Home
Paragliding
MPG
Ultralighting
Fotogalerie
Kalendář
Odkazy
Moje rybičky
Ostatní


Mail

MAROKO 2016

MAROKO 2016
[pozvánka]

28. září 2015

Tradice by jsme měli bedlivě chránit a hlavně dodržovat.
Takže i proto opět vyrážíme v únoru 2016 do jižního Maroka.

Tento expediční výlet je tak, jako již tradičně v posledních letech určen pro bezmotorové, ale i motorové piloty. Bereme s sebou dvě paramotorové krosny, létat budeme i na krásných letových terénech jižně od Agadíru. Navštívíme exotické oázy, ale i liduprázdnou poušť a necháme se rozmazlit i známou marockou pohostinností...

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->Liga motorového paraglidingu - Přibyslav

Liga motorového paraglidingu - Přibyslav
[pozvánka]

19. srpna 2015

Ligové závody pro začátečníky i pokročilé.
Srdečně zveme všechny příznivce motorového paraglidingu na letiště Přibyslav, kde proběhne druhé kolo ligových závodů. Disciplíny budeme volit tak, aby si to užil každý pilot a trošku rozvinul svoje letové dovednosti. Letištní bar bude přeplněn jídlem a pitím a o ubytování se také nemusíte starat. Je možné přespat ve stanu, karavanu a také v novém pokoji pro hosty. Jako bonus bude v sobotu večer rozlučka ze svobodou Lukáše "voďoucha" Vody, který nás všechny srdečně zve.
Součástí klání bude i přesnost přistání, která je součástí závodu PPG-SKI, tak prosím piloty, kteří se zúčastnili zimního sjezdu o účast.

Za AK Přibyslav Vás srdečně zve Milan Klement a Lukáš "voďouch" Voda :-D

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->Morkovský Airman

Morkovský Airman
[fotoreportáž]

18. srpna 2015

Petr Matoušek a Pavel Zápařka uspořádali první ročník akce Morkovský Airmen. A nebojím se říci, že nastavili laťku docela vysoko. Pohodová atmosféra, bezvadné zázemí na místním letišti i koupališti, spousta pochutin...
Velký dík nejenom jim dvěma, ale všem co se na povedené akci podíleli! Už se těšíme na další ročník.

Fotky s popisky naleznete ve fotoreportáži ->
Fotila Kamča, za což jí děkuji.Slet Chroustů Červený Potok<br>20. ROČNÍK

Slet Chroustů Červený Potok
20. ROČNÍK
[fotoreportáž]

13. srpna 2015

Jubilejní 20. ročník nejstaršího a největšího sletu dnes už nejen motorových paraglidistů je úspěšně za námi. Hodnotit ho lze pouze v superlativech. Po celý víkend perfektní letové počasí, letiště a zázemí na špičkové úrovni, vykutálené soutěže a bohatý doprovodný program s vynikajícím scénářem. To vše umocněno partou bezvadných lidí.

Muselo to dát hrozná práce a úsilí to takto připravit a za to před SPV, a všemi co se na tom podíleli, smekám a klaním se až k zemi!

Fotky s popisky naleznete ve fotoreportáži ->
Část fotek jsem fotil já a část Kamča, když jsem já létal. Za to jí děkuji.Morkovský

Morkovský Airman
[pozvánka - již tento víkend!]

12. srpna 2015

Přátelský fun cup slalom spojený s originální vsuvkou plavání!
Vítáme všechny nadšence létání, kteří budou mít možnost si i zazávodit! Pro ty, kteří nebudou chtít závodit, budou mít možnost si poté slalom vyzkoušet.
Dále zde naleznete příjemné zázemí na koupališti v Morkovicich s organizovanými výlety po okolních Chřibech, Buchlovských horách a Litenské pahorkatine. Vhodné i jako dovolená pro rodiny s dětmi.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->Slet Chroustů Červený Potok - 20. ROČNÍK!!!

Slet Chroustů Červený Potok
20. ROČNÍK!!!
[pozvánka]

3. srpna 2015

Již tento víkend se uskuteční jeden z největších a rozhodně nejstarších sletů nejen motorových paraglidistů!
Letošní nosné téma: "Raketou na Mars"
Vítáni jsou zvláště astronauté, mimozemšťani, lunární moduly a odpalovací zařízení!

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->Slet pilotů PPG - letiště Krnov

Slet pilotů PPG - letiště Krnov
[pozvánka]

21. července 2015

Přátelé, kamarádi, piloti,
dovolte, abychom Vás pozvali na překrásné letiště - KRNOV, které se rozléhá malebnou krajinou podhůří Jeseníků. Termín konání je první víkend v srpnu - tedy 31.7.-2.8.2015. Plánujeme výlety po blízkém okolí (Opava, Slezská Harta, nebo také přelet přes hranice - Polsko), dále bude možnost létání slalomu kolem pylonů pro soutěžichtivé, nebo zúčastnění nepovinné soutěže Krnovský král, a mnoho dalšího.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->Autogyro výLET - z Přerova na Vihorlat a zpět

Autogyro výLET - z Přerova na Vihorlat a zpět
[fotoreportáž]

23. června 2015

O víkendu 6.-7. června jsme se zúčastnili fenomenální akce - formace 11 vírníků Autogyro se vydala na dvoudení výLET přes celé Slovensko.
Sraz byl už v pátek na Nirvana základně v Přerově. Dobře jsme pojedli, dobře si popovídali a po relaxační koupeli ve vířivce úžasná noc pod širákem.
V sobotu ráno jsme vyrazily přes Bíle Karpaty, Javorníky, Strážovské vrchy a Malou Fatru na letiště Ružomberok. Výtečný oběd, dotankovat stroje a hurá dál směrem na Vysoké Tatry a pak ještě dál na východ, až na letiště Kamenica nad Cirochou. Zde opět občerstvení, tankování a pak na výlet na Duklu, který jsme zakončili přistáním v obci Kaluža, kde jsme i nocovali.
Nedělní ráno nás čekalo opět tankování a pak přes Slovenské rudohorie a Nízké Tratry na letiště Partizánské. Koupel v termálech, dotankovat, pojíst a pak už každý svoji trasou domů...
Nádherný víkend plný nezapomenutelných zážitků, v deníku přibylo 11 hodin a 8 přistání, uletěli jsme přes 1100 km...

Většinu fotek fotila Kamča s Cavalona přes sklo, takže omluvte prosím sníženou kvalitu. Zvláště cestou zpět moc fotek nevyšlo, protože seděla na straně ze které svítilo sluníčko...

Fotky s popisky naleznete ve fotoreportáži ->

Se mnou v otevřeném MTO letěl skvělý kameraman, Jaroslav Jindra, a zde je jeho báječné video->Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu 2015 - Klatovy

Otevřené mistrovství České republiky v motorovém paraglidingu 2015 - Klatovy
[reportáž]

16. června 2015

Letošní nejvyšší soutěž v motorovém paraglidingu máme úspěšně za sebou. Na letišti v Klatovech se odlétalo krásných 12 disciplín.

Detaily a fotky naleznetev reportáži ->Záložka Přibice

Záložka Přibice
[pozvánka]

22. dubna 2015

Všichni víme jak je důležité mít řádně zabalen a přezkoušen záložní padák. Lepší ho nikdy nepotřebovat, ale když už je to ta poslední možnost jak přežít je více než důležité ho mít řádně v pohotovosti. Proto opět přichází akce "Záložka" neboli přebalování záložních padáků s možností vyzkoušet si svůj záložák v akci. Budeme mít nachystanou dráhu z horolezeckého lana s kladkou kde se budete mít možnost zavěsit v sedačce a vyzkoušet si svůj záložní padák v pohybu zda by v případě nouze fungoval a současně vyhodnotit a odstranit tak případné nedostatky.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->MČR v motorovém paraglidingu 2015

MČR v motorovém paraglidingu 2015
[první info]

6. února 2015

Informace pro všechny závodníky na motorových padácích, letošní MČR v motorovém paraglidingu se koná 7-12.6.2015 na letišti aeroklubu Klatovy.
Další info bude postupem doby.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


PPG přesnost přistání a obří slalom v alpském lyžování - II. ročník

PPG přesnost přistání a obří slalom v alpském lyžování - II. ročník
[pozvánka]

4. února 2015

2. ročník závodu v přesnosti přistání a slalomu na lyžích. Závod na lyžích proběhne na kopci Šacberk u Jihlavy a pozor! Zahájení akce je již v 6:30!!! Zájemci o lyžařský závod se musí nahlásit na uvedený email!!! Přesnost přistání proběhne v průběhu roku na letišti v Přibyslavi.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Mít křídla - VII. ročník festivalu amatérských leteckých filmů

Mít křídla - VII. ročník festivalu amatérských leteckých filmů
[pozvánka]

14. ledna 2015

Filmařská soutěž "Mít křídla... 2015", kterou pořádá Spolek přátel vzduchoplavby Letohrad ve spolupráci s filmovou společností ORFILM, je určena především pro příznivce létání.

Detailní info najdete v Mechovém kalendáři ->


Archiv 2014