třetí kolo v Jaroměři je prozatím odloženo!

  Více najdete v Mechovém kalendáři


  1. kolo motorové ligy MPG - O pohár krále Ječmínka<br>4. ročník souže v motorovém paraglidingu

  Nové informace v leteckém kalendáři

  14. května 2012

  Standa Lukeš doplnil informace k 1. kolu ligy motorového paraglidingu, které proběhne již tento víkend na Stichovickém letišti.

  Dále si do svých kalendářů můžete poznačit termín 4. kola ligy motorového paraglidingu, které proběhně začátkem srpna na letišti Erpužice.

  Vše najdete v Mechovém kalendáři


  Fotogalerie s akce

  PÁLAVA CROSS Přibice 2012

  23. dubna 2012

  Po úspěšné podzimní akci se na autokrosové dráze Přibice uskutečnila další vydařená akce, na které se sešli vyznavači motorového paraglidingu společně s autokrosaři.
  Počasí vyšlo nádherně a tak se večer i ráno a pak zase večer létalo, a přes den se soutěžilo v pozemních disciplinách kterým kraloval autokros. Velmi vydařená akce, za kterou si velký dík zaslouží Jarek Sura, Pepa Růžička a celý tým nadšenců který se na celé akci podílel.

  Fotky i s popisky naleznete ve fotogalerii ->


  Oranžová sobota v Jihlavě
  vírníky a vše pro motorový paragliding od firmy Nirvana

  17. dubna 2012

  Firma NIRVANA SYSTEMS v sobotu 14. 4. 2012 pozvala všechny své piloty a příznivce na letiště v Jihlavě ke shlédnutí novinek pro sezónu 2012. K vidění byly nové paramotory INSTINCT NS230, NIRVANA KIT TOP80, tříkolky, padáky Nirvana Dudek, veškeré doplňky a hlavně vírníky Autogyro.

  Počasí příliš nepřálo a tak jsou fotky nic moc, ale s tím nic neudělám :(

  Fotky i s popisky naleznete ve fotogalerii ->


  PÁLAVA CROSS Přibice 2012

  PÁLAVA CROSS Přibice 2012
  [již tento víkend]

  17. dubna 2012

  Ti kdo byli na minulé akci již určitě tuší, že opět bude přichystané auto, ve kterém se bude, tak jako minule, jezdit na čas na autokrosové dráze. Přichystané budou i další soutěže, některé si zopakujeme z minulého kola, jiné budou připraveny nové.
  Samozřejmě za příznivého počasí budeme létat, trefovat se ponožkami do terče atd.

  Jídlo a pití bude zajištěno, ubytování jako vždy ve vlastních stanech, autech či karavanech.
  Areál je uzavřený a bude nám celý k dispozici.

  Podrobné info naleznete jako vždy v kalendáři ->


  1. kolo motorové ligy odloženo!!!

  12. dubna 2012

  S konečnou platností se první kolo ligy v Beskydech plánovaného v termínu 13.4.-15.4. RUŠÍ a přesouvá se!!!

  Počasí s námi bojuje, my jsme se ale rozhodli tento boj vyhrát, proto jsme do třetice všeho dobrého i zlého přeložili závod do termínu 25.5.-27.5.2012.
  Doufáme, že se nám konečně podaří zorganizovat plnohodnotný závod v Beskydech. Víme, že pátek (13.4.2012) bude letový a mnozí z vás si vyřídili na tento den volno, proto trénování kolem pylonů a "sranda" závod v disciplínách osmička, čtyřlístek, trojúhelník a Ypsilonka zůstává. Večer proběhne vyhlášení o nejrychlejšího slalomáře. Mania Pylon Training day začne v devět ráno a závodění dle příjezdů pilotů. Budete mít možnost poznat místní kraj a večer i místní bar. Těšíme se na vás u nás nejen na tréninku tento pátek, ale hlavně na první Beskydské motorové lize 25.5.-27.5.2012!
  Tomáš Lednik

  Vše najdete v Mechovém kalendáři


  1. kolo motorové ligy
  pozvánka + urgentní info

  11. dubna 2012

  Vzhledem k nejistému počasí je sraz závodníků už v pátek do 16.00 hod.
  V pátek ještě před západem slunce by se měla stihnout minimálně jedna technická disciplína. V pátek od rána bude možnost oficiálního tréninku mezi pilony.

  pozvánka na 1. kolo Ligy 2012 from JUSTCOOKY on Vimeo.

  Vše najdete v Mechovém kalendáři


  1. kolo motorové ligy - změna termínu!!!
  V. ročník Festivalu záchranné techniky - akce zrušena

  29. března 2012

  Vzhledem k zoufalé předpovědi počasí se organizátoři rozhodli letošní první ligový závod přesunout do náhradního termínu: 13.4.-15.4.2012!!!

  Bohužel nový termín ligy koliduje s tradiční záložákovou akcí na Baldovci, a protože Andrlík je jenom jeden, tak záložáky letos nebudou... :(

  Vše najdete v Mechovém kalendáři


  Nové informace v leteckém kalendáři

  15. března 2012

  Tomáš Lednik doplnil informace k prvnímu kolu ligy motorového paraglidingu, které je již na dohled a v kalendáři už máme i již tradiční přebalování záložáků na Baldovci:

  30. 3.-1. 4.   1. kolo motorove ligy v Beskydech
  13.-15. 4.   V. ročník Festivalu záchranné techniky - Baldovec
  14. 4.   Oranžová sobota v Jihlavě

  Vše najdete v Mechovém kalendáři


  Free  T I B E T

  10. března 2012

  Trocha historie:
  V roce 1950 násilně obsadila území Tibetu armáda Čínské lidové republiky. V roce 1951 byla podepsána dohoda, která Tibetu přiznávala vnitřní autonomii, ale nebyla nikdy dodržena. Omezení základního práva Tibeťanů na svobodu vyjadřování a pohybu, ničení klášterů a národních památek, přeměna Tibetu na vojenskou základnu, strach o život Jeho Svatosti dalajlamy a zejména násilně vedená protitibetská komunistická politika Číňanů vedla Tibeťany k lidovému povstání, které vypuklo ve Lhase 10. března 1959. 80000 Tibeťanů bylo zabito, mnoho dalších uvězněno nebo přemístěno do pracovních táborů. Počet tibetských uprchlíků se dnes odhaduje na 150–180000.


  Mít křídla - IV. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

  Mít křídla - IV. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

  26. ledna 2012

  Spolek Přátel Vzduchoplavby Letohrad ve spolupráci s Filmovou společností ORFILM pořádá již IV. Ročník festivalu amatérských leteckých filmů „MÍT KŘÍDLA“. Festival proběhne 18. února v kinosále v Dolní Dobrouči a zahrnuje všechna odvětví létání a parašutismu. Bohatý bude i doprovodný program, v 10.30 hod. pobesedujeme S Mirou Orosem, hlavním aktérem rekordu XCzech (9000 Km za 90 dní na motorovém padáku). Ve 13.00 hod. začne beseda s Janem Škrabálkem o závodu Red Bull X-Alps, večer se pak můžeme těšit na večerní program s hudbou.

  Je mi velkou ctí, že jsem byl osobně poctěn pozvánkou do poroty a už se moc těším!

  Podrobné info naleznete jako vždy v kalendáři ->


  TIP: Jak jednoduše složit padák?

  19. ledna 2012

  Kamarád, pilot Petr Šegát, mě poslal odkaz na velice zajímavé video:  Kalendář leteckých akcí na rok 2012 se hezky rychle plní!

  12. ledna 2012

  4. 2.   Aerodynamika, konstrukce a pilotáž moderních padákových kluzáků
  18. 2.   Mít křídla - IV. ročník festivalu amatérských leteckých filmů
  17. 3.   Vzduchoplavecký maškarní rej SPV
  30. 3. - 1. 4.   1. kolo motorove ligy v Beskydech
  20.-22. 4.   PÁLAVA CROSS Přibice 2012
  18.-20. 5.   2. kolo motorové ligy MPG - O pohár krále Ječmínka
  1.-3. 6.   Chorcheho skotačení a 3. kolo motorové ligy PPG
  8.-10. 6.   Evropský pohár na přesnost přistání
  13.-15. 7.   Slet Chroustů Červený Potok
  7.-9. 9.   Hanácky kolečko

  A další letecké akce budou zajisté rychle přibývat...

  Vše najdete v Mechovém kalendáři  Archiv 2011