Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

PF 2014


První sněhová nadílka na jižní moravě 2013

Letošní první sněhová nadílka
[trochu opožděné info]

13. prosince 2013

A je to tady, první letošní nadílka bílého svinstva je tu... Minulý rok jsem podobné info přinesl už 28. října. V roce 2010 to bylo 27. listopadu, 2009 3. listopadu, 2008 to bylo 22. listopadu...

Sníh tedy do druhé dne roztál, ale nic naplat, zima je tady...Mechový nástěnný kalendář 2014

6. prosince 2013

Kalendáře jsou připraveny do tisku! Letos jsou opět dvě varianty: Hobby a Race. Vírníková edice je připravovaná ve spolupráci s firmou NIRVANA Autogyro.

Čekám na poslední objednávky!.


Slet motorových padáků a závěrečná PPG Tour 2013 - Přibyslav 2013
[fotoreportáž]

23. listopadu 2013

Několikrát přeložený termín se nakonec vyplatil. O víkendu 16.-17. 11. panovalo na letišti v Přibyslavi jarní počasí, celý víkend bylo slunečno, teploty přes 10 stupňů a slabý vítr, který většinou nefoukal ani přes hangár.
Sobotního závodu se zůčastnilo celkem 11 závodníků z České republiky + jeden reprezentant Slovenska. Odlétalo se 6 závodních kol, výsledky naleznete na www.ppgtour.cz.
Dalších pár pilotů si jen tak poletovalo kolem, vzduchem dorazili piloti z Havlíčkova Brodu.
Díky sponzorům se na rožni opékal čuník (díky odkladům nabral pár kilo a vážil víc než já). Večer na spláchnutí narazily přibyslaváci dva sudy piva, vše samozřejmě grátis! To je servis!

Můj zánovní Canon má bohužel nějaký problém, většina fotek se nepovedla - zvláště těch u kterých jsem se snažil, aby měli trochu pohybu a nápadu... (neostří kdy bych chtěl, bude muset do servisu)... Tímto se omlouvám že není víc dobrých fotek.

Fotoreportáž naleznete zde ->


Slet motorových padáků a závěrečná PPG Tour 2013
[pozvánka]

14. listopadu 2013

!!!JIŽ TENTO VÍKEND!!!

Ve dnech 15. a 17. listopadu se na letišti Přibyslav uskuteční setkání motorových paraglidistů na jedné z posledních akcí v roce 2013. Součástí srazu bude závěrečné kolo PPG Tour 2013 a jako speciální host bude pan Prasátko i se svým teplým příbytkem.

Pokud počasí dovolí, tak na neděli je v plánu jedna bonusová netradiční slalománie a následuje vyhlášení celé PPG Tour 2013.
PS: doražte všichni, bude to veliký!!!

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Mechový nástěnný kalendář 2014
BÝT či NEBÝT?]

11. listopadu 2013

Bohužel už je jasné, že se letos nebude konat, dříve tradiční Předvánoční nadělení na FALCONu... Na této akci probíhala drtivá většina distribuce Mechových kalendářů.
Je tak otázkou, jestli mám věnovat čas a úsilí přípravám a výrobě těch nových. Chápu že poštovné a balné celý kalendář značně prodraží (skoro o 100 Kč) a tak je otázkou jestli vůbec bude zájem.

Co Vy na to? Díky za reakce a připomínky na mém mailu.

I letos platí že je možná výroba individuálních kalendářů na zakázku dle Vašich představ, třeba pro firemní klientelu, příbuzné, atd...

Do konce měsíce bych to rád rozseknul, ať pak zase nestresujeme při výrobě...


Konečně zase trochu vírnění...

28. října 2013

Po delší době jsem se zase dostal do vzduchu! Na letišti v Prostějově byl čilý, kupoodivu jen vírníkový, letový provoz. Chudákům paragánům se polámal Turbík a Aeroklubáci měli asi na práci něco jiného...
V neděli jsme obasadili vojáky čerstvě opuštěnou základnu Přerov. Nádherné letiště, 2500x60 metrů betonu a nikde ani noha... Napřed létali žáci a tak jsem stihl jen dva orkuhy a museli jsme uhánět zpět do Prostějova... stmívá se teď zatraceně brzo...
Dnes, tedy v pondělí, se konečně trochu rozfoukalo a tak jsem mohl s Břízou pocvičit starty a přistání s bočním větrem. Foukalo hezky 90 na dráhu a tak jsme mohli střídat starty a přistání na dráhu 12 a 30. Za 36 minut jsem zvládl 14 "okruhů", 2.5 minuty na okruh, to jde :o)

Hezké to bylo a dušička má zase chvíli z čeho čerpat...


Hanácky kolečko - slet PPG
[změna termínu]

10. října 2013

Z důvodu nepřízně počasí, se slet motorového paraglidingu přesouvá o týden, tedy na 18.-20. 10. 2013

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


3. kolo ligy motorového paraglidingu - letiště Jaroměř
vyhlášení výsledků ligy 2013
[změna termínu]

3. října 2013

Z důvodu nepřízně počasí, se Liga motorového paraglidingu přesouvá na náhradní termín tedy na 25.-27. 10. 2013

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Vejda wékend
[fotoreportáž]

20. září 2013

Již tradičně jsme na konci prázdnin vyrazily s kamarády a dětmi provětrat naši expedeční Vejdu. Letos jsem se potloukali v lesích severovýchodně od Mimoňě.

Fotoreportáž tentokrát spíše pro rodinné příslušníky naleznete zde ->


LAA sobě aneb sportovní slet LAA ČR pro všechny odbornosti
[pozvánka]

16. září 2013

2. ročník sletu LAA sobě se uskuteční 21. září 2013 opět v Jihlavě, tentokrát poprvé společně i se sletem Nebeských andělů.

Informace se stále aktualizují a tak doporučuji sledovat přímo na stránkách LAA ČR

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Hanácky kolečko - 5. ročník – slet PPG

Hanácky kolečko - 5. ročník – slet PPG
!!!přeloženo!!!

11. září 2013

Ahoj přátelé.
O tomto víkendu ve dnech 13.-15. září 2013 se měl uskutečnit celostátní slet MPG, "Hanácky kolečko".
Pořadatel, Paramotor klub Prostějov je nucen pro soubor nepříznivých okolnosti (zákaz pátečního létání z důvodu vojenského cvičení Ramstein, špatná prognóza víkendového počasí, současná účast řady pilotů na soutěži ve Francii... a jiná protivenství), výše uvedený termín sletu zrušit a celou akci časově přesunout na nejbližší volný termín, t.j.na 11.-13.října 2013.
Doufám, že toto opatření také pochopíte a mnohým z vás to snad přijde i vhod.
Těšíme se na Vás na všechny.

Za Paramotor klub Prostějov Standa Lukeš

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


První výstava v historii motorového paraglidingu v ČR
[fotoreportáž]

5. září 2013

31. srpna se uskutečnila na letišti v Jihlavě první výstava specializovaná na motorový paragliding u nás. Zájem byl celkem slušný, program byl obohacen i o zajímave diskuze a přednášky a hlavně vyšlo počasí.

Fotoreportáž s popisky naleznete zde ->


3. kolo ligy motorového paraglidingu - letiště Jaroměř
[změna termínu]

4. září 2013

!!!POZOR ZMĚNA TERMÍNU!!!

U posledního kola motorové ligy, které je navíc spojeno s vyhlášením výsledků celé motorové ligy došlo ke změně termínu!
Upravte si to prosím ve svých kalendářích. Pro mě to bohužel znamená že tam na 99% nejedu, a to mě dalo takovou práci to zorganizovat na původní termín abych mohl... :o(

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


První výstava v historii motorového paraglidingu v ČR již tuto sobotu!
[pozvánka]

26. srpna 2013

PŘIJEĎTE SI VYZKOUŠET NOVINKY OD ČESKÝCH VÝROBCŮ

Bohatý doprovodný program: ukázka létání mezi pylony | besedy | X-Alp – Jan Škrabálek | tandemové lety pro zájemce | školení o bezpečnosti.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Slet Chroustů Červený Potok 2013
[fotoreportáž]

14. srpna 2013

Kletba byla prolomena!!! Na Potoku se létalo a to celý víkend!

Největší tuzemské setkání vyznavačů létání, především motorového paraglidingu, proběhlo o víkendu 9.-11. srpna 2013. V pátek se sice přes letiště přehnala "menší" bouřka", ale sobotní ráno už bylo jako vymalované. "Náčelníkova pakárna" letos proběhla na téma "Pravěk" a kostýmy i soutěže byly opravdu velice nápadité.

Letový provoz zahájil sesko tří parašutistů, kteří se s Brigadýra též vrhli jen v bederních rouškách s kýjem v ruce. A pak už se létalo a létalo až do setmění. Po té následovala úžasná ohňová show a tradiční bujará zábava až do rána... A kdo šel brzo spát zalétal si ještě v neděli dopoledne.

Akce su zúčastnilo přibližně 300 lidí, slušná účast!

Velký dík si zaslouží celé SPV a všichni kdo jim s organizací a zajištěním sletu pomáhali!!!

Fotoreportáž s popisky naleznete zde ->


Medzinárodné stretnutie nejen motorových paraglidistov
Zemplínska Šírava 2013
[fotoreportáž]

6. srpna 2013

AUTOGYRO čundr na "dálný šialený východ" dopadl na výbornou! Letěli jsme ve formaci tří vírníků: 2x Calidus (Pavel Březina s malým Míšou + Tonda Kulíšek) a 1x MTO Sport (já s Kamčou). Nalétal jsem přibližně 800 km, celkový letový čas 10.5 hodiny, 11 víceméně povedených startů a přistání...

Cestou tam a zpět jsme si prohlédli pořádný kus překrásné slovenské krajiny, hlavně přelet Tater byl silným zážitkem. Atmosféra na sletu, kterému velel Jožko Pristaš, byla výborná, starali se o nás jako o vlastní. Díky všem! I na ostatních letištích, kde jsme přistáli, nás čekalo vždy milé přivítání (díky Arnoště za benzín a zmrzlinu a letci z Rožumberoku taktéž). Tak snad to nebyl letos poslední pořádný výLET...

Fotoreportáž (většinu fotek fotila Kamča!) s popisky naleznete zde ->

Fotky od kamarádů: Stevo Marcincak


Slet Chroustů 2013 již tento víkend!
[pozvánka]

5. srpna 2013

Letošní nosné téma je pravěk, takže očekáváme chloupaté bederní roušky, kostěné vrtule a šnůry ze šlach :-)

Hezkou videopozvánku naleznete zde ->

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Chytejte padáčky a leťte s námi vírníkem nebo na padáku

31. července 2013

Poletí-li nad dětským táborem vírník nebo motorový padák zbystřete. Možná z něj vyskočí čertík na padáčku s překvapením pro vás!
Piloti Nirvany budou po celý srpen během svých běžných letů oblétávat dětské tábory a nad každým vždy shodí dolů plyšáka parašutistu. Ten bude mít s sebou slosovatelnou poukázku na let na vírníku nebo na motorovém padáku. Pokud tento poukaz naleznete, vyplňte ho a zašlete na adresu Nirvany. Poukazy budou slosovány 31. srpna 2013 na paramotorové výstavě na letišti v Jihlavě a tři vylosovaní získají let motorovým padákem nebo vírníkem.

Pokud se chcete dostat do slosování i bez toho, abyste našli plyšáka s poukazem, namalujte motorový padák nebo vírník a zašlete váš obrázek do Nirvany. Nezapomeňte uvést kontakt (jméno, adresa, telefon, mail a věk). Nejhezčí obrázky budou odměněny!


2. kolo ligy motorového paraglidingu
Trénink létání kolem pylonů a technických disciplín
[pozvánka]

30. července 2013

O víkendu mají motorový paraglidisté na výběr hned ze dvou akcí. Na moravě se uskutěční 2. kolo ligy motorového paraglidingu a na západě čech proběhne Tréning létání kolem pylonů v jehož rámci proběhne Soutěžní kolo PPG Tour.

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Medzinárodné stretnutie motorových paraglidistov
Zemplínska Šírava 2013
[první info]

29. července 2013

AUTOGYRO čundr na "dálný šialený východ" dopadl na výbornou! Teď jsem na týden s dětma na statku ve Lhotě, takže na fotoreport budete muset chvíli počkat...Vzpomínka na European Helicopter Show - 2013

25. července 2013

Od 3 minuty je naše vystoupení s vírníky :o)


Medzinárodné stretnutie motorových paraglidistov
Zemplínska Šírava 2013
[pozvánka]

23. června 2013

Tretí ročník Medzinárodného stretnutia motorových paraglidistov, Zemplínska šírava, obec Kaluža 2013, Slovenská republika.

Již tradiční akce s bohatým obsahem! V pátek ráno vyrážíme ve formaci 3 vírníků!

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


PPG TOUR + tréning repre. na slalománii
[pozvánka]

15. července 2013

Startovné: 300 Kč
Speciální bonus: proplacení 10l paliva, po doložení účtetnky.
Ubytování ve vlastních karavanech a stanech, sociální zařízení OK, omezené stravování, oběd tentokráte bude v nějbližší hospodě:-).
El. přípojky k dispozici. Letiště čerstvě posekané a bude omezen provoz pro ostatní letecký provoz.

Podrobnosti najdete v Mechovém kalendáři ->


Skupinový přelet republiky na motorových padácích, aneb nebojte se dlouhých letů
[pozvánka]

11. července 2013

Cílem této jedinečné akce je intenzivní pomoc pilotům MPK s plánováním a vlastní realizací dlouhých letů.
Na žádost Letecké amatérské asociace České republiky uvolnilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy finanční prostředky na zajištění této zajímavé vzdělávací akce. Předsednictvo Svazu motorového paraglidingu pověřilo organizací celé akce Jirku Chorche Šrámka.

Podrobnosti najdete v Mechovém kalendáři ->


Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu | Jihlava
kompletní reportáž

26. června 2013

V termínu 16.-22. června 2013 se uskutečnilo na letišti Jihlava-Henčov otevřené MČR v motorovém paraglidingu.
Závodu se zúčastnilo 36 závodníků, z toho 13 závodníků z Polska. Odlétalo se 11 disciplín a nikomu se nic nestalo!
Absolutním vítězem v kategorii PF1 se stal Petr Matoušek, který přešel s tříkolek, v jednomístných tříkolkách PL1 vyhrál polák Marcin Krakowiak, v MČR byl nejlepším tříkolkářem Gabriel Tomam a v dvoumístných tříkolkách vyhrála celkově posádka Luboš Závorka a Josef Stacho.

GRATULUJEME!!!

Podrobné výsledky a fotoreportáž naleznete zde ->Nové poředsednictvo Svazu motorového paraglidingu

Svaz motorového paraglidingu má nové předsednictvo!

25. června 2013

V sobotu 22. června se sešla na letišti v Jihlavě Valná hromada svazu Motorového paraglidingu.
Účast byla podobná jako na minulé hromadě, atmosféra vcelku klidná. O práci v předsednictvu projevilo zájem celkem 11 kandidátů a hlasování dopadlo takto:
Zdeněk Řezníček
Petr Matoušek
Michael Nadažy
Daniel Trochta
Jiří Koudela - přeseda svazu

Tak ať se klukům daří!


PPG Tour - kvalifikace na Slalomanii

16. června 2013

Závody motorových padáků mezi pylony máme úspěšně za sebou. Na letišti v Jihlavě se za sobotu a neděli podařilo odlétat 8 soutěžních kol. V kategorii PF1 závodilo 19 pilotů a v kategorii PL1 létalo 11 pilotů.

Fotogalerii včetně výsledků naleznete zde ->Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu
Letiště Jihlava Henčov 2013
[pozvánka]

12. června 2013

Již od tohoto pátku bude Jihlavské letiště patřit především pilotům motorových padáků. Před vlastním mistrovství proběhne Kvalifikace na Slalomanii (závody kolem pylonů). Zahájení prvním briefingem 14. 6. od 20 hod.

MČR bude zahájeno prvním briefingem v neděli 16. 6. od 20 hod. a závěr je naplánován na sobotu 22. 6.

Na 22. 6. je stejné místo svolána i Valná hromada svazu motorového paraglidingu.

A Mechovky budou samozřejmě přitom, takže sledujte zpravodajství!

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Zápis z Předsednictva Svazu motorového paraglidingu LAA ČR

Zápis z Předsednictva Svazu motorového paraglidingu LAA ČR

31. května 2013

Na nových webových stránkách LAA ČR se zatím každý ne zcela orientuje a tak zápis zveřejňuji pro jistotu i na Mechovkách...

Jsou tam důležité věci ohledně MČR a Valné hromady svazu motorového paraglidingu.

Zápis nalezneze zde ->


Cirrusem přes Atlantic

Cirrusem přes Atlantic

31. května 2013 7:00 UTC

Kamarád, dobrodruh a hlavně pilot Martin Kučo Kučera se vadal se svým Cirrusem přes oceán s Evropy do USA. Přece to nepoveze potupně v krabici :)

Průběžně jak to možnosti dovolí mě posílá zprávy a poprosil mne abych to zveřejnil a já tak rád činním.

Aktuální info:
Martin hlásí: Jsme v CÍLI! HURAAAA!!!

Tak sme to prědci jen dokázali. Po 5 dnech sme přeletěli Atlantik a přistáli na Floridě.
Na letišti už nás čekají kamáradi a Zuzanka. Přichází vítaní a ani není čas abych udělal fotky.
Tak zítra ještě něco napíšu, zrekapiltuluji a hlavně si to všecho srovnání v hlavě. Byl to neskutečný zážitek. Děkuji Vojtovi, Zuzance, celé mé rodině , taky všem kamarádum, že nám drželi palce a fandili nám počas naší cesty.
.
A do galerie dorazilo dalších 24 fotek...

Chronologicky zápis naleznete zde->


1. kolo ligy motorového paraglidingu - letiště Přibyslav - plakát

1. kolo ligy motorového paraglidingu - již tento víkend!
[pozvánka]

23. května 2013

První kolo ligy motorového paraglidingu muselo být pro nepřízeň počasí zrušeno, a tak se z druhého kola stalo první...

První brífing se posunuje na 18 hodinu v pátek a v případě přijatelného počasí se odlétá nějaká technika.
Nejvíce létat by se mělo v neděli dopoledne, to by to počasí mělo být nejlepší. Vyhlášení bude v neděli odpoledne.

Jinak bar bude připraven od pátečního odpoledne a večer bude připraveno i nějaké to občerstvení.

Startovné 300kč.
A letos se létá o opravdovou hromadu cen!

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


European Helicopter Show 2013 aneb Autogyro manévry jak se patří!

European Helicopter Show 2013 aneb Autogyro manévry jak se patří!

17. května 2013

V termínu 8.-12. května jsem měl tu čest se zúčastnit jedné z největší akcí pro příznivce rotujících křídel. Zážitek to byl tak velký, že jsem sepsal ještě větší text... Osobně bych tak dlouhý článek nečetl, a tak chápu moc dobře vás, co to číst nebudete :o) Fotky jsou až na konci, ale bohužel ani zdaleka nevystihují to, co se musí prostě zažít.

Tož neseďte doma a létejte, a až když to fakt nepůjde čtěte...

Článek s fotkama na konci je zde->


Fotogalerie Evropský pohár v přesnosti přistání motorových padáků

Evropský pohár v přesnosti přistání motorových padáků

8. května 2013

První květnový víkend na letišti Stichovice LKSB uspořádal místní Paramotor klub Prostějov závody v přesnosti přistání motorových padáků.
21 závodníků soutěžilo ve dvou kategoriích - krosny a tříkolky. V rámci kategorie tříkolka se účastnila i jedna dvoumístná posádka. Odlétalo se 7 soutěžních kol. Výsledky naleznete ve fotogalerii...

Fotky naleznete ve fotogalerii ->


Fotogalerie VýLET na Den otevřených dveří na letišti Aeroklubu Přibyslav

První dvoudenní výLET vírníkem

6. května 2013

Základem tohoto výLETu byl telefonát od Milana Klementa, ve kterém mě poprosil, jestli bych nepřiletěl vírníkem na Den otevřených dveří na letišti Aeroklubu Přibyslav. V Přibyslavi je vždycky dobře, tak proč neobohatit jejich už tak bohatou výstavku létajících strojů všech kategorií o vírník.
Ve Zlíně jsem si domluvil zapůjčení Caliduse, naplánoval trasu a mohlo se vyrazit. Nakonec jsem musel použít plán B, neb moje hezčí polovička nestíhala odjezd do Zlína, a tak jsem ji vzal na palubu až cestou - tímto děkuji modelářům z Czech Heaven za možnost použít jejich plochu. Až na drobné problémy s navigací - letěl jsem podle mapy a dohlednost nebyla nic moc, proběhla cesta bez problémů.
Do Přibyslavy jsme dorazily už večer před plánovanou akcí a tak jsme mohli v klidu zagrilovat, pokecat a zrelaxovat.

Druhý den od rána na letiště proudily davy lidí a veliký zájem příjemně překvapil i pořadatele. Pro děti byla připravena spousta atrakcí, a mimo letadel se dalo koukat i na motororky Harley Davidson, americké cars, atd... Já jsem měl tu čest ukázat zase pár dalším lidem jaký je krásný pohled na svět s paluby vírníku.

V odpoledních hodinách jsem natankovali, rozloučili se a vyrazily k domovu. Mezipřistání jsme si dali na mám oblíbeném letišti AIRCON v Miroslavi, díky moc za občerstvení!
Hezké to bylo!

Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii ->


Evropský pohár v přesnosti přistání PPG - plakát

Evropský pohár v přesnosti přistání motorových padáků již tento víkend!
[pozvánka]

2. května 2013

Termín: 3.-5. května 2013

Soutěž vypsána pouze pro dvě kategorie:
1) motorová krosna PF-1
2) motorová tříkolka PL-1, včetně PL-2

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Den otevřených dveří na letišti Aeroklubu Přibyslav
[pozvánka]

26. dubna 2013

Termín: 1. května od 10. hodin.

Program: statické i letové ukázky letadel, motorový i bezmotorový paragliding, US cars, motorky Harley Davidson... a možná přiletí i Mechový vírník...

Zázemí: občerstvení na letištním baru

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Fotogalerie VI. ročník Festivalu záchranné techniky

VI. ročník Festivalu záchranné techniky - Baldovec 2013

19. dubna 2013

Minulý víkend se v areálů Camp Baldovec uskutečnil další ročník akce zaměřené na bezpečnost létání s motorovýmy padáky. Na lanovce si svičně odhodila záložní padák padesátka pilotů, přičemž se povedlo odhalit minimálně dva zásadní problémy. Za to to určitě stojí. V rámci akce ještě v pátek proběhlo školení rozhodčích FAI - 19 ks, a v sobotu pak školení instruktorů motorového paraglidingu.

Autorský tandem KLANDR (Klaper, Andrlík) si zaslouží poděkování za další vydařenou akci!

Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii ->


VI. ročník Festivalu záchranné techniky
[již tento víkend]

10. dubna 2013

Tak a je to tady opět a zas!
Po roční pauze se opět objevuje osvědčený autorský tandem KLANDR (Klaper, Andrlík), pod zaštitou LAA a za spolupráce s Kempem Baldovec Vás všechny zve na již šestý ročník Balení záložáků na Baldovci.

Program akce: bavit se, dobře jíst a pít, zabalita a něco se přiučit

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Paramotor klub Prostějov
[2X pozvánka]

6. dubna 2013

1) „Evropský pohár v přesnosti přistání PPG - 3. ročník – 3.-5. května 2013, letiště Stichovice
2) „Hanácky kolečko“ - 5. ročník – slet PPG – 13.-15. září 2013, letiště Stichovice

Na obou akcích bude zajištěno celodenní stravování formou teplého bufetu s bohatým výběrem jídel.
Ubytování předpokládáme na letišti ve vlastních karavanech, v místních zařízeních lze ubytování zajistit pro max15 lidí (nutno dohodnout telefonicky předem). Po dohodě lze zajistit ubytování i v blízkých okolních hotelech.
K účasti na našich akcích budou připuštěni pouze vlastníci všech platných dokladů, nutných k provozování SLZ.

Těšíme se na Vaši hojnou účast a příznivé počasí.
Za PMKP Ing. Stanislav Lukeš, předseda klubu

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Novinky v Mechovém kalendáři

3. dubna 2013

Máme tu termín na další kolo ligy motorového paraglidingu a Spolek Přátel Vzduchoplavby posunul termín legendárního Sletu Chroustů o týden dopředu (jestli nebylo lepší když jsem jim termín vybral já :o).

Ono je to asi stejně jedno, když kouknu z okna tak stále sněží a letos už asi ani nepřestane..., místo trávy se zelená akorát tak pivo, svět se zbláznil... :o)

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu

Mistrovství ČR v motorovém paraglidingu
[termín a destinace]

22. března 2013

MČR se uskuteční 14-22. 6. 2013 na letišti v Jihlavě. První briefing 14. 6. ve 20 hodin.

V sobotu 22. června se v rámci MČR uskuteční Valná hromada svazu motorového paraglidingu.
Sejdeme se od 10 hodin, přičemž hlasovat o novém předsednictvu může každý člen platící svazový poplatek 301kč

A v rámci VH proběhne vyhodnocení Motorové ligy 2012.

Podrobné informace najdete v Mechovém kalendáři ->


Fotogalerie První jarní den s vírníkem

První jarní den s vírníkem!

21. března 2013

Letošní první jarní den připadl na středu 20. března. Ještě v pondělí nám na Jižní moravě napadlo skoro 20 cm sněhu, v úterý už to bylo lepší a první jarní den se opravdu vydařil!
Na letiště do Zlína jsem vyrazil kolem poledního, ve dvě už jsem byl na místě. Chvíli po mě dorazil Bříza a Petr Matoušek. Kluci letěli na krosnách a testovalí nové produkty od Nirvnany, já jsem letěl v čím dál tím oblíbenějším MTOčku.
Poprvé jsem zkoušel jednou rukou fotit a druhou pilotovat vírník a mám z toho radost, půjde to!
Sluníčko svítilo, větřík foukal jen tak akorát, ve vzduchu už to krásně vonělo jarem - už je to to TADY!!!

Fotky s popisky naleznete ve fotogalerii ->


Fotogalerie s vírníkem za hranice...

Poprvé... a hned několikrát :o)

11. března 2013

V neděli jsme konečně vyrazili na první letošní výLET s vírníky! Cestou na letiště do Zlína jsem tomu moc nevěřil, neb vrcholky stožárů mobilních operátorů mizely v oblačnosti. Ale krátce před Kroměříží nás povzbudila SMSka od Břízy, který statečně rozháněl mračna s krosnou už od rána, a informoval o výskytu sluníčka poblíž letiště...
Vytáhli jsme Cavalona a MTOčko s hangáru, poslali holky pro benzín, Pavel si se mnou mezi tím skočil dva cvičné okruhy a po natankování jsme společně odstartovali směr Bojkovice. Moc hezké letišťátko, ale pozor na dráhu která je docela z kopce...
Po krátké přestávce na kafe jsme odstartovali a pokračovali směrem na slovensko. Původní plán Partizánské se změnil na Prusy, kde jsme navštivili kamarády s krosnama. Na kafe už tentokrát nebyl čas, i dkyž nás srdečně zvali, a vzhledem k západu sluníčka jsme museli uhánět směrem domů.

Celkem mě do deníčku přibylo 5 startů a přistání a 2 hodiny ve vzduchu. Tož hezké to bylo!

Fotky, jejichž kvalitu prosím pro nedostatek světla omluvte, naleznete ve fotogalerii ->


Vírník Autogyro Cavalon

První letošní zápis do letového deníku...

1. března 2013

Staré čeké přísloví praví "Březen, za kamna vlezem." Ale proč lézt za kamna, když se naskytla možnost se ohřát ve vírníku :o) A tak jsem se letos konečně poprvé proletěl. Neplánovaně jsem posloužil jako figurant pro nové instruktory vírníkového létání, kteří se zrovna školily na letišti v Prostějově. A tak jsem svůj první letošní let absolvoval místo v Calidusovi v Cavalonovi. No moc mě to po té zimní přestávce nešlo, ale prý jsem se každým okruhem (dali jsme jich 8) zlepšoval. Tak teď jen nepolevovat a rychle se rozlétat než začnou jarní výLETy!


Super výLET nejen s vírníkem - Island

23. února 2013

Tak na tohle se fakt těším, a je super, že už vím, že to jde i s MTO :)


Přibyslavský pohár v přesnosti přistání s čímkoliv

Přibyslavský pohár v přesnosti přistání s čímkoliv - 16|2|2013
[upřesňující info]

14. února 2013

Počasí vypadá slibně a tak nic nebrání uskutečnění naší akce, program bude vypadat asi takto:
Pátek odpoledne: otevřen bar a místnost na spaní, vítr do 2m/s, tréningové lety
Večer: bude připraveno i nějaké občerstvení aby jsme neumřeli hlady
Sobota ráno kolem osmé: snídaně, brífing
Ráno kolem deváté: začátek útočení na přistávací terč
Oběd o jedenácté: polívka a dvě hlavní jídla
Zdravověda o dvanácté: profesionální lektorka s pomocnicí ančou (asi na hodinku)
Odpolední létání: kolem jedné hodiny by jsme s měli dostat opět do luftu
Sokolovna a záložáky: na pátou hodinu odpolední bude vytopena (teple)

Vlezné na akci: 150 Kč, v ceně je pronájem letiště, ubytování, sokolovny a jako bonus příručka první pomoci!
Ceny: 1. místo bude pohár, každý účastník obdrží pamětní medaily

Na všechny účastníky se teší Vaši pořadatelé z AK Přibyslav

Podrobné informace najdete v Mechovém kalendáři ->


Přibyslavský pohár v přesnosti přistání s čímkoliv

Přibyslavský pohár v přesnosti přistání s čímkoliv - 16|2|2013
[pozvánka]

7. února 2013

Od sobotního rána se bude průběžně podle počasí útočit na přistávací terč, přistávat bude možné s PPG, podle počasí pomocí odvijáku s PG a samozřejmě jsou zvány veškeré létající aparáty. Jako bonus budeme mít k dispozici i místní sokolovnu, kde si budeme na kruzích vyzkoušet odhození záložního padáku (cvičky sebou). Dále v rámci osvěty máme připravenou profesionální lektorku, která nám vysvětlí, jak se zachovat v případě nehody a následné první pomoci...

Upřesňující informace budou dodány 14. 2. opět na "mechovky".

Podrobné informace najdete v Mechovém kalendáři ->


Mít křídla - V. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

V. ročník festivalu amatérských leteckých filmů
[pozvánka]

25. ledna 2013

Filmařská soutěž " Mít křídla... ", kterou pořádá Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad 23. února 2013 v Dolní Dobrouči na Ústeckoorlicku, je určena především pro příznivce létání...

Další informace najdete v Mechovém kalendáři ->


1. kolo ligy motorového paraglidingu
letiště Jaroměř | pozvánka

13. ledna 2013

Máme tu termín a destinaci prvního kola ligy motorového paraglidingu.

Na stejném místě se už tento víkend bude konat akce "Seminář pilotů PPG (Zimoletců) spojený s létáním"!

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Létání s vírníkem nad Grónskem

9. ledna 2013

To video má jedinou chybu - že jsem ho netočil já :)


Seminář pilotů PPG (Zimoletců) spojený s létáním
[pozvánka]

6. ledna 2013

První letecká akce roku 2013 již za 2 týdny!

Na sobotu je naplánováno několik zábavných a netradičních letových úloh.
V průběhu dne bude možné si vyzkoušet novinky ze stáje Mac-Para. Bude to už pátý model TRENDU(EDENU). Pro výkonnostně zaměřené motoráře tu bude k vyzkoušení nový motorový speciál PITBULL. Samozřejmě přiveze Petr Reček k vyzkoušení i známého CHRONOSE a VELVETA.
Dále jsou připraveny k vyzkoušení i některé modely krosen od firem WALKERJET, SPIN-PARAMOTORS, nebo novinka na našem trhu, lehký a výkonný G-FORCE. K vidění bude i nová tandemová tříkolka vlastní výroby.

Večer si pokecáme, prohlédneme létací filmečky, a třeba i zatančíme.

V neděli od 9 hod. na učebně začíná přednáška a následná diskuze s konstruktérem Petrem Rečkem (Mac-Para). Povídat se bude o KLASICKÝCH A AUTOSTABILNÍCH PROFILECH.
Ve 13 hod. pokračuje seminář na téma KONSTRUKCE, VARIANTY ZAVĚŠENÍ, MOTORY A TRENDY V MPK.
Na závěr proběhne povinné přezkoušení instruktorů MPK nezbytné pro prodloužení kvalifikace Ing. Miroslav Huml (hl. insp. MPK)

Těší se na Vás Chorche-team

Vše najdete v Mechovém kalendáři ->


Archiv 2012